moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ishrana

Ići dole 
+41
NađaNS
tedibi
Snoopy Gang
Sima
jok.mi
Vuk
leo-kosutnjak
Aćim
Mirka
Fea i Lux
Sara <3 Bigl
Vili
Dani
Niva
Dika
Eli
milena
Luna
Ivana
Dolly
tatjana
jd_girl
luce
milan
Bigl Bole
Jan
Medena
elmer fudd
Ksenija
Bunny's Nightmare
Lea2006
Admin
pipi
dusan
Sara
Andrijana
jeca
bambucha
Janchee
lina
bucki
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 9:50 am

Znam da je bolje, ali ipak smo mi Vojvođani, pa volemo šunke, slanine, čvaraka i ostale holesterolske đakonije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 9:56 am

Janchee ::
Kad vas čujem kako pričate, čini mi se kao da nemam bigla. Ziggy ne jede voće skoro nimalo. Kada je bio mali ponekad bi ćapio jabuku ili bananu. Sada ga zanima šta jedemo od voća, ali kada mu damo, on samo bezvoljno pomiriše i ostavi. Povrće jede, ali samo ako je iz supe.
Ne znam šta da vam kažem, on ni domaću šunku neće da jede. Dobro je pomiriše, i onda je ostavi. Čak je ponekad i stavi u usta, promrlja i pljune. Ranije nije jeo šunku ako ima malo masnog dela, sada ni čisto meso ne jede. Kažem vam, kao da nije bigl.
isti tekst mogu da prepišem za Dolly, pa mi je prosto neverovatno kad čitam šta vaši biglići sve jedu. Nema šanse da proba voćku, ni bilo šta suhomesnato!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 11:23 am

Luna je od juce cak zavolela i brokoli. rok
Nazad na vrh Ići dole
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 11:26 am

Dolly ::
Janchee ::
Kad vas čujem kako pričate, čini mi se kao da nemam bigla. Ziggy ne jede voće skoro nimalo. Kada je bio mali ponekad bi ćapio jabuku ili bananu. Sada ga zanima šta jedemo od voća, ali kada mu damo, on samo bezvoljno pomiriše i ostavi. Povrće jede, ali samo ako je iz supe.
Ne znam šta da vam kažem, on ni domaću šunku neće da jede. Dobro je pomiriše, i onda je ostavi. Čak je ponekad i stavi u usta, promrlja i pljune. Ranije nije jeo šunku ako ima malo masnog dela, sada ni čisto meso ne jede. Kažem vam, kao da nije bigl.
isti tekst mogu da prepišem za Dolly, pa mi je prosto neverovatno kad čitam šta vaši biglići sve jedu. Nema šanse da proba voćku, ni bilo šta suhomesnato!

Citala sam u jednoj knjizi -"Zdravo stene, zdrav pas" da im ne treba davati suhomesnato. Mozda je i Dolly to procitala :-)
A ako nece da jede npr. jabuku, onda odgrizite vi komad, izvadite iz usta i rukom joj dajte. Kazu da bi trebalo da upali.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 11:56 am

I Lea otprilike kao Zigi, povrće sirovo ne voli, osim da se igra sa njim, a od voća jedino jabuku, a i to samo male parčiće!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 1:54 pm

Luna ::
Dolly ::
Janchee ::
Kad vas čujem kako pričate, čini mi se kao da nemam bigla. Ziggy ne jede voće skoro nimalo. Kada je bio mali ponekad bi ćapio jabuku ili bananu. Sada ga zanima šta jedemo od voća, ali kada mu damo, on samo bezvoljno pomiriše i ostavi. Povrće jede, ali samo ako je iz supe.
Ne znam šta da vam kažem, on ni domaću šunku neće da jede. Dobro je pomiriše, i onda je ostavi. Čak je ponekad i stavi u usta, promrlja i pljune. Ranije nije jeo šunku ako ima malo masnog dela, sada ni čisto meso ne jede. Kažem vam, kao da nije bigl.
isti tekst mogu da prepišem za Dolly, pa mi je prosto neverovatno kad čitam šta vaši biglići sve jedu. Nema šanse da proba voćku, ni bilo šta suhomesnato!

Citala sam u jednoj knjizi -"Zdravo stene, zdrav pas" da im ne treba davati suhomesnato. Mozda je i Dolly to procitala :-)
A ako nece da jede npr. jabuku, onda odgrizite vi komad, izvadite iz usta i rukom joj dajte. Kazu da bi trebalo da upali.
Nisam ni mislila da joj dajem suhomesnato, nego je jako radoznala kad neko nešto jede, pa joj moja ćerka pruži komadić da omiriše, a ona njušne, kaže bljak i ode.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 2:08 pm

Luna ::
Citala sam u jednoj knjizi -"Zdravo stene, zdrav pas" da im ne treba davati suhomesnato. Mozda je i Dolly to procitala :-)
A ako nece da jede npr. jabuku, onda odgrizite vi komad, izvadite iz usta i rukom joj dajte. Kazu da bi trebalo da upali.
Za suhomesnato - istina, pogotovo kobaje i ostale stvari sa zacinima koje kuce ne vare bas najbolje.
A sto se hrane tice, Meda na prevaru pojede sirovu mrkvu, kad je umijesam u ostalu hranu, medjutim onda ta mrkva u neizmijenjenom obliku izadje na drugu stranu pa sam shvatila da je bolje da je jede samo kuvanu, jer to i voli i svari.
Svojevremeno sam zivjela sa rodbinom koja je imala lesiku, bio je probirljiv, i cesto bi se desilo da mu serviram njegov plat du jour a on ga samo omirise i prezrivo ode na drugu stranu... Onda ja k'o fol uzmem nesto iz njegove zdjele i k'o fol ga stavim u usta i zvacem (sto on naravno sve posmatra) - i - eto Bubice trkom, i odmah je sve pojeo! Taj je trik svaki put upalio.
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 3:02 pm

kazu naki strucnjaci (cak ima i ceo 'pokret' u amrici) da su psi genetski predodredjeni da jedu samo sirovo mesto, i da od toga samo zive pa cak onda i ne moraju jedu svaki dan... Smile

Nije lose da pas (narocito bigl) ima volju i zelju da jede prirodno povrce i voce jer onda moze lakse da kontrolise kilaza - narocito je dobra sargarepa (mrkva) koja se i koristi kod psece dijete.

Naravno da zivotinjke nisu naivne i cim okuse nesto drugo sto im se vise dopadne, ono prethodno odmah zaborave Smile
Ide im to i sa godinama da postaju probirljiviji i da teze sve vise ka klasicnoj 'ljudskoj' hrani koja ima zacine, soli, masti i sl.
Nazad na vrh Ići dole
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 04, 2008 9:02 pm

Mislim da je moc navike, u ivim slucaju jako mocna stvar, i da ih od renih nogu treba uciti da jedu i voce i povrce- da se nauce, ili namame, ili pak i prevare... dok i sami ne steknu naviku da to jedu, pa cek i da pocnu da traze
Nazad na vrh Ići dole
Eli
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Eli


Broj poruka : 50
Datum upisa : 18.06.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyČet Jun 19, 2008 12:13 am

Smile
Mene je jako zacudilo to sto Eli jede voce i to svakakvo.Moj prethodni pas nije ni pomisljao na tako nesto.

Mada ova mala voli da jede skooro sve, cak i da mi krade smoki i maljcka kada to jede Smile
moracu da vam okacim snimak da vidite Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyČet Jun 19, 2008 10:02 am

Eli ::
Smile
Mene je jako zacudilo to sto Eli jede voce i to svakakvo.Moj prethodni pas nije ni pomisljao na tako nesto.

Mada ova mala voli da jede skooro sve, cak i da mi krade smoki i maljcka kada to jede Smile
moracu da vam okacim snimak da vidite Smile

Čekamo snimak!Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyČet Jun 19, 2008 10:04 am

Dika je ranije jeo jabuke, sad neće. Mandarinu, pomorandžu i bananu ni da lizne. Ali zato obožava sirovu šargarepu.

Od hrane najviše voli pileće grkljane, na to prosto otkida.
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyPet Jun 20, 2008 2:32 pm

Eli ::
Smile
Mene je jako zacudilo to sto Eli jede voce i to svakakvo.Moj prethodni pas nije ni pomisljao na tako nesto.

Mada ova mala voli da jede skooro sve, cak i da mi krade smoki i maljcka kada to jede Smile
moracu da vam okacim snimak da vidite Smile

HOCEMO SNIMAK!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 25, 2008 6:13 pm

Koloko često dajete žumanac svom bigliću i da li svež ili kuvan?
Može li naša Niva da jede žumanac sa tri ipo meseca?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Luna
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Luna


Broj poruka : 222
Godina : 47
Datum upisa : 12.02.2008

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 25, 2008 6:48 pm

Samo zumance i to zivo Luna dobija 2 puta nedeljno.
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Jun 25, 2008 6:54 pm

Ja Ogiju dajem jednom mesečno. Pomešam mu sa jogurtom. Obožava tako da jede.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Dani
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Dani


Broj poruka : 231
Godina : 51
Localisation : Orom
Datum upisa : 24.04.2009

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Maj 13, 2009 12:38 am

Question mozda je ovde na boljem mestu...

Pozdrav svima !!!

Sa hranom za pse sam vec prilicno toga procitao na raznim forumima... ali definitivno kao najbolja hrana za svakog bigla izgleda ne postoji Wink
svaki ljubimac ima svoj ukus i naravno mnogo zavisi i od glavnoga u"familiji"...znate... onaj ko uvek da neku poslasticu sa svog tanjura Smile

Ipak... sta je vase iskustvo sa Granulama na nasem trzistu... scratch
Trenutno me junior ishrana interesuje najvise....
predlozili su mi od Purine Dog-Chow Junior kao prihvatljiv po kvalitet/cena
kao dodatak... vitamini "kafortan" Question -tablete... po mogucnost zapadnog porekla...

cena klope nije najbitniji faktor affraid ... ali ipak nije uvek naskuplje toliko bolje...ili?

sta je sa "domacom hranom"... ono sto sam pripremas ?
ima neko dobre "recepte" ili nacin ishrane ? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Maj 13, 2009 10:08 am

[quote="Dani"]Question mozda je ovde na boljem mestu...

Pozdrav svima !!!

Dani, dobrodošao! Za početak, otvori svoj topic u delu Snoopy, napiši nam nešto o svom bigliću, stavi neku sliku da ga (je) upoznamo!
fff
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dani
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Dani


Broj poruka : 231
Godina : 51
Localisation : Orom
Datum upisa : 24.04.2009

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Maj 13, 2009 11:23 am

... necu jos da stavim ... posto Maja jos uziva svoje porodicno drustvo...
u subotu puni 5.nedelju... i ako ide sve kako treba tek 30.maja se seli do nas Smile
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Maj 13, 2009 8:33 pm

Dani ::
... necu jos da stavim ... posto Maja jos uziva svoje porodicno drustvo...
u subotu puni 5.nedelju... i ako ide sve kako treba tek 30.maja se seli do nas Smile
A sta ste odlucili? Hoce biti jos jedna zemljakinja nase Mézes?
Nazad na vrh Ići dole
Dani
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Dani


Broj poruka : 231
Godina : 51
Localisation : Orom
Datum upisa : 24.04.2009

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Maj 13, 2009 9:38 pm

da.... stze mala madjarica , ali ne bi u topiku o ishrani... mozda bi ipak bilo bolje da otvorim Majin topic u delu Snoopy scratch

Neka ovde ostanu odgovori i pitanje o ishrani Wink
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptySre Maj 13, 2009 10:31 pm

Da, da - izvinjavam se na trolovanju - otvorite Maji topic u Snoopy sekciji pa cemo tamo o svemu. A tamo bi bilo najbolje da i slike stavite. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vili
novajlija
novajlija
Vili


Broj poruka : 26
Godina : 31
Localisation : Beograd, Srbija
Datum upisa : 26.05.2009

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyUto Maj 26, 2009 11:17 pm

Jao ljudi moji, ja citam ovo i zavidim vam! Vi svi imate biglice!!! Molim vas, znam da ovo nema veze sa ishranom, ali da li neko od vas moze da mi pomogne da nabavim jednog?! Da mi da informacije o leglima, telefon, mesto itd... MNOGO MI JE BITNO! Ostavila sam jos jednu poruku, ali moram svugde da se zavlacim, kako bih dobila sto vise informacija! Samo da bude pouzdano, moze i informacije gde ste ga vi nabavili, bilo sta! Izuzetno je tesko doci do njega ovde, tako da vas molim za bilo kakve korisne informacije!
HVALA PUNO UNAPRED!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyUto Maj 26, 2009 11:40 pm

Beagle <3 ::
Jao ljudi moji, ja citam ovo i zavidim vam! Vi svi imate biglice!!! Molim vas, znam da ovo nema veze sa ishranom, ali da li neko od vas moze da mi pomogne da nabavim jednog?! Da mi da informacije o leglima, telefon, mesto itd... MNOGO MI JE BITNO! Ostavila sam jos jednu poruku, ali moram svugde da se zavlacim, kako bih dobila sto vise informacija! Samo da bude pouzdano, moze i informacije gde ste ga vi nabavili, bilo sta! Izuzetno je tesko doci do njega ovde, tako da vas molim za bilo kakve korisne informacije!
HVALA PUNO UNAPRED!
Ma ne sekirajte se, ostavili ste poruku tamo gdje treba, u oglasima, i ljudi ce sigurno procitati.
Nazad na vrh Ići dole
Sara <3 Bigl
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Sara <3 Bigl


Broj poruka : 153
Godina : 29
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 17.06.2009

Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 EmptyČet Jun 18, 2009 8:28 pm

Ja imam samo jedno opsirno pitanje... Posto cu (nadam se uskoro) nabaviti jedno malo stene bigla...zanima me sa koliko meseci, koliko godina starosti treba menjati kolicinu hrane u kojim kolicinama to treba smanjivati.
Ukratko: sa koliko meseci koliko hrane i koliko puta dnevno se to vremenom manja... ?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana   Ishrana - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» najbolja ishrana?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: