moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku

Ići dole 
+9
stefana
Janchee
dusan
Lea2006
Dika
Medena
elmer fudd
Andrijana
Leangi Pima
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Leangi Pima
novajlija
novajlija
Leangi Pima


Broj poruka : 11
Godina : 44
Datum upisa : 19.09.2008

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Sep 19, 2008 11:56 pm

Tek sada sam primetila, da sam iz opisa programa ispustila jako bitnu stvar, dok sam tekst kopirala na forum:

Kursevi su namenjeni psima svih veličina i rasa, bez obzira na starost i znanje koje već imaju. Najbitniji faktor je svakako vodič, vlasnik psa, jer sve vreme trajanja kursa samo on obučava svog psa. Uloga trenera je naučiti vodiče kako učiti svoje pse. Po principima, koje će svaki polaznik kursa naučiti sa svojim psom, glupi psi i glupe rase ne postoje. Postoje samo pogrešne metode, nedovoljna motivacija ili premalo istrajan vodič ili trener. Radi se u malim grupama i svakom timu vodič-pas se pristupa individualno. Posle svakog završenog kursa je najbitnija stvar, da su pas i vodič pojačali svoj kontakt, poboljšali komunakaciju i lepo se proveli u društvu drugih vlasika i njihovih pasa.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptySub Sep 20, 2008 3:40 am

Pa bas sam na to mislio , kao sto vi kazete dresura je vise obuka vlasnika nego psa , zato nas Obrad i zove na zezanje i usput nam pokaze neki trening koji se vezba do sledeceg vidjanja, ako ga pravilno odradis pas ti je lepo vaspitan i to je u principu ono sto ljudima treba. A oni sa zeljom za vise treninga mogu utorkom i cetvrtkom da treniraju agiliti i ponavljam ono jedino sto niste komentarisali iz predhodne poruke BESPLATNO.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptySub Sep 20, 2008 3:38 pm

Majo, prvo, nismo na ti. Drugo, ja nisam napisala kako izgleda trening kod Vas, vec kako je izgledao trening kod nas, sa nasim dreserom, tako da ne razumem sto se nalazite prozvanom. Trece, ne mislim da dreser treba mene da vaspita. Eventualno moze da me nauci kako da izdresiram svog psa.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPon Sep 22, 2008 8:12 pm

Meni se cini da je ova diskusija otisla u pogresnom smjeru. Zena je ostavila oglas, ko hoce moze da ide kod nje, ko nece - ne mora. Niko ne brani ni drugima da ostave oglase; svako moze da bira sta ce da radi ili ne radi sa svojim psom... ne vidim razloga za ove negativne emocije!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyUto Sep 23, 2008 11:10 am

Upravo tako, ovo je javni forum, svako ima pravo da kaže šta misli. Ako je ona ostavila oglas, a ja prokomentarisala kako nisam baš oduševljena dresurom generalno, zašto bi se ona meni obratila onakvim tonom?

Naravno da je otišlo u pogrešnom pravcu.
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyUto Sep 23, 2008 11:45 am

Medena ::
Meni se cini da je ova diskusija otisla u pogresnom smjeru. Zena je ostavila oglas, ko hoce moze da ide kod nje, ko nece - ne mora. Niko ne brani ni drugima da ostave oglase; svako moze da bira sta ce da radi ili ne radi sa svojim psom... ne vidim razloga za ove negativne emocije!

U potpunosti se slazem Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Leangi Pima
novajlija
novajlija
Leangi Pima


Broj poruka : 11
Godina : 44
Datum upisa : 19.09.2008

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptySub Sep 27, 2008 3:55 am

Dika, prvo sto se tice vas, duzna sam izvinjenje. Istina, nismo na ti. Poznato mi je nepisano pravilo foruma, po kojem je persiranje odluka svakoga, koji saradjuje u debati. U vasem profilu nema napisanih godina,... Poznato mi je i pisano pravilo ne skretanja sa teme. Dakle, stavila sam oglas i vas odgovor nije bio vezan na temu mog oglasa, nego na temu vaseg dresera i dresure generalno. Zao mi je, ako vas je moj direktan odgovor povredio. Kao sto ste i sami zakljucili, ovo je javni forum. Na molbu vaseg kluba sam stavila oglas, pa tako mozete i vi za svog dresera. A debate o nacinu dresure, slaganju i neslaganju sa tim i oni, imaju svoje mesto u Dresuri.
I dusane, ovo vase ''besplatno'' stvarno nije moja stvar, nego Obradova odluka.
Na tom mestu zavrsavam sve razgovore i debate na gornje teme. Ako je nekima drago, ovo je javni forum... Ali neka se ne ocekuje moj odgovor.

Pozdrav, Maja
Nazad na vrh Ići dole
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 3:40 pm

dusan ::
Izvinjavam se ali sve ovo imamo besplatno kod Obrada i covek nas stalno zove da dodjemo da se zezamo.

Izvini davno je ovo bilo.... imam pitanje sta je ova clinker metoda i ko je Obrad i jel se jos uvek nalazite sa njima?
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 6:57 pm

Kliker metoda ja mislim. To je cudo neko, nema ovde da se kupi, par dresera ima to. Valjda je to neki uredjaj, pas kad nesto uradi dobro, on(dreser) stisne dugme, pas cuje to klik i to mu je kao da je dobio nagradu.

Mozda sam zesce lupio, ali sam siguran da sam negde procitao tako nesto, vezano za tu kliker dresuru.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 7:27 pm

stefana ::
dusan ::
Izvinjavam se ali sve ovo imamo besplatno kod Obrada i covek nas stalno zove da dodjemo da se zezamo.

Izvini davno je ovo bilo.... imam pitanje sta je ova clinker metoda i ko je Obrad i jel se jos uvek nalazite sa njima?

Kliker je mala spravica, velicine par cm. Kad je pritisnes, cuje se glasno KLIK. Zadas psu komandu, pa kad uradi dobro, ti pritisnes kliker i das nagradu. Otprilike tako. Mi smo Diku naucili razne stvari sa klikerom, uglavnom da se glupira, premece, donosi, seni, itd.
Nazad na vrh Ići dole
falkfoto
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
falkfoto


Broj poruka : 208
Godina : 56
Localisation : Kikinda u ravnom Banatu
Datum upisa : 05.10.2009

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 7:41 pm

Dika ::
Sve to lepo zvuči, ali ja sam videla kako izgleda trening sa psom. Imamo divnog dresera, koji je sa psom nekoliko puta radio pred nama. Ali svaki put kada ga cimne, onako, iz sve snage, Dika se tri puta okrene u vazduhu, bez preterivanja... Ja nemam srca za to... Zamislite malog bigla vezanog na kanapu dugom 10m, koji bezbrižno njuška i, naravno, ne reaguje na ono što mu se govori. Onda mu dreser kaže DODJI!!! i povuče kanap iz sve snage... Jeste delotvorno, ali meni je bilo žao.

A "cliker" metodu toplo preporučujem. Mi tu spravicu imamo i stvarno daje dobre rezultate. Imate na internetu dosta napisanog o toj metodi. Ono što me oduševljava je što nema NIMALO agresije. Kad pas uradi nešto kako treba, vi samo kliknete, a on to vremenom zapamti i ukapira.
sunny cliker metoda je naravno najbolja ako mozete nabaviti cliker. U Kikindi ni ne znaju sta je to. Ako pokusam da im objasnim cudno me pogledaju i nasmeju se. Moze li se kliker naci u BG. Inace lekcije za dresuru se mogu naci na youtubu. sunny
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Kikinda-Serbia/Bigl-ho
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 9:12 pm

U Pet Centru bi mogli imati kliker.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 9:24 pm

Ima u Rumi da se kupi kliker,
pa predpostavljam da verovatno,
ima i u Beogradu u Pet Centru
posto ovi nasi odande donose vecinu robe !
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 9:28 pm

Nema u pet centru...ja bio pitao pre...pa ima dosta...nisu ni culi za to :S
Nazad na vrh Ići dole
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 9:33 pm

Ajde pitacu ovog tipa
sto drzi pet shop u Rumi
gde je nabavio, pa javljam ! Smile
Nazad na vrh Ići dole
stefana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
stefana


Broj poruka : 197
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.01.2010

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptySub Mar 13, 2010 12:02 am

Kliker je mala spravica, velicine par cm. Kad je pritisnes, cuje se glasno KLIK. Zadas psu komandu, pa kad uradi dobro, ti pritisnes kliker i das nagradu. Otprilike tako. Mi smo Diku naucili razne stvari sa klikerom, uglavnom da se glupira, premece, donosi, seni, itd.[/quote]

A gde to moze da se nabavi?
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptySub Mar 13, 2010 12:36 am

Evo javice covek kad sazna...
Nazad na vrh Ići dole
falkfoto
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
falkfoto


Broj poruka : 208
Godina : 56
Localisation : Kikinda u ravnom Banatu
Datum upisa : 05.10.2009

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptySub Mar 13, 2010 2:07 pm

sunny Ukucajte u googlu clicer dog i mozete videti i kako izgleda i kako se radi sunny
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Kikinda-Serbia/Bigl-ho
Nestor
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Nestor


Broj poruka : 230
Localisation : Beograd,Brace Jerkovic
Datum upisa : 22.08.2010

Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 EmptyČet Nov 11, 2010 2:43 pm

Ja sam za Maju Sparovec cuo od komsinice koja vec neko vreme ide kod nje sa svojim ljubimcem,cak nije ni rasan pas,sto naravno nema veze,a "Malisa",(kako se ljubimac zove), je i odrastao i ona je vrlo zadovoljna i metodom rada i Malisinim ponasanjem.
Ne mogu nista da komentarisem jer nisam licno upoznat ali samo prenosim utiske vlasnika koji pohadjaju skolicu i vidim da su svrlo zadovoljni.
Majo svaka cast i samo napred....i ja sam siguran da se pas moze mnogo nauciti bez batina i grubosti,iako nas nekada isteraju iz takta Very Happy ,ali na svu srecu je to jako retko.
Sa ljubimcem samo treba da se puno radi i da mu se posveti mnogo paznje i sto je najbitnije ljubavi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku   Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Klub za obuku pasa Leangi Pima - upis u toku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» KLUB : MOJ BIGL
» Imena pasa
» Odgajivacnice pasa
» Poklanjanje pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: oglasi-
Skoči na: