moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Šetnja : ogrlica ili am ?

Ići dole 
+8
snoopy
Dolly
Emanuela
Aris
Dika
Andrijana
Lea2006
Boky&Tanja
12 posters
AutorPoruka
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptySre Jul 29, 2009 2:18 am

Pitanje je prosto !
Hteo bih da cujem vasa misljenja i iskustva povodom ova dva,
da ih tako nazovem, "rekvizita" za setnju !
Znaci, STA VI MISLITE DA JE BOLJE !?!

Ogrlica
ili
Am

Da ne budem dosadan ili glup, ali morao sam ovo da pitam iz cistog razloga
sto se kod nekih rasa ne preporucuje AM radi preteranog sirenja odnosno
DEFORMACIJE grudnog kosa !

Pozdrav i HVALA unapred ! fff dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptySre Jul 29, 2009 7:27 pm

Mi smo prvo za Leu koristili am, jer nam je bilo žao da odmah "ušine" vrat i negde sa 6 meseci prešli na povodac....
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptySre Jul 29, 2009 10:13 pm

I mi smo isto tako.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyČet Jul 30, 2009 11:07 am

Iz ličnog iskustva znam, kao i većina vlasnika biglova, da je šetnja bigla na kratkom povocu velika muka, sa krajnjim ishodom u vidu iščašenog ramena osobe koja vodi psa. Oni su njuškavci, stalno ih vuče nos i zato tako nenormalno vuku. Mislim da je fleksi odlično rešenje, a još bolje je ako možete da pustite svog bigla da šeta bez ičega.
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 3:10 pm

Hitno mi treba savet, ne znam sta da radim. Dva dana sam setala Arisa na amu, i na grudnom kosu su mu se od njega pojavile ogrebotine, a nije bio previse stegnut. Izgleda da ga mu jako iritira kozu, ne znam sta da radim, da li da mu kupim ogrlicu sa fleksijem?
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 3:29 pm

mi imamo ogrlicu s fleksijem (mada su neki protiv fleksija)
nama to odgovara jer na livadi uz cestu je ipak mozemo pustiti da se malo istrci
dok npr. nas brat limbo ima ogrlicu s obicnim povodcem

isprobaj sto god hoces, bitno da ste vi i aris zadovoljni Smile

Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 4:21 pm

Doli od početka ima ogrlicu. Dok je bila mala, stalno sam koristila flexi, a sada koristim običan povodac, osim kad ima teranje, pa ne mogu da je puštam. Onda je na flexiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 4:44 pm

Nas su pomalo "poplašili" da "am" nije dobro rešenje za biglove, jer ih je teže kontrolisati. Najviše zato smo se od početka odlučili za klasičnu ogrlicu. Mislim da je jedan od najbitnijih razloga lakše "kontrole" trenutak kad za manje od sekunde strpaju u usta sve što stignu (čast izuzecima koji to ne rade, a ima ih dosta). U ovom slučaju je brža reakcija klasičnom ogrlicom, a i kratak povodac nama tada puno znači. Nisam protiv "flexi" povoca, samo nemamo iskustva, pa ne bih da komentarišem.
Probajte da ga naučite da ne vuče u šetnji što pre, i onda neće biti tragova od "ama" (pod uslovom da stvarno nije u pitanju neka alergijska reakcija). Mnogo je lakše korigovati ovu radnji sa običnom ogrlicom, "am" nema nikakav efekat po ovom pitanju.

Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 5:21 pm

Po meni je fleksi idealno resenje za male kuce. Ne dave se vukuci, imaju dovoljno mesta da trckaraju, a imate ih pod kontrolom. Rona je imala am, ali mislim da je i nju zuljao pa smo presli na obicnu ogrlicu. Ako bas zelite da bude na amu, onda mu nabavite kozni, posto ocigledno ima osetljiviju kozu.
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 5:48 pm

Kupila sam mu ogrlicu i fleksi. Jako je poslusan u setnji, moram da priznam, njuska ali me ne vuce i retko kad nesto stpa u usta. U svakom slucaju fleksi mogu da zakocim kad hocu pa da ga vodim na kratkom kanapu. Izgleda da je am bio pretanak pa mu se usecao u kozu. Valjda sam sada dobro izabrala, hvala vam puno na savetimaaaaa, divni ste! cmok
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyPon Jul 04, 2011 9:02 pm

Zato i postoji forum, klub, društvo, ...
Nama je pomoć "zajednice" umnogome olakšala prve dane sa biglićem, ovde zaista ima divnih ljudi, prvenstveno ljubitelja životinja, a kada se skupi svo iskustvo starijih vlasnika i još kada ga podele sa nama novajlijama, sreći nikad kraja Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyUto Jul 05, 2011 12:25 am

Bas tako, da nije ovog foruma ne znam sta bih, svi su tako divni i zele da pomognu, stvarno mi mnogo znaci! Very Happy tr
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyUto Jul 05, 2011 3:52 pm

Felix ima davilicu. Very Happy Mada, on je vecinom pusten, samo dok prodjemo kroz ulice koristimo povodac. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyUto Jul 05, 2011 4:16 pm

Monika ::
Felix ima davilicu. Very Happy Mada, on je vecinom pusten, samo dok prodjemo kroz ulice koristimo povodac. Smile

Svaka cast na hrabrosti da ga pustis sa povoca! Ja to ne bih smela,jedino kad je u parku na sigurnom.Mi jos nismo nabavili ni ogrlicu,a sto se tice povoca mislim da cemo kupiti flexi
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyUto Jul 05, 2011 4:34 pm

Mi imamo i ogrlicu i am, i fleksi i obican povodac. Very Happy U setnji ovako koristim fleksi i am, nemam pojma zasto, nekako lepse izgleda, drugih razloga nemam. Very Happy Nemam porblema s njim sto se tice npr toga da vuce, jede sve po ulici i slicno. A ovako po dvoristu ima ogrlicu i obican neki povodac kad ga vodam na primer u komsiluk ili negde blize.
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptyUto Jul 05, 2011 4:40 pm

Ja Arisa pustam samo kada smo u u parku ili kada se igra sa kucama, onda se jure, ali su svi na gomili.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? EmptySre Jul 06, 2011 6:02 pm

Anja.. ::


Svaka cast na hrabrosti da ga pustis sa povoca! Ja to ne bih smela,jedino kad je u parku na sigurnom.Mi jos nismo nabavili ni ogrlicu,a sto se tice povoca mislim da cemo kupiti flexi

Klea je jos malena da bi ste je pustali, osim u parkicu. Vremenom ce vec nauciti.
Ni ja svoje pse nisam pustala pre punih godinu dana, osim na proverenim mestima gde ne bi mogli da izlete na ulicu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šetnja : ogrlica ili am ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šetnja : ogrlica ili am ?   Šetnja : ogrlica ili am ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šetnja : ogrlica ili am ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aga Aron
» Ogrlica za dresuru
» Ogrlica za izlozbu.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: