moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kamenac

Ići dole 
+12
Andrijana
Dolly
Lady
Zvoncica
Bunny's Nightmare
Ivana
Lino
Dika
Lea2006
Luna
luce
Ksenija
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Kamenac   Kamenac EmptyPon Mar 30, 2009 8:36 pm

Serena treba da ocisti kamenac

interesuje me da li je neko od vas cistio kamenac vaseg bigla kod veta i ako jeste kakva je procedura, na koji nacin oni to ciste?
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyPon Mar 30, 2009 11:44 pm

mi nismo Luci, ali jesmo kokerki.
na zalost, tada smo bili mladi i neiskusni, pa smo dopustili da to ode predaleko, pa je ciscene bilo ozbiljno. morala je pod potpunu anesteziju, i iako je sve proslo dobro, potpuna anestezija kod pasa je nesto grozno. lose je podnose i treba im oko 5 sati da se potpuno probude. pale

ipak, to je rutinski zahvat i ne bi trebalo da brinete,
i definitivno treba da ocistite kamenac, jer bi mogao da prouzrokuje dosta problema (paradontoza i sl.)

ne znam koliko je kod Serene ozbiljno i da li ce trebati anestezija, veterinar ce vam sigurno sve objasniti
i imacete divan osmeh, kao Jelena Jankovic! Very Happy lol!
Nazad na vrh Ići dole
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 10:12 am

A zasto se uopste javlja kamenac kod pasa? Jel to ima neke veze sa ishranom?
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 11:04 am

Luna ::
A zasto se uopste javlja kamenac kod pasa? Jel to ima neke veze sa ishranom?

Javlja se zbog nakupljanja bakterija od ostataka hrane, koje vremenom prelaze u kamenac, što znači da samo svakodnevnim pranjem zuba možemo to da sprečimo! Ima raznih sredstava za prevenciju, ali je osnovno pranje zuba! Skidanje se u poslednje vreme radi ultrazvučnim aparatom, a pas ne mora pod anesteziju /lokalnu ili opštu/samo ako je po prirodi miran! Nas to isto čeka, pa smo se raspitivali.Vet nam je rekao da bi Lea mogla sa lokalnom da prodje!
Nazad na vrh Ići dole
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 11:38 am

Lea2006 ::
Luna ::
A zasto se uopste javlja kamenac kod pasa? Jel to ima neke veze sa ishranom?

Javlja se zbog nakupljanja bakterija od ostataka hrane, koje vremenom prelaze u kamenac, što znači da samo svakodnevnim pranjem zuba možemo to da sprečimo! Ima raznih sredstava za prevenciju, ali je osnovno pranje zuba! Skidanje se u poslednje vreme radi ultrazvučnim aparatom, a pas ne mora pod anesteziju /lokalnu ili opštu/samo ako je po prirodi miran! Nas to isto čeka, pa smo se raspitivali.Vet nam je rekao da bi Lea mogla sa lokalnom da prodje!
Znaci, trebalo bi svaki dan da joj perem zube? Jel postoji neka specijalna pasta i cetkica za njih? Ne znam nista o tome...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 12:04 pm

luce ::
mi nismo Luci, ali jesmo kokerki.
na zalost, tada smo bili mladi i neiskusni, pa smo dopustili da to ode predaleko, pa je ciscene bilo ozbiljno. morala je pod potpunu anesteziju, i iako je sve proslo dobro, potpuna anestezija kod pasa je nesto grozno. lose je podnose i treba im oko 5 sati da se potpuno probude. pale

ipak, to je rutinski zahvat i ne bi trebalo da brinete,
i definitivno treba da ocistite kamenac, jer bi mogao da prouzrokuje dosta problema (paradontoza i sl.)

ne znam koliko je kod Serene ozbiljno i da li ce trebati anestezija, veterinar ce vam sigurno sve objasniti
i imacete divan osmeh, kao Jelena Jankovic! Very Happy lol!

Je l' i ona ide pod totalnu kad cisti kamenac? Mozda zato lose igra... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 12:07 pm

vidjela sam ja u pet centru posebnu pastu za zube i cetkicu za pse, prodaju se u kompletu, ali je cjena uzasna, oko 80kn (mislim da je to 800 dinara)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 12:07 pm

Ja sam gledala kod veta kad su cistili jednoj pudli, pod totalnom anestezijom. To se radi na isti nacin kao i ljudima, nekim specijalnim borerom za kamenac. Ne mogu da zamislim Diku da dopusti nesto takvo u budnom stanju.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 1:28 pm

tako je, postoje specijalne cetkice i paste. i jesu glupo skupe.
mi imamo, pa se povremeno latimo istih. marka je Trixi
nije lako... nikad ne uspem da dospem do zadnjih zuba (kutnjaka), uglavnom ocistim sekutice (koji su najsmesnije nesto sto sam ikad videla:) ) i ocnjake. na ocnjacima se najvise skuplja, bar kod nas.
imam srece sto alava voli ukus paste, inace je bog ne bi naterao da to uradimo
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 10:52 pm

Luna ::
Lea2006 ::
Luna ::
A zasto se uopste javlja kamenac kod pasa? Jel to ima neke veze sa ishranom?

Javlja se zbog nakupljanja bakterija od ostataka hrane, koje vremenom prelaze u kamenac, što znači da samo svakodnevnim pranjem zuba možemo to da sprečimo! Ima raznih sredstava za prevenciju, ali je osnovno pranje zuba! Skidanje se u poslednje vreme radi ultrazvučnim aparatom, a pas ne mora pod anesteziju /lokalnu ili opštu/samo ako je po prirodi miran! Nas to isto čeka, pa smo se raspitivali.Vet nam je rekao da bi Lea mogla sa lokalnom da prodje!
Znaci, trebalo bi svaki dan da joj perem zube? Jel postoji neka specijalna pasta i cetkica za njih? Ne znam nista o tome...
Postoje cetkice i paste za pse, ali ne verujem da ce ti dati da joj peres zube. Malo pasa to dozvoljava, najbolje je da joj povremeno kupujes one dental kosti
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyUto Mar 31, 2009 11:03 pm

Hahahahahah,pa ja vec vidim sebe sa 4 bigla i cetkicom za zube u kupatilu,lezim u kadi a oni mi trljaju zube affraid
Nazad na vrh Ići dole
Zvoncica
i'm bigl
i'm bigl
Zvoncica


Broj poruka : 1011
Godina : 48
Localisation : Mladenovac
Datum upisa : 12.05.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 9:44 am

Na zubima se od hrane stvaraju meke naslage,a narocito od slatke hrane jer ugljeni hidrati pocinju razlaganje u ustima,a kamenac nastaje pre svega od vode i pljuvacke(od njihovog sastava,u Srbiji inace voda je bogata materijama koje ubrzavaju nastanak kamenca).Najefikasnije i najbezbolnije skidanje zubnog kamenca je ultrazvucnim aparatom.Kamenac se ne moze skinuti pranjem zuba,pranjem se moze samo spreciti da se kamenac ne stvara tako brzo.Meke naslage(to je mesavina zaostale hrane na zubima koja se raspada pod dejstvom bakterija,i zbog tih naslaga se oseca neprijatan miris iz usta) se mogu prati cetkom i pastom.I pas bi stvarno morao u totalnu anesteziju jer bi jedino tako moglo da se sve zavrsi kako treba. Verujte mi na rec ja radim na stomatologiji.
Nazad na vrh Ići dole
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 10:02 am

Znaci Calgon otpada Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 11:31 am

Luna ::
Znaci Calgon otpada Very Happy

smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Lady
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Lady


Broj poruka : 171
Godina : 38
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 07.10.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 3:15 pm

Mi imamo i cetkice i paste za zube, al ne peremo Ladyci zube svaki dan- pre ce biti da je to jednom mesecno Very Happy . Nema sanse da joj lepo operemo zube, samo povrsno. I ta pasta za zube je grozna (a tako skupa), jednom sam, slucajno, onako pospana uzela njenu pastu i zamalo povratila, bas je bljutava. Mislim da bi najbolje bilo da joj kupimo onu pastu za decu (od jagodail neceg slicnog), to bi jela u slast.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 4:19 pm

Bunny's Nightmare ::
Hahahahahah,pa ja vec vidim sebe sa 4 bigla i cetkicom za zube u kupatilu,lezim u kadi a oni mi trljaju zube affraid

smeh smeh smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 5:05 pm

Dika ::
Bunny's Nightmare ::
Hahahahahah,pa ja vec vidim sebe sa 4 bigla i cetkicom za zube u kupatilu,lezim u kadi a oni mi trljaju zube affraid

smeh smeh smeh smeh smeh
Meni je dovoljna i ova jedna da shvatim da od pranja zuba nema ništa. Ona neće da zine ni da uzme poslasticu, davanje tablete protiv glista je prava avantura. Veterinar me je ubeđivao da ja to loše radim, a onda je i njemu ispljunula nekoliko puta.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 5:34 pm

Pa mi imamo cirkus svaki put kad se daje tableta protiv glista. Evo, baš danas treba to da uradim, pošto pre neko veče nismo uspeli.

Probali smo sa guranjem tablete u usta, pa držanjem zatvorenih usta, čekanjem da proguta. On je u stanju 5 minuta strpljivo da čeka dok ga mi držimo, uopšte se ne otima, a kad ga pustimo - odmah pljune tabletu.

Pre par dana sam izmrvila Drontal u sitne komadiće i zabola ih u ćevap. Dika je sve do jednog parčenceta vrlo pedantno iskopao - ne znam kako, doduše, videla sam, tresao je glavom - pljunuo, a potom pojeo ćevap.

Onda sam zvala Ivanu, pa mi je rekla da mu to rastopim u malo vode, stavim u špric i štrcnem niz grlo. To ću večeras da radim. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptySre Apr 01, 2009 7:53 pm

Luna je bez problema uzela Drontal -flavoured (koja je svetlo smedje boje). Ja sam smisljala kako da joj ubacim to u usta posto je prethodni put bila bas drama i jurenje po kuci ali tada je bila obicna Drontal tableta koju smo uzeli kod veta i bila je zute boje. Ovu sa ukusom smo uzeli u Pet centru.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyČet Apr 02, 2009 5:05 pm

Luna ::
Luna je bez problema uzela Drontal -flavoured (koja je svetlo smedje boje). Ja sam smisljala kako da joj ubacim to u usta posto je prethodni put bila bas drama i jurenje po kuci ali tada je bila obicna Drontal tableta koju smo uzeli kod veta i bila je zute boje. Ovu sa ukusom smo uzeli u Pet centru.

Živa bila, Luna, mi ni sinoć sa špricem ništa nismo uradili. Samo je pljunuo sve. Idem odmah da kupim tu sa ukusom.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyČet Apr 02, 2009 11:39 pm

Mi u granule ubacimo i tabletu.

Mislite da primeti?
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyPet Apr 03, 2009 1:17 am

Ja Ogiju jednostavno otvorim usta, gurnem mu skroz u grlo i držim njušku dok ne proguta. Pošto se nalazi u grlu gde mu smeta, refleksno mora da proguta. I sve to treje 3 sekunde. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyPet Apr 03, 2009 9:55 am

Andrijana ::
Ja Ogiju jednostavno otvorim usta, gurnem mu skroz u grlo i držim njušku dok ne proguta. Pošto se nalazi u grlu gde mu smeta, refleksno mora da proguta. I sve to treje 3 sekunde. Very Happy
Da, to je pokušao i veterinar, ali kod Doli nije uspeo da dopre do grla. Otima se kao da će neko jezik da joj iščupa. ee
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyPet Apr 03, 2009 10:10 am

mi Linu stavimo usta tabletu i hrpu granula i drzim usta tako da ih nemoze pljunuti, kako su mu puna usta pocne zvakati i sve pojede, a zabunom i tabletu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac EmptyPet Apr 03, 2009 10:17 am

Ivana ::
Mi u granule ubacimo i tabletu.

Mislite da primeti?

Iz ćevapa je izbacio 8 sitnih komada Drontala, pa je onda pojeo ćevap. Nema načina da mu se to da. Ranije smo se nekako rvali, ali sad nikako ne može. Već je odavno trebalo da uzme. Sve smo probali.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kamenac Empty
PočaljiNaslov: Re: Kamenac   Kamenac Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kamenac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: