moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Laka iz Beograda

Ići dole 
+44
Moka
.Marija.
tedibi
Tabasko the Dika
Aćim
Monika
Vasica T
Ddans Dream Tim
MarijaRio
marina
mknaumoski
LuSho
Rona
Sara <3 Bigl
tara
jok.mi
Dani
olja76
Teodor-Tedi iz S.Palanke
DP
Luna
Shiloh
luce
Zvoncica
elmer fudd
Niva
Dolly
dusan
Meda
Lea2006
bambucha
Bunny's Nightmare
Ksenija
Ivana
Lino
Lilu The Great
milena
Dika
Joker_Poker
tatjana
Janchee
Andrijana
Medena
Mirka
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 31  Sledeći
AutorPoruka
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyPon Okt 27, 2008 11:55 pm

P.S. Ako je za utehu, mi se nismo zarazili glistama
Od lekova koristili smo Dehinel tabletice
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 12:27 am

Bunny's Nightmare ::
Pa moguce je to Dusane,ali Laka je ciscen od glista i pre mesec dana. Ja ne mogu da verujem da sad ima gliste.

Za svoja tri meseca ciscen je 3 puta

Ivana ne sumnjam da je ciscen i nemam objasnjenje , mozda nije progutao ili je povratio tabletu ko zna bigl je to. Vidis da drugi iz legla nemaju problema sto znaci da si to odlicno obavila ali je Laka nesto zaturio tableticu .
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 12:28 am

Šta znam , svi kazu da je drontal dobar...
Imam 1000 pitanja o glistama a malo odgovra. Na netu mozes da procitas svasta i uglavnom kad to procitam dobijem napad ludila . A u stvari ne sekiram za Laku, jer cemo njega dovesti u red...tabletica po tabletica i bice ok. Al frka mi za klinku . Mala je ne mogu non stop da bdim nad njom i da je opominjem ...
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 12:30 am

Al bre dobio je i pastu pre mesec dana ...
Mislim nista mi bas nije jasno , al to je sto je , sad mozemo samo da spasavamo stvar !

I da molimo boga da je mala dovoljno pametna da pere ruke redovno !
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 12:42 am

Doli je jako kašljala kad je došla kod nas, uplašili smo se, ali i to je bilo od glista! Posle novih čišćenja, prestao je i kašalj. Niko se nije zarazio, a ljubili smo je svi! I ona nas!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 12:57 am

E ljudi hvala vam na svim ovim informacijama.
Ja sam sklona preterivanju, Ivana zna a vala zna i Dušan, i te gliste su bile moja noćna mora i pre nego sto je Laka stigao ...tako da sad ovo dodje kao loš san...

Realno kad sagledam nemam razloga za brigu, al opet nesto materinsko u meni radi pa se ipak negde po malo i brinem.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 12:59 am

Ma dovedi ti Laku kod nas na 10 dana da resimo taj problem i da se siti izigramo a posle kad nas komsije izbace iz zgrade pomazite.
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 1:01 am

A ti bi bas i mogao da spakujes svoje pse i da ih dovedes u kosutnjak bar vikendom , pas mi je usamljen, a vala i ja setam tamo po trimu ko gluva kucka zive duse nema .

Cisto da mi se pas socijalizuje , da ne postane osobenjak ...steta bi bilo Smile
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 1:20 am

moze cujemo se.
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 2:27 am

I ja bih volela da se družimo sa Đurom i Stellom, ali Đura i Oggy su katastrofalno loša kombinacija, posebno kada je ženka tu. A tek to što Đura ima dve ženke koje su NJEGOVE!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 11:08 pm

Sve slikano danas ...

Laka iz Beograda - Page 8 17_slika001318

Laka iz Beograda - Page 8 17_slika002

Laka iz Beograda - Page 8 17_slika00438

Laka iz Beograda - Page 8 17_slika006638
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptyUto Okt 28, 2008 11:13 pm

Ma to je mis jedan mali slatki! aa
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 9:39 am

Laka je med medeni... Pojela bih ga tako mekanog i slatkog tr
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 10:05 am

Lepa mu je kućica i on se izgleda dobro navikava na nju tr
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 11:11 am

Mnogo, mnogo, mnogo je sladak taj vaš mališa!!! cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 11:54 am

Pa mislim da je nju doziveo vise kao kucu nego kao transporter .
Tu spava po celu noc i kad god mu je neudobno na drugim mestima tu udje .

Al ako zatvoriš vratanca , urla iz petnih zila. I laje na mene kao da sam zlotvor najveci.

Ljudi danas na sred dnevne sobe nadjem mrtvu glistu.
Kako je tu dospela ne zna se , dal je mali izbacio , il je dovuko sa novine gde je kakio , ne zna se ,al je dozivljaj neponovljiv .
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 11:59 am

Pitajte veterinara da osim tableta za čišćenje pokušate sa http://www.advocate-spot-on.com/. Ne znam da li se može nabaviti u Srbiji, ali pretpostavljam da može jer je proizvod od Bayera kao i Advantix.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 12:20 pm

KOja mu je svrha i razlika u odnosu na tabletice za gliste?
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 12:33 pm

Ima šire područje djelovanja, kako na unutarnje tako i na vanjske parazite. Očito je da kod Lake tablete ne pomažu. Ako se ne varam, postoji i neka tekućina za čišćenje od parazita koja je za štence bolja od paste. Ništa vas ne košta da pitate veterinara jer vjerujem da vam nije svejedno jer imate dijete.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 12:50 pm

Pa, ako ste našli mrtvu glistu, znači da su ih te tablete ubile, a mora da ih izbaci.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 12:53 pm

Ono što mi je čudno je to da on ima i dalje gliste, unatoč tome što je redovito čišćen. Ja bi definitivno išla na pojačanu prevenciju ako se sad očisti od parazita.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Joker_Poker
i'm bigl
i'm bigl
Joker_Poker


Broj poruka : 732
Datum upisa : 05.06.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 1:29 pm

Ja bi vam isto preporučila Advocate zbog širokog spektra djelovanja. Može se stavljati svaki mjesec, nama ga je vetrerinar preporučio jer živimo na području gdje ima dosta lutalica, a Portos je malo problematičan što se tiče gutanja tableta. Pazite kad mu stavite ampulu da se dobro upije jer moj je bio ko poludio kad sam mu je stavila. Počeo je trčati po kući i skočio na kauč i izvaljao se s ciljem da je skine sa sebe.
Pripazite u vezi toga zbog sebe ,a i zbog psa. Moja prijateljica je svoju francusku ovčarku kupila u Belgiji i pas nije bio dobro očišćen od parazita iako ga je ona redovito vodila kod veterinara, jedan dan je samo prokrvarila i jedva su je uspjeli spasiti.
Nazad na vrh Ići dole
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 6:17 pm

Ček, ček, polako...ne pratim vas baš...

1. Pojačanu prevenciju- čega?

2. Veterinari su sasvim opušteni kad su gliste u pitanju, zvala sam 2 il 22 više nisam sigurna i ni jedan nije bio uznemiren , ni malčice .

Preporuka je da se odrade još dva čišćenja na po 18-20 dana i koloproktološka analiza.

3. Gde se kupuje taj Advocate i ide li uz drontal i te tablete ili kako???

JA sam stvar ovako shvatila...dakle nesto nije odradilo posao, najverovatnije pasta koju je dobio pre mesec dana . Drugo loša informisanos je dovela do toga da ga cistimo mesec dana nakon predhodnog ciscenja sto coigledno nije dobro.

Ja sam se orjentisala na vakcine ne znajuci za zivotni ciklus glista ...

Al sad znam .

U prvoj stolici posle drontala bilo ih par, onda nekoliko kašastih stolica bez glista, pa opet normalna stolic sa jednom glistom, i opet kasasti bez glista ...i do jutros mir , a jutros kasasto, bez gliste al glista na tepihu. Ili je dasa odvukao il se odnekle stvorila , tek mrtva je kao sto smo i ocekivali posle drontala.

Vet kaze da bi vec danas prestalo da ih bude u stolici, kao sta je izabcio izbacio je , druge su mrtve , i da dodjemo 14.11. da donesemo stolicu da se vidi koje su i da se odredi najbolji preparat za tu grupu glista, i tako na 18 dana sve do 6 meseci.

Mene cudi sto veterinari ne mogu da se dogovre oko toga da li je za drugu dozu potrebno da prodje 15 ili 18 ili 21 dan. Sve sam to cula.

Malo znaju kad ih pitas o samom zivotnom ciklusu gliste , sve sto sam saznala procitala sam na netu.

Mislim da ce se ovo uz još nekoliko ciscenja srediti, al pomisao da mi treba npr još 45 dana sa da Laku dovede u red mi je nekako bas fuj.
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 7:59 pm

Kod nas vetrinari obavezno u cijepljenje bjesnoće daju tablete za čišćenje, i naputak je ako se nađu u stolici, ponavlja se doza za 15 dana. Svaka tri mjeseca svojim psima dajem drontal tablete, a Advocate je novi proizvod na tržištu koji je efikasan u borbi protiv unutarnji parazita (gliste i sl.) i vanjskih (buhe i sl.). Znam da se sigurno može nabaviti kod veterinara, ali nisam provjeravala da li je već dostupan i u pet shopovima. Svakako bi se prije upotrebe posavjetovala sa veterinarom, s obzirom da maleni već dobiva određenu terapiju.
Prenosim sa foruma ljubimci, odgovor veterinarke Tamare Ferari vezano uz parazite.
Citat :
Štenad se prvi puta čisti u dobi od 2 ili 3 tjedna.
Banminth pasta je vrlo praktična kao i oralna suspenzija Drontal puppy ili suspenzija Vermoxa. U suspenziji Drontal puppy je kombinacija pyrantela i febantela, a ta dva lijeka djeluju sinergistički pa bi ovaj lijek trebao biti djelotvorniji od samog pyrantela. Sva tri lijeka djeluju na Ascarise čije suzbijanje nam je primarna briga kod štenadi zbog specifičnog razvojnog ciklusa ovog parazita. Stvar je preferencije i iskustava vlasnika i veterinara koji će preparat koristiti.
Drontal puppy se daje jednokratno i ponavlja se za 14 dana (Pošto većina sredstava protiv glista ne ubije jajašca (ili barem ne ubije sva jajašca) potrebno je ponavljanje za 2 tjedna) dok vermoxom morate tretirati 2 puta dnevno 2 do 3 dana u svakom ciklusu (bez obzira na korišteni preparat ponavljati treba tretman svaka 2 tjedna sve do dobi od 3 mjeseca ). Spektar djelovanja Vermoxa je nešto širi od onog kod Banminth paste te djeluje i na jajašca odnosno reducira njihov broj, no kao što sam rekla sva tri preparata djeluju na ascarise prema tome svi su u redu.
Tablete Drontal plus i Prazinon plus imaju identičan sastav i po tri aktivne supstance. Malene štence nije potrebno opterećivati prazikvantelom jer još ne mogu imati trakavicu. Ovi su lijekovi primjereniji za veću štenad , mlade i odrasle pse iako nisu kontraidicirani kod malih štenaca.
Kod mačaka je za mačiće primjeren Banminth ili Vermox, a za odrasle mice Pratel i li Drontal cat. Znači malene čistimo ciljano protiv Ascarisa, a u kasnijoj dobi dajemo preprate koji djeluju i na Ascarise i na trakavice.
Za prventivna čiščenja odraslih pasa preporučujem ili drontal plus ili prazinon plus (sastav je jednak) i to svaka 3 mjeseca.
Pri cijepljenju protiv bjesnoće ciljani parazit kod dehelmintizacije jest trakavica Echinoccoccus granulosus i to u smislu zaštite ljudi. Zato je za tu vrstu dehelmintizacije primjeren svaki lijek koji sadrži prazikvantel.

Što se tiče strongholda on od crijevnih parazita djeluje na Toxocaru canis kod psa, no njega se može aplicirati tek u starosti od 6 tjedana.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Mirka
bigl-manijak
bigl-manijak
Mirka


Broj poruka : 436
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 26.08.2008

Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 EmptySre Okt 29, 2008 10:17 pm

Sjajan text...
Hvala.

Tako cu ja sad da postupim , na 15 dana po drontal il sta vec kaze vet kad uradi analizu...

Vet mi je rekla na 18 dana , al ja cu ipak poslusati ovaj tekst i Ivanu koja tako radi sa svojim psima i davati na 15.

Lakin vetje rekao na 21 dan , al to mi je nesto previse...

Za sad na 15 pa cemo videti razvoj situacije na dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Laka iz Beograda - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laka iz Beograda   Laka iz Beograda - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Laka iz Beograda
Nazad na vrh 
Strana 8 od 31Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 31  Sledeći
 Similar topics
-
» Eli iz Beograda
» Ema iz Beograda
» Rio iz Beograda
» Lea iz Beograda
» Nando, Oksa i Stella iz Kovina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: