moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama

Ići dole 
+13
mini
Boky&Tanja
Lea2006
luce
MarijaRio
Ddans Dream Tim
Rona
Bunny's Nightmare
Flora
Dolly
jok.mi
Andrijana
Dika
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyČet Jul 01, 2010 11:35 am

Ivana (Sasic), ti si cesto na forumu Krstarice, je li mozes da stavis ovaj glupi clanak tamo?
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyČet Jul 01, 2010 7:07 pm

luce ::
U sledecem broju: Zasto ljudi radjaju decu, kad ima toliko sirocadi na svetu? Citatajte Blic zenu!
lol! lol!
Bilo bi super da kao forum posaljemo pismo ali ko ce da ga sroci...

U nekim domacim dnevnim novinama nedavno citam neki clanak u vezi pasa, ne sjecam se vise ni sta je bilo u pitanju - vjerovatno neka grozota, ima ih ovih dana na pretek - uglavnom jedan od komentara pise neki siromasni covjek koji vec nedelju dana ima u dzepu samo 200 dinara a ispred njega na kasi u samoposluzi neka cura kupuje hranu za pse, eto on nema ni za sebe a ona hrani psa, i valjda sad mi treba da se sazalimo nad njim a zgrozimo nad tom zenom, sta li...

Ma naravno da mi je zao svakoga ko je u teskom finansijskom polozaju ali sta su mu tudji psi skrivili?! I nas su prozivali na racun setanja psa (a ne djeteta, kao da se to medjusobno iskljucuje) potpuno nepoznati ljudi na ulici. Pred rodjenje bebe dusebriznici tipa "pas nije higijenski". Ako imate rasnog psa, napadnu vas da ne pomazete lutalice, ako kazete da pomazete i njih, napadnu vas da ne pomazete djecu-ljude-sirocad-penzionere-marsovce... Ma daj vise ljudi gledajte svoja posla!

PS: Kod nas Meda clan porodice, ravnopravniji nego neki od nas. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyČet Jul 01, 2010 7:57 pm

ljudi okrenimo se svetlijim temama i clanovima nasih porodica,nasim biglicima nasim dusama,,,,uvek ce biti takvih retarda kao sto je navedena novinarka koja nije ni malo vredna da se oko nje vodi polemika imamo mnogo svetlijih tema u nasim zivotima,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 10:37 am

To je napisao neki student, kao komentar na tekst o koncertu za pse koji je Florin gazda postavio. I njemu sam odgovorila. Rekla sam mu kako sam ja zivela kao student. Iako sam bila visoko plasirana posle prijemnog, odmah sam se prebacila na vanredne studije i zaposlila se. Radila po 3-4 razlicita posla tokom studija, od cega jedan "drzavni" i uvek imala para. Nikad nisam zavidela nekome ko kupuje hranu za kuce. Moj muz je sin sudije, pa je isto tako ceo fakultet nosio namestaj u Jugodrvu preko omladinske. I imao para koliko mu je trebalo da ne bude zavidan.
Nazad na vrh Ići dole
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 1:36 pm

Generalno misljenje :

Sve to pisu i bune se ISFRUSTRIRANE LEVENTE - LEZILEBOVICI,
koji nisu u zivotu digli nista teze od kasike !
DEMAGOGIJAAAA !!!! lol!

Svi cete se sloziti da je drzanje psa jedan vid obaveze !
Za mene licno to je obaveza koju sam sam sebi
nametnuo i mnogo volim tu svoju obavezu !

Ljudi poput tih sto pisu kojekakve gluposti
ne mogu da drze psa jer nisu sposobni
ni o sebi samima da se staraju,
pa tako ne treba ocekivati razumevanje od njih !

Zato, nema preteranog razloga za brigu
kada vas neko takav "prozove" !

IPAK MI ZNAMO KO SMO, GDE SMO, STA RADIMO I ZBOG CEGA RADIMO,
A STO SE NJIH TICE, ONI SU JEDNOSTAVNO IZGUBLJENI U VREMENU I PROSTORU !

Pozdrav svima ! fff
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 3:11 pm

Mirka je postavila clanak i na Krstaricu
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 3:52 pm

Poslala sam mail sa sledecom sadrzinom :

Ne znam ko je i zasto pustio da se ovakav tekst odstampa u novini kakva je blic zena , kao sto ne znam sta je autorku teksta navelo da ovako misli i pise al ne mogu da cutim i da se pravim da me nije po vise osnova licno uvredila. I sama sam novinar , dobro su mi poznata sva pravila novinarskog pisanja kao i neki tzv novinarski bonton , znam sta se pise u Vasem listu i ko isti cita ...pa otuda sam iskreno šokirana drskošcu i unosenjem licnog u jedan kratak tekst koji je predpostavljam trebalo da bude neki kraci osvrt na aktuelna zbivanja. Mozda je autorka mislila na niz "poznatih" licnosti zemlje i sveta koji ovih dana paradiraju novinama, keranima , ulicama setajuci svoje kucne ljubimce odenute u luj viton, ali je u pokusaju da njih iskritikuje , onako zdusno pljunula na sve vlasnike pasa ne razmisljajuci koliko je to zapravo povrsno i ruzno od nje.

Direktno sam se nasla uvredjenom na nekoliko stvari :
1. ova recenica : To je valjda u trendu. Kakva je to porodica koja nema I svog Astora, Džimija ili kako se sve mogu zvati ti gospodstveni četvoronošci.

Kako mi obicni ljubitelji pasa i ljudi koje volimo odistinski zivotinje da protumacimo ovu recenicu ???
Kao direktnu sumnju u nasu dobru volju i humanost? Nasu ljubav prema "gospodstveni četvoronošcima"
Kao uvredu da smo pomodari koji ne vide dalje od onog sto neko negde nalaze nego slepo idemo za trendom i pratimo ga kako bi bili uvek u toku???
Jesmo mi ovce koje mozga nemaju , glupaci koji rade sta ima neko kaze ? Ljudi bez pameti , optereceni sami sobom i ugledom svojim???

2. kakav je pobogu ovo izraz gospodstveni četvoronošci ??
Zasto je pobogu ta osoba toliko ogorcena na pse i njihove vlasnike da mora da nas vredja i maliciozno se podsmeva ????
I jel moguce da nikome u redakciji to nije zasmetalo ???

3. pominje prelivanje iz dzepova sto nema veze sa mozgom obzirom da pse imaju, vole i oni kojima se ne preliva .
Izgleda da ona misli da samo ljudi koji imaju novca sebi mogu da priuste psa i izgleda da su ljudi sa novcem u njenom svetu po pravili losi, skorojevici, glupanderi, trendseteri....
Ne razumem sve i da je tako zasto je to zulja ??

I onda deo o siromasnima , bolesnima.........bog te pa ona je nas koji pse imamo i volimo okarakterisala kao neljude, prozvavsi nas za nehumanost prema ljudima, kao da to sto volis psa direktno iskljucuje da mozes voleti i coveka.

Tako po autorki ovog teksta mi vlasnici pasa ispadosmo losi ljudi, neki kvazi bogatasi koji su se drznuli da umesto da svoj bog te pita kako steceni novac uloze u neko opste dobro , sta znam -mir u svetu npr - novac prolivaju na gospodstvene četvoronošce. Da da treba nas lincovati , u najmanju ruku kamenovati, il bar na Terazijama za noge o bandere besiti i terati da se zakunemo da se takav greh vise nece ponavljati ....

U svoje ime pre svega , kao i u ime svih losih ljudi koji pse vole i cuvaju , hrane najboljim hranama, lece kod najboljih doktora veterine, vode na najbolja putvanja, oblace u najfinije kaputice , saljem jedan veliki pozdrav pre svega autorki ovog skaradnog, vrlo ruznog i beskrajno ostrascenog teksta , kao i uredniku Blic Zene koji je isti tekst bez kritike ocigledno pustio u stampu .

Mislim da ste izgubili puno citalaca sa samo tri pasosa teksta . Greota obzirom da set puno vise pasusa napisali da bi iste stekli .
No nesto mi govori da Vas to ne brine jer Vam citaoci kao sto smo mi ....nehumani skorojevici verovatno i ne trebaju.

Pozdrav od Mirjane Vlaisavljevic i bigla Lake .



Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 4:00 pm

Uf sad vidim i da je Vera poslala vise nego slican Mail .
Pa dobro to znaci da ispravno mislim, nisam jedna ogorcena ljubiteljka pasa koja se busa u grudi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 4:05 pm

I sad cu rizikujuci da pricam ovde sama sa sobom jos da napisem da je mene kao novinara sramota sto je ovakav tekst objavljen jer blati profesiju i jos jednom me uverava da je dobro sto ne radim taj posao jer sa ovakvima bih morala da stojim red uz red sto me iskreno rastuzuje.

Kad vidim ko danas pise, sta pise i kako misli da je mnog pametno napisao dodje mi da placem.

E sad cu da cutim moj monolog cela strana Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 4:58 pm

Mirka ::
I sad cu rizikujuci da pricam ovde sama sa sobom jos da napisem da je mene kao novinara sramota sto je ovakav tekst objavljen jer blati profesiju i jos jednom me uverava da je dobro sto ne radim taj posao jer sa ovakvima bih morala da stojim red uz red sto me iskreno rastuzuje.

Kad vidim ko danas pise, sta pise i kako misli da je mnog pametno napisao dodje mi da placem.

E sad cu da cutim moj monolog cela strana Smile
top gun dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 5:57 pm

Dika ::
Ja sam pisala na 'redakcija@blic.rs'
Ima i ova: zena@blic.rs ali sigurna sam da sve stize gdje treba.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 7:42 pm

Hvala, Mirka!
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPet Jul 02, 2010 8:23 pm

Nema na cemu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptySub Jul 03, 2010 12:53 am

Mogli ste ispred vašeg imena da stavite-u ime Kluba ljubitelja biglova....
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptySub Jul 03, 2010 8:24 pm

svaka cast za tekst,pozdrav od kaje
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyNed Jul 04, 2010 1:38 am

Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyNed Jul 04, 2010 1:46 am

za svakog po nesto... toliko o uredjivackoj politici...
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyNed Jul 04, 2010 2:34 am

cesto sam susretala takve ljude. ma to su jednostavno ljudi koji nikad u zivotu nisu imali kucnog ljubimca, ili ako su ga imali onda im je domet bio ribica (bez uvrede ljubiteljima ribica, ali mislim da je ocito da se covjek ne moze bas zblizit s ribicom kao s recimo psom ili mackom). jadna zena, ja je zalim, jer ne zna sto propusta, ali nadam se, za dobrobit psa, da nikad nece ni saznat, barem ne iz prve ruke.
...sve me ovo podsjetilo na pjesmu Silvija Strahimira Kranjcevica "Gospodskom Kastoru" . izgleda da ta svojevrsna ljubomora ili zavist seže jos u doba realizma. pa ne bih onda rekla da su "gospodski cetveronosci" neki moderan trend kao sto je autorica clanka rekla, malo predugo traje da bi bio trend. a i opce je poznato da su i u srednjem vijeku, pa cak i prije, postojali psi koji nisu imali nikakvu drugu svrhu osim da budu kucni ljubimci (vecinom pripadnici 9. FCI skupine u koju cine tzv. psi za pratnju i razonodu) ili samo (nazalost) modni dodaci bogatoj gospodi. tada ti psi nisu jeli ostatke nego se za njih spremala posebna hrana i bolja od ove danasnje psece, a da ne govorim da su zivjeli bolje od 99% tadasnjeg stanovnistva.
...a dozivjela sam ja to da mi je jedna nasa poznanica rekla da bi voljela da barem na jedan dan bude Lino. samo sto to naravno nije bilo u zlobnom smislu...i naravno kud ces vece priznanje da si dobar vlasnik svom psu, nego kad ti ljudska osoba kaze da bi voljela bit tvoj pas. Wink
...samo jedno pitanjce, vama koji ste pisali zalbe na tekst, jeste li dobili kakav odgovor?
...i moram ovo napisat, koliko god ovaj clanak gospođe Radenke Marković smatram uvredljivim, neprofesionalnim i bezobraznim i koliko god se ne slažem s njezinim misljenjem, mislim da je malo pretjerano nazivati je fasistom, barem ovako javno na forumu.
pozdrav, Barbara
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPon Jul 05, 2010 12:38 am

pa posle onakvog njenog teksta nebih rekao da je ista mnogo sto je izreceno sto se tice nje,,,,cak mogu da kazem i da garantujem da ljudi pa cak i ja nismo sve rekli sto smo mislili,vec smo se donekle suzdrzavali od jos ruznijih reci
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPon Jul 05, 2010 1:18 am

Ja sam to fasisti shvatila kao salu koja je nastala od muke koju je proizveo tekst.

Pravilo lepog ponasanja i konfrontacije nalazu da svoje argumente izneses bez da pljunes po sred cela onog sa kojim zelis da se raspravis.

Mene je ovaj tekst pljunuo po sred cela.
Ja autorku nisam.
Zelela sam i cini mi se uspela , da budem bolja od nje.
Da sam je unizila , nazvala ruznim imenom bila bih ista.

Al mi je slatko da je zovem fasistom kao sinonimom za ljutog ali pobedivog neprijatelja.

U potpisu drugarica Mirka Partizanka Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPon Jul 05, 2010 11:13 am

Ja nisam dobila nijedan odgovor, niti sam ocekivala. Iznenadicu se ako ista stigne. Jeste fasista mozda jako, ali u datom trenutku nisam imala za nju bolji naziv. I jos uvek ga nemam.
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 EmptyPon Jul 05, 2010 2:23 pm

blazi naziv neznam evo i ja sam nesto razmisljao ali ga nemam nisam nista drugo pogodno nasao.To znaci da smo svi ovde partizani
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Sponsored content





Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama   Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Editorijal u Blic ženi, ili, fašisti među nama
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: