moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Stene iz inostransva...

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Dani
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Dani


Broj poruka : 231
Godina : 51
Localisation : Orom
Datum upisa : 24.04.2009

Stene iz inostransva... Empty
PočaljiNaslov: Stene iz inostransva...   Stene iz inostransva... EmptySub Apr 25, 2009 12:09 pm

Pozdrav svima !

Nedavno sam poceo da trazim stene Beagle-a, pa brzo shvatio, da i nije tako lako da se najde u blizoj okolini...

Najvise mogucnosti sam naso u inostranstvu, ali nemam iskustvo sa "importom"

Na granici smo pitali...
pa nam Madjari (zaista ljubazno...) rekli da od lokalnog veterinara odgajivaca dobijamo sve potrebne dokumentacije...
...ali nasi nisu bas tolko ljubazni bili... to jest, nasima nije dovoljan inostrani dokumenat, nego treba od veterinara na granici "neki" dokumenat...

Nakon nekoliko telefonskih razgovora dobi sam prilicno komplikovano...(skupo).... resenje od zahteva prema Ministarstvu, carine i ko-zna-sta sve ne treba...

Kakva su vasa iskustva ?

Siguran sam , da ima jednostavnije resenje (ne mislim na "...stavis psa pod suknju pa ako prodje-prodje...) nego "legalan" nacin.

Hvala na svaku pomoc

pozdrav, Daniel.
....
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Stene iz inostransva... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene iz inostransva...   Stene iz inostransva... EmptySub Apr 25, 2009 12:28 pm

Odgovorila sam vam vec ali ponovicu.

Kada sam planirala da dovedem iz Belgije,sad vec moju Dilajt,raspitivala sam se mnogo i dobila istu informaciju kao i vi,medjutim to nije tako.

Do sad sam iz inostranstva dovela dva psa i niko mi nije trazio da platim carinu ili bilo sta slicno,niti je na granici neko uopste i pogledao pse.

Po Dilajt sam izla na evropsku izlozbu u Zagreb,a po Panca na evropsku u Budimpestu. Za svaku zemlju sa kojom se granicimo postoji po nekoliko granicnih prelaza,ali samo na jednom od tih postoji i veterinarska inspekcija,recimo na Horgosu je nema i tu uglavnom ni ne pogledaju pse,nas su pitali da li je pas cipovan ali niko to nije proveravao.

Kada resite od koga cete uzeti psa,on ce vam srediti sve potrebne papire za prelazak granice,a to je potvrda da je pas cipovan,vakcinisan protiv besnila i potvrda o zdravsvenom stanju psa.
Nazad na vrh Ići dole
Dani
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Dani


Broj poruka : 231
Godina : 51
Localisation : Orom
Datum upisa : 24.04.2009

Stene iz inostransva... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene iz inostransva...   Stene iz inostransva... EmptySub Apr 25, 2009 12:42 pm

Thank's again Smile

Cak i vetereinarska sluzba je potvrdila odgovor (nezvanicno naravno...)

Neiskustvo daje takva pitanja....

Hvala jos jednom !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stene iz inostransva... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene iz inostransva...   Stene iz inostransva... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stene iz inostransva...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zasto bas stene
» dolazi mi stene...
» Usvojio bih bigla
» PRODAJA BIGLA - OGLASI
» Bigl , musko stene na poklon

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: