moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pedigre hrana?

Ići dole 
+6
luce
Zvoncica
milena
Andrijana
Medena
Bigl Bole
10 posters
AutorPoruka
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 3:55 pm

Da ne 'prljam' temu oko Pedigre akcije pisem u posebnoj temi!

Video sam akciju i hteo da se prijavim, ali posto je Bole poslednjih dana upravo na Pedigre suvoj hrani za stence (sticajem okolnosti jer tokom praznika nisam imao nista drugo da uzmem) iskustva nam nisu bas najbolja sa njom. "Kvalitet i boja" onoga sto mu izlazi pozadi je potpuno drugaciji nego kada jede Eukanubu, a i sama kakanjcija mu je nekako neurednija.

Ne znam jel jos neko imao slicna iskustva (ne mislim iskljucivo na probleme oko Pedigre hrane nego uopste, ili je ovo samo zbog navike na jednu hranu)?
Verovatno su kad odrastu tj. posle 1,5-2 godine mnogo tolerantniji po tom pitanju....

Znam da je Pedigre 'losija' hrana, ali da ce biti ovakva razlika to zaista nisam ocekivao. Sad sam kupio Hill da probamo i to jer se smatra veoma kvalitetnom, pa se vracam Eukanubi, i svaki sledeci 'eksperiment' ce se odnositi samo na Royal Canin dok Bole zvanicno ne odraste.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 4:28 pm

Nasa iskustva sa Pedigreom isto nisu bila dobra - Meda je ispustala gasice. Embarassed
Zatim smo presli na Royal Canine, otad smo na tome, i jako smo zadovoljni.
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 5:00 pm

Isto smo i mi prolazili sa Pedigree. Otkad smo prešli na CIBAU mnogo manje ima gasove. Ustvari sad prducka jedino kada jede kosti. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 5:12 pm

Andrijana ::
Isto smo i mi prolazili sa Pedigree. Otkad smo prešli na CIBAU mnogo manje ima gasove. Ustvari sad prducka jedino kada jede kosti. Very Happy

smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Zvoncica
i'm bigl
i'm bigl
Zvoncica


Broj poruka : 1011
Godina : 48
Localisation : Mladenovac
Datum upisa : 12.05.2008

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 10:49 pm

u pet shopu gde kupujem hranu za Zvoncicu pedigre kosta 190 din. KG ,a Royal canin 375 din. KG. Sto bi nas narod rekao ako ne znas sta je dobro gledaj sta je skupo.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 11:07 pm

tacno je da dok su manji
promene ishrane prave male revolucije u sistemu varenja

kad porastu reakcije su mnogo blaze
(jesce i sisarke, pa im nista nece faliti:) )

ako mozete da priustite
uzimajte skuplju hranu (Hill's, RC...)
mi smo na "kraljevskoj" od kad znamo za sebe
i ne bismo je menjali ni za sta

prijatno!

p.s. i prduckanje je za ljude... pardon, biglove!
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySub Maj 17, 2008 11:43 pm

slazem se da se treba otvoriti za kvalitetnu/skuplju hranu jer od njih ovim malim prascima stvarno nista ne fali tj. potpuno su zdravi i veseli! (necu reci i debeli Wink )
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyNed Maj 18, 2008 12:16 am

Bicu dosadan ali to je za vase dobro .
Imam pet shop i hocu da ucinim sa cenom svim vlasnicima bigla.
Nazad na vrh Ići dole
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyNed Maj 18, 2008 12:47 am

luce ::
tacno je da dok su manji
promene ishrane prave male revolucije u sistemu varenja

kad porastu reakcije su mnogo blaze
(jesce i sisarke, pa im nista nece faliti:) )

ako mozete da priustite
uzimajte skuplju hranu (Hill's, RC...)
mi smo na "kraljevskoj" od kad znamo za sebe
i ne bismo je menjali ni za sta

prijatno!

p.s. i prduckanje je za ljude... pardon, biglove!

To stoji (svakom se omakne ponekad smeh ), ali je jako simpaticno, slatko i smesno kako je Andrijana to napisla
Razz Razz Razz
Nazad na vrh Ići dole
jd_girl
novajlija
novajlija
jd_girl


Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.05.2008

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyČet Maj 29, 2008 7:46 pm

Mozda ste prenaglo promjenili hranu ako je imala problema "pozadi". Neznam za sastojke pedigrea ali navodno im kukuruz stvara gasove.
Hill obicno preporucuju veterinari,ali ja sam uvjerena da je to radi toga jer im Hill daje puno love,pogotovo za obrazovanje veterinara i tako to. Neznam,to je samo moje misljenje. Moja Jessie je imala proljev od te hrane ma da ju je volila jest. Sada je samo na suhoj hrani,ponekad joj pomjesam malo suhe,malo iz kantice,ali suha hrana je definitivno bolja. Istrazivala sam i citala puno o prehrani pasa i onda smo se odlucili na Royal Canin i jako smo zadovoljni,i mi i ona.
Svida mi se sto Royal Canin ima hranu za razlicite vrste pasa, nazalost jos nisu izasli sa posebnom za bigle,sta bi bila super ideja jer im treba vise kalcija.
Nazad na vrh Ići dole
jd_girl
novajlija
novajlija
jd_girl


Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.05.2008

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyČet Maj 29, 2008 7:51 pm

Mozda ste prenaglo promjenili hranu ako je imala problema "pozadi". Neznam za sastojke pedigrea ali navodno im kukuruz stvara gasove.
Hill obicno preporucuju veterinari,ali ja sam uvjerena da je to radi toga jer im Hill daje puno love,pogotovo za obrazovanje veterinara i tako to. Neznam,to je samo moje misljenje. Moja Jessie je imala proljev od te hrane ma da ju je volila jest. Sada je samo na suhoj hrani,ponekad joj pomjesam malo suhe,malo iz kantice,ali suha hrana je definitivno bolja. Istrazivala sam i citala puno o prehrani pasa i onda smo se odlucili na Royal Canin i jako smo zadovoljni,i mi i ona.
Svida mi se sto Royal Canin ima hranu za razlicite vrste pasa, nazalost jos nisu izasli sa posebnom za bigle,sta bi bila super ideja jer im treba vise kalcija.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Maj 30, 2008 12:50 am

jd_girl ::
Svida mi se sto Royal Canin ima hranu za razlicite vrste pasa, nazalost jos nisu izasli sa posebnom za bigle,sta bi bila super ideja jer im treba vise kalcija.

jesu, kako nisu! Medium Light je sa slikom bigla
za biglove i druge rase sklone gojenju (kokeri)

mi malo uzimamo tu, malo regularnu medium adult
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Maj 30, 2008 1:13 am

luce ::
jd_girl ::
Svida mi se sto Royal Canin ima hranu za razlicite vrste pasa, nazalost jos nisu izasli sa posebnom za bigle,sta bi bila super ideja jer im treba vise kalcija.

jesu, kako nisu! Medium Light je sa slikom bigla
za biglove i druge rase sklone gojenju (kokeri)

mi malo uzimamo tu, malo regularnu medium adult

Ja sam ranije uzimala Ogiju njihovu hranu i on nije hteo da je jede. Promenila sam, pa mu opet uzela Royal Canin i opet nije hte. Ali na biglijadi sam mu dala tu Medium Light sa slikom bigla i sve je pojeo. Šta je drugačije, nem pojma... I razmišljam kada pojede ovaj džak koji ima da probam da mu uzmem bar kilogram RC, pa da vidim kako će reagovati. Ako ništa, čisto da promeni malo.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Maj 30, 2008 1:49 pm

Andrijana ::
Ali na biglijadi sam mu dala tu Medium Light sa slikom bigla i sve je pojeo. Šta je drugačije, nem pojma...
Pa zbog slike, Andrijana! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bigl Bole
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Bigl Bole


Broj poruka : 91
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.10.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Maj 30, 2008 2:17 pm

Definitivno postoje ozbiljne razlike medju proizvodjacima, hranama i u sastojcima istih! Nisam otkrio ameriku, ali kad vam neko kaze kako je to sve isto i smisljeno da nam 'kradu' pare, taj definitivno nema pojma Wink
Inace kod nas veterinari uglavnom preporucuju Royal Canin, to ima i vaj moj vet. Mislim da to preporucivanje kod njih najvise zavisi koja je od glavnih firmi najbolje zastupljena na doticnom trzistu.

Dok su mali (do 12. meseca) ocigledno nije previse dobro da se mnogo mesa jer im stomaci reaguju na te promene. Na Hill pakovanju i pise da u slucaju zamene hrane treba obavezno imati period od 7 dana postepenog mesanja stare i nove - a ovo verovatno pise i kod svih drugih ozbiljnijih proizvodjaca (isto nam je i pricao veterinar iz Royal Canina na bigl okupljanju)

Iz mog iskustva sa Boletom do sada svakako ono sto mogu da kazem je da postoji drasticna razlika u kaki (i obavljanju iste) izmedju Pedigrea sa jedne i Eukanube i Hilla sa druge strane. Necu da ulazim u detalje i opisivanja Wink ali je prednost bez pogovora na strani druga dva proizvodjaca. Inace mislim da je kod Boleta od Eukanube bio 'gasovitiji' nego od Hilla, ali mu se Hill manje dopada jer ciniju sa njom mrljavi u vise navrata tokom popodneva i veceri. Eukanubu pojede odmah, pa cemo sa njom da isteramo dok ne napuni godinu dana kad bi trebalo da predje na adolt hranu.
Nazad na vrh Ići dole
jd_girl
novajlija
novajlija
jd_girl


Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.05.2008

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Maj 30, 2008 3:27 pm

Andrijana hvala sta si mi to rekla:) Evo sada sam bila na web stranici i imaju,da. Nisam to prije snimila. Ma da je moja beba jos mala pa je jos uvijek hranim 32-com


http://www.royalcanin.ca/diets/medium.php?diet=39&lang=en
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Maj 30, 2008 3:58 pm

Dika ovih dana nema (a imao je) problem oko izbora hrane. Mislim kad jede, on jede sta god mu das. A kad nece da jede, isto tako nece sta god mu das. Naravno, mi smo se strasno brinuli kad nas mezimac-ljubimac ne bi hteo da jede, pa smo tumacili te sta muje, sto mu se ne svidja, jel bolestan, jel zalostan, jel se zaljubio.... a on samo, da izvinete, zajebava.

U pocetku smo krenuli sa Pedigre-om, pa su nam rekli da ne valja, pa sam ja doneo iz Nemacke vrecu Eukanube (shatro najbolja je), pa kad smo to pojeli nismo mogli 2 nedelje da nadjemo u Beogradu Eukanubu za stence, pa smo morali da kupimo Kanin, a ....... onda je oko 6 meseci poceo da nece da jede bilo kakve granule, vec samo grkljane, dzigericu, ledja, mleveno, kuvano, bareno ...... . Onda je otisao 10 dana u pansion, i tamo nema cile-mile (ili trt-mrt, sto rece nas bivsi....nije vazno), i morao gospodin da jede Purinu. Kad se vratio kuci, opet je nesto mrljavio jedno 3 nedelje, dok ga nismo ostavili da dobro ogladni. E onda je konacno gospodin poceo da jede, i da ne pita sta ima za rucak. Prvo je pojeo ostatke svih mogucih granula koje su ostale od prethodnih pakovanja, a sad dobija Purinu. Jede suve, vlazne, pomesane....kako god. (3kg Purine kosta oko 1000 din, a Kanin ako se ne varam 4kg oko 1800)

A dokle ce tako - videcemo.
Nazad na vrh Ići dole
Ljilja i Mima
novajlija
novajlija
Ljilja i Mima


Broj poruka : 19
Godina : 43
Datum upisa : 10.03.2009

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyUto Mar 10, 2009 6:30 am

Moja Mima je do sad jela RC za bebe i to obozava sad vec ima godinu dana i vec sam pokusavala da je prebacim na hranu za odrasle ali nece da jede,u pocetku jede 2,3 puta i jednostavno nece !!! Radije ce jesti prokelj i sargarepice nego hranu za odrasle pse,neznam dali je to i kod vas slucaj,ona obozava voce i povrce i naravno sve sto mi jedemo bez obzira sta to bilo Smile
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyUto Mar 10, 2009 5:49 pm

Ovi moji ne biraju , Djura jeste nesto na pocetku izvoljevao ali brzo je shvatio da dok ne isprazni ciniju nema nista , a kad je isprazni dobije isto ono tako da se pomirio sa sudbinom i klopa lepo dok ne dodje Stella a onda mala zgrabi obe cinije i DJura dodje kod mene da se zali i ostane gladan .
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyUto Mar 10, 2009 6:24 pm

Joj, mica mali. Jadan on sa Stellom. Ogi joj, Boga mi, ne bi dozvolio da dira njegovu hranu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Ljilja i Mima
novajlija
novajlija
Ljilja i Mima


Broj poruka : 19
Godina : 43
Datum upisa : 10.03.2009

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySre Mar 11, 2009 3:13 am

E pa Ogi je super,nama su u stanu u gostima bile i druge kuce i Mima im je sve dala i hranu i igracke,meni je bilo krivo jer oni njoj nista ne daju Sad da im gazde nisu bile tu ja bi ih cusnula malo sigurno Smile zao mi je ponekad sto je Mima i previse druzeljubiva i dobra.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptySre Mar 11, 2009 12:39 pm

hm... Djura ostane gladan? Stella sve pojede?! nesto tu ne stima... nije li Djura na dijeti, a Stellica izgleda sjajno i osvaja nagrade?!
sram vas bilo, tog malog andjela da optuzujete za kojekave nepodopstine! Smile
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? EmptyPet Mar 13, 2009 4:05 am

HEHEHE DJura kod mame jede burek , ona mu svaki dan donese burek i ja shizim od toga , malo se stesao sad nije vise onako zabrekao ili sam se ja navikao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pedigre hrana? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pedigre hrana?   Pedigre hrana? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pedigre hrana?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» hrana
» Kuvana hrana?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: