moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Niva iz Nisa

Ići dole 
+34
Teodor-Tedi iz S.Palanke
Aćim
LuSho
Sara <3 Bigl
Dani
Boky&Tanja
olja76
dunja
Luna
jok.mi
DP
Shiloh
Mirka
dusan
Meda
elmer fudd
Lea2006
Zvoncica
luce
Medena
Ksenija
AnA__
Dolly
Joker_Poker
Niva
milena
Lino
Dika
Lilu The Great
Ivana
Bunny's Nightmare
tatjana
Andrijana
Janchee
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći
AutorPoruka
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyNed Nov 29, 2009 2:21 am

Tako ti je to Niva iz Nisa - Page 30 214v2c5
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Nov 30, 2009 2:22 am

Veceras Niva i Sajlo, tesko je bilo to uhvatiti
Niva iz Nisa - Page 30 T56hvk
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Nov 30, 2009 9:07 am

Predivni su u igri a kao iz inata beže iz kadra, pa je uspeh napraviti valjanu fotografiju. Pozdrav fff
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptySub Dec 05, 2009 1:26 am

Niva i Sajlo se aktivno druze, obozavaju jedno drugo, a ja i Ivana uzivamo u njihovoj ludoj igri, ali to slikati je nemoguce.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Dec 07, 2009 1:20 am

Strpljivo cekam da mi daju nesto sa stola
Niva iz Nisa - Page 30 Qrfe52

a onda se svadjam, jer me ne primecuju
Niva iz Nisa - Page 30 Vq2jif

smilovali se pa sad mogu da poziram
Niva iz Nisa - Page 30 16kal4o

pozdrav svim drugarima fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Dec 07, 2009 3:03 am

Joj slatka je!!! tr
Nazad na vrh Ići dole
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Dec 07, 2009 9:12 am

Prelepa nam je sestrica. Diko, Diko čuvaj ti ovo blago jer mogu barabe da je ukradu. uaua
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Dec 07, 2009 3:23 pm

Medena ::
Joj slatka je!!! tr
tr tr
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Dec 07, 2009 5:19 pm

hehe
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyPon Dec 07, 2009 9:53 pm

Joj
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptySub Dec 12, 2009 12:03 pm

TERANJE affraid .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptySub Dec 12, 2009 2:24 pm

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptySub Dec 12, 2009 3:08 pm

AHA!!!!
sad da vas vidimo!
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 12:24 am

Joj, muke zive, ispade da nismo na vreme primetili teranje, prema brisu vet nam je rekao da je pri kraju sto mi je neverovatno jer smo prvi iscedak primetili u cetvrtak. Imate li iskustva sa ovim, nista mi nije jasno?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 1:00 am

Niva ::
Joj, muke zive, ispade da nismo na vreme primetili teranje, prema brisu vet nam je rekao da je pri kraju sto mi je neverovatno jer smo prvi iscedak primetili u cetvrtak. Imate li iskustva sa ovim, nista mi nije jasno?

to bi značilo da joj je 7. dan danas i da su plodni dani pri kraju??? Svašta, neverovatno, nisam ni čula za tako nešto! Da li vam veterinar kaže da je to ok. ili je i on u neverici?
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 10:40 am

[quote="Niva"]Joj, muke zive, ispade da nismo na vreme primetili teranje, prema brisu vet nam je rekao da je pri kraju sto mi je neverovatno jer smo prvi iscedak primetili u cetvrtakPa primetićete pri susretu sa drugim psima, da li nasrću i da li ona sklanja rep i vuče ka njima, ili ih tera. Inače, najplodniji dani bi trebalo da budu od 10 do 16 dana, te se parenje preporučuje dva puta, 11 i 13, ili 12 i 14 dana.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 11:04 am

Određivanje plodnih dana kod pasa
Odgajivači često imaju probleme sa preciznim utvrđivanjem datuma za parenje. Savremena medicina čoveku daje skoro potpunu kontrolu i nad ovim segmentom života tako da je moguće u potpunosti izbeći neprijatna iznenađenja...

Kuja najčešće ima povećano lučenja luteinizirajućeg hormona [nadalje u tekstu LH] desetog dana [računajući od prvog dana kada je imala krvarenje], ovulira 12. dana [ovulacija je izbacivanje sazrelih neoplođenih jaja iz jajnika] i u idealnim uslovima postaje skotna 14. dana. Kuje se najčešće vode na parenje 14 dana po početku proestrusa, prvog stadijuma u reproduktivnom ciklusu pasa. Ovo je uobičajena praksa jer je primećeno da tih dana najveći broj kuja "diže rep" što je objašnjeno kao lateralna devijacija repa praćena povećanjem stidnice [vulve] ili jednostavno rečeno periodom teranja kada ženke dozvoljavaju mužjacima da "naskaču" i pare se. Fizičke promene koje ukazuju na početak ovulacije obuhvataju omekšavanje i uvećanje stidnice. Kasnije, kada je postalo uobičajeno da se parenje radi sigurnosti ponavlja ženka bi se uparila 12. i 14. dana, u slučaju dvostrukog ili 11, 13, i 15. u slučaju trostrukog parenja. Iako ovakav raspored i dalje odgovara svrsi postizanja optimalnog parenja i veličine okota kod prosečne kuje, isto pravilo ne važi za svaku kuju.

Radi se o tome da ovulacija ne počinje kod svake kuje 12 dana po početku proestrusa [prve faze reproduktivnog ciklusa kod pasa]. Neke mogu ovulirati i 5. ali čak i 25. dana i u tim slučajevima primena standardnog rasporeda dovodi do neuspešnog parenja. Ukoliko se ponašanje ženki prema mužjacima koristi kao glavni indikator za ovulaciju pa samim tim i kao glavni metod za određivanje rasporeda parenja zanemaruju se mnogi važni faktori. Neke ženke mogu imati "lažno teranje" [sa malo ili nimalo krvarenja] što otežava tačno utvrđivanje ovulacije, zatim mogu "dizati rep" i ponašati se kao da prihvataju mužjake tokom proestrusa, a mogu ostati nevoljne za parenje čak i u toku same ovulacije.

Razlike u simptomima i ponašanju tokom "teranja" uočene kod različitih kuja kao i činjenica da neuspešno parenje neminovno znači pauzu od najmanje 6 meseci do ponovnog pokušaja sasvim razumljivo vlasnike kuja dovode u nezavidnu situaciju. Povrh svega, ni citološka analiza koja može poslužiti za određivanje termina početka estrusa, sama po sebi nije pouzdana za prognoziranje ovulacije iz razloga što se povećanje lučenja LH koje prethodi ovulaciji može dogoditi 3 do 5 dana pre ili nakon početka estrusa. Zbog svega navedenog klinički test nivoa progesterona koji pouzdano predviđa ovulaciju kod kuja i služi za pravovremeno pravljenje rasporeda parenja koristi većina ozbiljnih odgajivača.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 11:06 am

A, ako se budu parili, dobro je znati i ovo:
http://www.vetnovak.com/vise.asp?clanak=44
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 5:06 pm

Hvala vam na iscrpnom objasnjenju. Novi momenat, uradimo bris vet kaze pri kraju je, uradimo progesteron isti vet na to kaze pocetak je, dodjite za dva dana da uradimo bris ee Meni je muka i necu da maltretiram Nivu sa brisevima i kojekakvim cudima, idemo na dane pa sta bude bice, a iskreno se nadam da ce Dika i Niva to da odrade uaua
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 5:35 pm

Bice beba, bice, bice! Nasa intuicija nam to kaze Smile Navijamo za Diku i Nivu. Kada moralna podrska prsti koliko vidim sa svih strana- bice malisana! Very Happy (ne znam sta mi je danas- sve nesto rimujem dasdas )
Cekamo bebe da nas grickaju za nogice i vuku za plisane usice i da budemo pravi ujkica i rodjak i familija
Smile)))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 5:36 pm

Uostalom... Taj "STAROMODNI" metod nikada nije omanuo!
Smile)))))))))))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 6:15 pm

Mi cekamo rasplet ove teske krize Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 6:28 pm

Rasplet - SALJITE NAM DIKU aa
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 6:30 pm

Dika ::
Mi cekamo rasplet ove teske krize Shocked
Kako ja vidim stvari braticu- nema krize! Ti lepo dodjes ovde, kod zenceta, pa si neko vrema sa njom, pa bata dodje po tebe i vodi te u provod, pa se vratis kod zenceta; pa bata dodje po tebe i vodi te u provod, pa se vratis kod zenceta... I tako vise puta na dan... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Shiloh
i'm bigl
i'm bigl
Shiloh


Broj poruka : 579
Datum upisa : 21.11.2008

Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 EmptyČet Dec 17, 2009 6:31 pm

Niva ::
Rasplet - SALJITE NAM DIKU aa
Eto... Isto mislimo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Niva iz Nisa - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: Niva iz Nisa   Niva iz Nisa - Page 30 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Niva iz Nisa
Nazad na vrh 
Strana 30 od 40Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći
 Similar topics
-
» Ogi iz nisa
» Aki iz Nisa
» Maza iz Nisa (ja nisam bigl ali volim visoko drustvance).Poz

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: