moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dresiranje Biglica

Ići dole 
+12
Vasica T
Dolly
Tabasko the Dika
Lino
Emanuela
Rona
falkfoto
mknaumoski
Dika
mini
Flora
lili
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyČet Mar 11, 2010 10:53 am

Imam mali preoblem sa dresurom,ne znam kako da je na pravi nacim naucim
NPR:DODJI, FUJ TO, SEDI
Ne znam da li treba da me se plasi ili ne?? confused
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyČet Mar 11, 2010 1:25 pm

Ne da se plasi, vec da zna ko je hrani, go je gazda, ko je pas. Da oseca vasu ljubav, ali da oseti vasu ljutnju kad nije dobra.

Flora, dodji i fuj to zna vrlo dobro, ali nikada nece da poslusa... kuci ponekad dodje kad zna da cu da joj dam nesto, napolju retko...osim kad imam nesto u ruci. Fuj to ne radi apsolutno nikad napolju, eventualno kuci nekad, mada ona i sama zna sta je fuj, a sta ne, to sam siguran, ali je bas zato i zanimljivo, zato sto je fuj to Very Happy

Sedi smo je davno naucili, secam se da sam je stavljao u polozaj sedeci ja, i govorio joj sedi, kad god tako ostane dam joj keksic.

Isto sam i za daj sapu, drugu sapu, lezi...uvek sam je ja pomerao i kad "kao" uradi dam joj, ali posle nekog vremena sama skapira i to je to. Hop(skoci) je naucila nekako sama Very Happy

Mi se kuci sad jako lepo slazemo, ali napolju...pustimo je sa povodca, uvek napravi neku glupost...poslednji put se uvaljala u...bljak... pa trci nece da dodje, tu je ona oko mene, ali nece da dodje do mene(pogotovo kad su tu drugi kucici), a problem su mi i kola ovde...

Ima ljudi koji imaju savrsen kontakt sa biglom i napolju, ali za to mislim da treba vremena. Cekam da otopli pa cemo i napolju malo da radimo.

Ima na jutjubu klipova, valjda balabanov metod neki i bas dresira bigla. Ako nadjem postavicu ovde.

Nemojte tuci psa nikad ako ne uradi nesto, imajte strpljenja i ponavljajte do besvesti dok ne uradi kako treba. Nemojte ga tuci uopste, uhvatite ga za kozu na vratu(kao mama kad ih "zagrize") protresite malo i spustite na pod, ja je uvek malo zadrzim tako prislonjenu uz pod. Ima daleko veci efekat nego lupanje po guzi, uz koje Flora mase repom.

Uvek je nagradite kad je dobra. Tako smo je naucili i da piski napolju(nagradica posle piskenja napolju) za 2 dana je skapirala.

Mozda ovo nisu najbolji nacini metode dresiranja ili vaspitavanja kuceta, ali su meni upalili.
Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyČet Mar 11, 2010 2:16 pm

Hvala,Flora je vrlo pametna!!Probacu ove nacine i mislim da ce uspeti.........ja pegi kada lupim po guzi ona ne reaguje i mase repom kao Flora...dobro je to sto se Pegi malo plasi kola...ali kada je pustim onda radi jurenjee,mislim da sam smrsala siguro oko 5 kila...hehe a kako je vi uhvatite?? ff
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyČet Mar 11, 2010 2:58 pm

Kako je uhvatimo?! Very Happy

Imam 22 godine, u dobroj sam kondiciji Very Happy

Salu na stranu, mama baci lopticu sa prozora...ponesem keksice u dzepu... Mama i tata je ni ne pustaju, to eventualno sestra i ja.

Ona ode, tako za kucicima, gde je povuce trag neki... ali kad joj zvizne dodje ona tu do mene, isto kad pocnem da bezim od nje, trci stize me uvek, samo nikad ne dodje do mene, uvek je tu oko mene.

U fazonu setam se sa tobom, ali bez povodca i radim sta hocu. Namazani su oni.

Nisu oni glupi, oni su premazani svim bojama duge...100%

Samo sam ja malo premazaniji Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyČet Mar 11, 2010 10:43 pm

xaxax preslatka je!!!! aa aa aa aa tr tr
Nazad na vrh Ići dole
mini
bigl-manijak
bigl-manijak
mini


Broj poruka : 246
Godina : 41
Localisation : BGd Dorcol
Datum upisa : 02.03.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 12:05 pm

Pako je poceo skoro da izlazi napolje .Naravno, ne odaziva se i ne konstatuje nas kada smo napolju. Probali smo da bezimo od njega ka kuci kad hocemo da ga dozovemo i on je trcao za nama . To se desilo nekoliko puta . ja kapiram da sa njima moras sve da probas pa sta upali Smile

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 12:12 pm

[quote="mini"]ja kapiram da sa njima moras sve da probas pa sta upali Smile

Tacno tako. Svako ima neko svoje dugme na koje se pali.
Nazad na vrh Ići dole
mknaumoski
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
mknaumoski


Broj poruka : 172
Godina : 44
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.12.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 12:17 pm

Ja mislim kada bi mogli kroz zid da prođu prošli bi...Neverovatno koliko su istrajni da dođu do svog cilja.
Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 2:07 pm

Dresiranje Biglica Icon_study Slazem se sa svima i hvala na savetima,to cu probati sa Pegi......nadam se da ce Pegi biti pametna sto se tice toga,evo vec smo poceli da ucimo,ali cekamo bilje vreme da vise vremena provodimo napolju......pa cemo sve probati,mada sam probala vec pola stvari....
Hvala jos jednom! Dresiranje Biglica Icon_smile Dresiranje Biglica Icon_biggrin pozdrav od Pegi i mene
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 6:48 pm

Evo sad npr. napolju sneg, nema sanse da je pustim... Samo juri tragove, a hvala Bogu ima ih koliko hoces, pao sneg, samo vidis sapice kako se ocrtavaju na sve strane, da je pustim stigao bih je juce...
Nazad na vrh Ići dole
falkfoto
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
falkfoto


Broj poruka : 208
Godina : 56
Localisation : Kikinda u ravnom Banatu
Datum upisa : 05.10.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 8:28 pm

sunny Ako zovete pametnicu pa je vežete on razmišlja "Vidi ovo, došao sam kad su me zvali a oni me kazne - vežu me, hmmm, neću više dolaziti kad me zovu" sunny
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Kikinda-Serbia/Bigl-ho
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 8:54 pm

Dresiranje Biglica 751429 Da tu ste u pravu oboje Dresiranje Biglica Icon_biggrin Pegi ne pustam nikako sada kad je sneg....ja kad je zovem obicno joj dam granulu,a kada treba da je vezem onda dodjem do nje...
i sve je okDresiranje Biglica 491198
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 12, 2010 9:18 pm

falkfoto ::
sunny Ako zovete pametnicu pa je vežete on razmišlja "Vidi ovo, došao sam kad su me zvali a oni me kazne - vežu me, hmmm, neću više dolaziti kad me zovu" sunny

Kad je pustim nema vezivanja vise, udje ona u kucu, samo tad ostanemo napolju po sat vremena minimum. Jedino je posle igranja vezem da ne prati i dalje kucu sa kojom se igrala.
Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptySub Mar 13, 2010 12:07 pm

Mi smo jednom napolju ostali 3 sata,Pegi nije htela kuci,vec se samo igrala,posto je nama blizu jedan park Jelovac gde ima mnogo kucica,onda moja Pegica juri za svima...........ali cim se vratila spavala je sigurno jedno4 sata... Dresiranje Biglica Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyPet Mar 19, 2010 8:47 pm

Za komandu dodji definitivno moraju da rade keksici, barem u pocetku, onda mogu sve redje. Ako se naljutite na psa sto nece da dodje, definitivno morate da suzbijete bes jer oni vrlo dobro znaju kad im slede batine, i Rona je znala da bezi po celoj poljani samo da bi izbegla batine, koje na kraju dobije, pa onda sledeci put opet isto, dok nisam pocela da je nagradjujem keksicima. Btw nemojte ocekivati da ce ona znati da su to keksici u vasoj ruci i da treba tu da ostane kad ih dobije. Pocnite sa kucom na povocu, dakle dok vodite psa stanite i recite mu da dodje. Malo ga povucite ka sebi dok vam na kraju ne pridje. Onda mu dajte keksic. Nastavite dalje, pa nakon par minuta ponovite isto. Roni je trebalo bukvalno tri puta da bi shvatila da dobija nagradicu kad dodje kod mene. Vezbajte tako malo na povocu a onda probajte kad je pustite.
Mislim da je i komanda 'stani' takodje vrlo bitna, a to mozete vezbati takodje na povocu. Dok se setate, polako usporite, recite 'stani' i povucite je, nagradicu joj dajte u pocetku nakon par sekundi stajanja mirno. Kako vreme prolazi produziujte vreme stajanja pre nego sto dobije nagradu. Posle nekoliko dana probajte i kad je pustena.
Koliko sam videla od Rone, biglonje su bas pronicljive kuce ali sve rade uglavnom iz koristi, tj nagradice Wink
Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptySub Mar 20, 2010 11:21 pm

Upravu ste....Pegi je vec pocela da dolaz df i kad joj kazem "dodji" ali to ako ne radi nagrada dva puta za redom,onda sve ispocetka (ucenje).......polako uci komandu "sedi" df itd....ta komanda "stani" je jako bitna....i nadam se da ce je Pegica nauciti....xvala i pozz tr aa
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyNed Feb 13, 2011 1:29 pm

https://www.youtube.com/watch?v=i24Bxo5F5N0&feature=channel

evo za pocetnike (kao ja Wink )
ima jos puno vjezbi, nije lose za pogledati kafa
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyNed Feb 13, 2011 8:12 pm

Ja bi preporucila Cesar Millana poznatog i kao Dog Whisperer. Covjek se stvarno kuzi u pse, premda se on bas i ne bavi ovim osnovnim stvarima, jer mislim da to moze apsolutno svatko tko se imalo kuzi u pse.
nasla sam jos jedan zgodan filmic za sve one koji prvi put imaju psa. nije Cesarov, al posluzit ce Wink
https://www.youtube.com/watch?v=1YSbTa0BWVw&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyNed Feb 13, 2011 8:33 pm

tnx na linku, ja sad prucavam sve sto mogu dok imam vremena kafa
a cezara obozavam, satima ga mogu gledati (mada neki imaju dileme oko njega).. imao je jednu super epizodu o tome kako izabrati stabilno i 'pravo' stene za sebe, kako prvi put uci sa stenetom u kucu, kako se postaviti, sto nikako ne raditi, jako je bilo zanimljivo i korisno top gun
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyNed Feb 13, 2011 9:30 pm

Svasta pricaju za Cezara, ali za mene neko ko ima onoliki copor pasa, mahom pit bulova i staforda, muzjaka, a da se svi lepo ponasaju i medjusobno ne kolju, za mene je dobar dreser i pravi dog whisperer. Da ne pominjem sto ima harizmu, simpatican je i siri dobru energiju.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyNed Feb 13, 2011 11:00 pm

Tabasko the Dika ::
Svasta pricaju za Cezara, ali za mene neko ko ima onoliki copor pasa, mahom pit bulova i staforda, muzjaka, a da se svi lepo ponasaju i medjusobno ne kolju, za mene je dobar dreser i pravi dog whisperer. Da ne pominjem sto ima harizmu, simpatican je i siri dobru energiju.
Slažem se 100%!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyUto Okt 11, 2011 9:30 pm

Odlican je Very Happy Jel ste gledali onu epizodu kad je dresirao onog agresivnog bigla? Dobro nasi biglici nisu agresivni ff
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyUto Okt 11, 2011 9:38 pm

Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyUto Okt 11, 2011 9:42 pm

Vasica T ::
https://youtu.be/b_x_eABtBP4

affraid affraid


Hrana cini cuda! affraid
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica EmptyČet Okt 13, 2011 10:52 am

Za one koji su u Bg
https://www.facebook.com/#!/event.php?eid=200673923333662

Oglas je stari, ali Dejan stalno radi sa psima, i individualno. radi i sa agresivnim psima.

Време недеља, септембар 18 · 4:00 по подне - 7:00 по подне

--------------------------------------------------------------------------------

Место Kalemegdan
Donji grad
Beograd, Serbia

--------------------------------------------------------------------------------

Аутор: Dejan Dejaago Maximillian

--------------------------------------------------------------------------------

За Dejaago Maximillian šaptač psima i savetnik vlasnika pasa

--------------------------------------------------------------------------------

Више информација Pozivamo Vas u školu pasa !

Kurs opšta poslušnost!
Osnovne komande: Sedi, lezi, dodji, stani, pored, pusti, cekaj, mesto.
Psihologija pasa
Pravilna komunikacija - Energija i govor tela
Rehabilitacija pasa

Kurs opšta poslušnost!

Ovaj kurs ce se održavati svake nedelje i uključivace dnevne i večerne časove. Za detalje i program molim pišite mi na serbiandogwhisperer@ymail.com
ili nazovite: 062/1070677

Rezervacija pozeljna ima samo ogranicen broj mesta!

Cena: Mesečno 2000.- RSD


Sve uplate na Ziro racun Udruzenja "Akcija zivotnije":
dinarski racun 330-4009742-27 Credit Agricole
svrha uplate : Kurs opšta poslušnost

za vise informacija o meni posetite moju vebstranicu

http://www.wix.com/serbiandogwhisperer/dejaago

Srdacan pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Sponsored content





Dresiranje Biglica Empty
PočaljiNaslov: Re: Dresiranje Biglica   Dresiranje Biglica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dresiranje Biglica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Dresiranje...
» usvojila bih biglica :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: