moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vakcinisanje

Ići dole 
+25
Emanuela
Tabasko the Dika
AleksaBG
antmari
lucija
snoopy
jecolinja
acahaski
Snoopy Gang
Ddans Dream Tim
tedibi
Kaan
dusan
Smoky
Dika
Luna
Zvoncica
luce
Flora
mknaumoski
Lea2006
Dolly
elmer fudd
stefana
bambucha
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySre Maj 18, 2011 5:07 pm

Ja sam i dalje u totalnom zbunu oko ovog vakcinisanja. Lava je dobila prvu vakcinu 23. marta, a revakcinu 23. aprila i nas vet kaze da je to to za sad. Sledeci put idemo na vakcinu protiv besnila 15. juna i na cipovanje (sto mi je opet jako cudno, jer je moj prethodni pas prvi put vakcinisan protiv besnila tek sa 9 meseci). To je sve sto nam je vet za sad rekao. Zbunjenost potice odatle sto su neke njene bate i seke primile dve revakcine. Jel zna neko to da mi objasni?
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 11:42 am

ne znam sto da ti kazem, mi idemo sad za par dana na 3. pikicu

ja osobno imam povjerenja u svog veterinara tako da sto on kaze meni je zakon!

ako imas povjerenja u svog, nemoj se opterecivati.. ako nemas, mijenjaj ga
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 11:50 am

antmari ::
Ja sam i dalje u totalnom zbunu oko ovog vakcinisanja. Lava je dobila prvu vakcinu 23. marta, a revakcinu 23. aprila i nas vet kaze da je to to za sad. Sledeci put idemo na vakcinu protiv besnila 15. juna i na cipovanje (sto mi je opet jako cudno, jer je moj prethodni pas prvi put vakcinisan protiv besnila tek sa 9 meseci). To je sve sto nam je vet za sad rekao. Zbunjenost potice odatle sto su neke njene bate i seke primile dve revakcine. Jel zna neko to da mi objasni?
Već sam pisala da je i Doli na isti način primala vakcinu, a onu protiv besnila je primila nešto kasnije, uz čipovanje, ali samo zato što je veterinar čekao da dobije te nove zdravstvene knjižice-pasoše za pse, pošto ih neko vreme nije bilo. Zato, bez brige!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 12:02 pm

Hvala fff Znam da ste mi vec to rekli, ali ja sam totalna panicarka kad je rec o Lavi affraid : kad stuca - prva pomisao je da ce da povrati, kad povrati - odmah pomislim da se necim otrovala (iako nema cime, jer sam sve sto bi moglo da joj skodi sklonila). Sta cu kad me stalno iznenadjuje svojom sposobnoscu da pronadje za glockanje nesto sto se ne jede aaa
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 12:13 pm

antmari ::
Sta cu kad me stalno iznenadjuje svojom sposobnoscu da pronadje za glockanje nesto sto se ne jede aaa
da te utjesim, seka joj je ista Very Happy
stalno je pratim i gledam sto joj je u ustima Rolling Eyes Very Happy

trenutno je IN dohvatiti pampur i pobjeci s njim ee
a iz spajze iz smeca pokusava svaki dan ukrasti iskoristene kesice za caj drunken
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 5:54 pm

antmari ::
Ja sam i dalje u totalnom zbunu oko ovog vakcinisanja. Lava je dobila prvu vakcinu 23. marta, a revakcinu 23. aprila i nas vet kaze da je to to za sad. Sledeci put idemo na vakcinu protiv besnila 15. juna i na cipovanje (sto mi je opet jako cudno, jer je moj prethodni pas prvi put vakcinisan protiv besnila tek sa 9 meseci). To je sve sto nam je vet za sad rekao. Zbunjenost potice odatle sto su neke njene bate i seke primile dve revakcine. Jel zna neko to da mi objasni?
Do skoro je bilo da se stenci vakcinisu dva puta,posle toga od besnila i to je to....od besnila i mikrocipovanja neka je praksa da se to ne radi pre sest meseci minimum,a iz iskustva mnogih odgajivaca koje poznajem to tek rade sa navrsenih devet meseci,pa sam i ja tu praksu primenio i uvek je sve bilo uredu sto se tice besnila....
od skoro praktikuju vakcina i dve revakcine,ja sam uvek radio jednu vakcinu i revakcinu i nikada nisam imao problema sa stencima,ako ti je veterinar rekao da je to to poslusaj ga a besnilo moj savet nemoj pre sest meseci minimum.......
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 7:51 pm

Slažem se sa Dejanom u vezi toga kako je bilo nekada-vakcina i revakcina! Medjutim, pokazalo se da štenci oboljevaju dosta baš u prvim mesecima i uvedena je ta "puppy" vakcina koja daje kratkotrajni imunitet za štenećak i parvovirus samo! Znači, ona nije obavezna uopšte, a daje se sa 6 nedelja i stvar je vlasnika da li hoće da pojača neku svoju sigurnost i eliminiše moguće viruse....Kad pas ode kod novih vlasnika mora da primi vakcinu i revakcinu koje pokrivaju 5 ili 6 bolesti! Zato mi je baš čudno ovo za Lavu. Nemam običaj da se mešam u nečiju struku i da pametujem, ali bih se posavetovala sa još nekim vetom! scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 8:15 pm

Lea2006 ::
Slažem se sa Dejanom u vezi toga kako je bilo nekada-vakcina i revakcina! Medjutim, pokazalo se da štenci oboljevaju dosta baš u prvim mesecima i uvedena je ta "puppy" vakcina koja daje kratkotrajni imunitet za štenećak i parvovirus samo! Znači, ona nije obavezna uopšte, a daje se sa 6 nedelja i stvar je vlasnika da li hoće da pojača neku svoju sigurnost i eliminiše moguće viruse....Kad pas ode kod novih vlasnika mora da primi vakcinu i revakcinu koje pokrivaju 5 ili 6 bolesti! Zato mi je baš čudno ovo za Lavu. Nemam običaj da se mešam u nečiju struku i da pametujem, ali bih se posavetovala sa još nekim vetom! scratch
Koliko sam ja razumeo Vesnu Lava je primila samo puppy vakcinu kod nje,ako je tako onda vlasnici lavini moraju raditi vakcinaciju i jos revakcinaciju,Lava onda nije zavrsila komplet sa vakcinama,vidite i kod drugog veterinara,ali Lavi u ovoj celoj prici koliko sam ja shvatio nedostaje revakcina
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Maj 19, 2011 10:51 pm

Limbo je takodje bio zbunjen Smile

Ali evo ovako:

kod Vesne - prvi put u 6-oj nedelji
Vet - drugi put u 9-oj nedelji
Vet - treci put sa 12 nedelja

Sva tri puta dat je isti koktel od dve bocice (neka poznata/kvalitetna peto-valentna vakcina) i ispoštovali smo karantin do kraja i danas prvi put sišli u dvorište da se onjuškamo sa komšinicom bokserkom, ali o tome detaljnije na Limbovoj temi Smile

Što se tiče besnila i čipa, naš vet kaže da se može raditi već nakon puna četiri meseca (nova vakcina protiv besnila je sa "nečim umrtvljenim" tako da nema nekih neželjenih efekata kao ranije).
Nazad na vrh Ići dole
antmari
bigl-manijak
bigl-manijak
antmari


Broj poruka : 350
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 30.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyPet Maj 20, 2011 11:23 am

Evo sad sam bila kod veta da proverim. Kaze da on vakcinise po ovom programu: vakcine sa 2, 3, 4, 6 meseci i vakcina sa godinu dana. Ove sa 2 i 3 meseca su one protiv parvo virusa (nabrojao je jos neke bolesti ali sam zaboravila), sa 4 protiv besnila, sa 6 protiv zaraznih bolesti i sa 12 isto protiv zaraznih bolesti. Za tu protiv besnila sa 4 meseca isto kaze da je potpuno bezbedna i da ne moze da utice negativno na rast i razvoj. Rekla sam mu da sve nase bate i seke dva puta revakcinisane, on kaze da je i ovaj sistem koji on primenjuje jednako dobar i bezbedan. Ja stvarno ne znam sta mi drugo preostaje nego da ga slusam Sad
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySre Jun 01, 2011 7:04 pm

Imam veeeliki problem. Moj bigl je do sada primio dve vakcine ( prva je ona puppy), ima dva i po meseca i trecu teba da primi 18. juna. Zanima me koliko je opasno izvoditi ga napolje, toliko da obavi malu i veliku nuzdu, dok ne primi i trecu vakcinu? Vecina veterinara kaze da ga nikako ne treba izvoditi, dok neki kazu da moze ali da ne sme u kontakt sa ostalim kucama i da ga drzim dalje od izmeta drugih pasa. Ne znam sta da radim, izvela bih ga ali me je strah da ne zakaci neki virus. A sa druge stane propustamo najbolje vreme za ucenje i socijalizaciju....
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySre Jun 01, 2011 7:19 pm

Aris ::
Imam veeeliki problem. Moj bigl je do sada primio dve vakcine ( prva je ona puppy), ima dva i po meseca i trecu teba da primi 18. juna. Zanima me koliko je opasno izvoditi ga napolje, toliko da obavi malu i veliku nuzdu, dok ne primi i trecu vakcinu? Vecina veterinara kaze da ga nikako ne treba izvoditi, dok neki kazu da moze ali da ne sme u kontakt sa ostalim kucama i da ga drzim dalje od izmeta drugih pasa. Ne znam sta da radim, izvela bih ga ali me je strah da ne zakaci neki virus. A sa druge stane propustamo najbolje vreme za ucenje i socijalizaciju....
Posle te poslednje koju je primio, sačekajte dve nedelje, pa onda u šetnju.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Jun 02, 2011 3:29 pm

pa nije bas bezbrizno, moj vet bi ti rekao da bi bilo najbolje da cekas do tada, ali i nama je rekao da mozemo i ranije ako bas hocemo , ali da pazimo kuda idemo
sve je dobro proslo i mi smo napokon dobili 3. vakcinu

iskreno, mislim da bi bilo najbolje da slusas svog veterinara kako ti kaze Wink
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyČet Jun 02, 2011 5:20 pm

Ma znam da bi bilo nqajbolje ne izvoditi ga, medjutim postaje nemoguc, ali preguracemo i to nekako.... Hvala na savetima!!!! cmok
Nazad na vrh Ići dole
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyPet Jun 03, 2011 2:04 pm

probaj se sto vise igrati u kuci igara istrcavanja i donosenja igracaka pa ces ga nekako izmoriti Smile
probaj i sa laserom, neki su biglovi ludi za tim Wink
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptyPet Jun 03, 2011 3:56 pm

Svi smo prosli taj period kad smo brojali dane do prestanka karantina. Tad je stvarno najteze. Biglici su ojacali, nemirni su, a jos uvek ne smeju napolje. Budi strpljiva jos malo, proci ce. Bolje tako, nego da ga izlozis opasnosti. Stvarno su mnogo osetljivi u tom uzrastu.
Nazad na vrh Ići dole
Aćim
bigl-manijak
bigl-manijak
Aćim


Broj poruka : 246
Localisation : Tatooine
Datum upisa : 11.10.2009

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jun 04, 2011 12:14 pm

snoopy ::


tako da nema nekih neželjenih efekata kao ranije.

A koji su to neželjeni efekti?
Nazad na vrh Ići dole
http://piratekowalski.tumblr.com/
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:13 pm

Ljudi,meni nista nije jasno confused
Klea je primila prvu vakcinu sa 6 nedelja. Trebalo bi sa 9 i 12. Ali,nama je vet rekao da ce drugu vakcinu primiti tek 23. jula ( posto je 1. vakcinu primila 23. juna),a trecu 23. avgusta. I jos 2 nedelje,znaci da ce moci napolje tek u septembru,a tada ce imati skoro 5 meseci,sto je po meni mucenje i za mene i za nju No scratch
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:16 pm

U principu treba poštovati savet veterinara, mada je ova informacija malo neverovatna.
Ispoštujte karantin on 10-tak dana posle svake vakcine, a ostatak vremena između vakcina bi trebalo da možete u šetnju.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:23 pm

Stvarno je neverovatna,koliko znam svi kucici sa foruma izlaze sa 3 - 3,5 meseca. Nije meni problem da cekam,nego mi zao da Klea provede 2 meseca u kuci,pa svako bi poludeo No .
Nazad na vrh Ići dole
King i Maša
i'm bigl
i'm bigl
King i Maša


Broj poruka : 1137
Localisation : Kać
Datum upisa : 03.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:26 pm

snoopy ::
U principu treba poštovati savet veterinara, mada je ova informacija malo neverovatna.
Ispoštujte karantin on 10-tak dana posle svake vakcine, a ostatak vremena između vakcina bi trebalo da možete u šetnju.

King je revakcinu primio 11. juna i vet nam je rekao da 15 dana posle toga može u šetnju. Što znači da je smeo da ide u šetnje već 26. A ovo stvarno zvuči neverovatno da ne sme u šetnje dok ne napuni 5 meseci. Proveri ti to još jednom kod svog veta..
Nazad na vrh Ići dole
http://kingimasa.weebly.com/index.html
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:26 pm

Proveri ponovo kod veta! Da nije mislio druga 23.jula, a posle mesec dana besnilo i čip???
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:30 pm

Ne,jasno mi je rekla 23. jula druga vakcina,i revakcina 23. avgusta. Ja sam je gledala u cudu affraid
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:34 pm

Da li si pitala zašto i kada može napolje? Ako je stvarno tako, pozovi drugog veta i konsultuj se!
Nazad na vrh Ići dole
King i Maša
i'm bigl
i'm bigl
King i Maša


Broj poruka : 1137
Localisation : Kać
Datum upisa : 03.01.2011

Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 EmptySub Jul 02, 2011 11:36 pm

Lea2006 ::
Da li si pitala zašto i kada može napolje? Ako je stvarno tako, pozovi drugog veta i konsultuj se!

Slažem se! Pa to je mučenje i za tebe i za nju affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://kingimasa.weebly.com/index.html
Sponsored content





Vakcinisanje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinisanje   Vakcinisanje - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcinisanje
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: