moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lažna trudnoća

Ići dole 
+9
lili
Ksenija
jd_girl
Lea2006
LORA
luce
Bunny's Nightmare
Medena
Dolly
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 09, 2008 10:43 pm

Mislim da Dolly ima lažnu trudnoću. One zadnje sike su joj baš nabrekle. Ima li neko iskustva s tim i neki savet? Koliko to traje i treba li išta ja da uradim?
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 12:39 am

Ista stvar kao i sa Medom! Ali prolazi, i stomacic kao da joj splasnjava a bio je bas "opusten".
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 1:07 am

Dolly ::
Mislim da Dolly ima lažnu trudnoću. One zadnje sike su joj baš nabrekle. Ima li neko iskustva s tim i neki savet? Koliko to traje i treba li išta ja da uradim?

Sklonite sve njene igracke i drzite je na dijeti i brzo ce proci.
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 2:24 am

ako nije pocela da pravi gnezdo, skuplja krpice i igracke
ili luci mleko,
nije opasno i ne morate kod veterinara
Nazad na vrh Ići dole
LORA
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
LORA


Broj poruka : 110
Godina : 48
Datum upisa : 05.03.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 3:50 am

lora je imala 2 puta vec, manje hrane, manje vode, i mazanje tecnim jodom za ljude iz bilo koje apoteke. za meces dana ce se povuci sve
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 12:21 pm

Dolly ::
Mislim da Dolly ima lažnu trudnoću. One zadnje sike su joj baš nabrekle. Ima li neko iskustva s tim i neki savet? Koliko to traje i treba li išta ja da uradim?
Ne sekirajte se, samo joj sklonite sve igračke i neka što više ide u šetnje! I mi smo sa Leom imali ta iskustva!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 1:11 pm

Lea2006 ::
Dolly ::
Mislim da Dolly ima lažnu trudnoću. One zadnje sike su joj baš nabrekle. Ima li neko iskustva s tim i neki savet? Koliko to traje i treba li išta ja da uradim?
Ne sekirajte se, samo joj sklonite sve igračke i neka što više ide u šetnje! I mi smo sa Leom imali ta iskustva!
Ne skuplja igračke i krpice, samo su joj nabrekle sike, a ja ne bih da je stiskam da vidim ima li mleka.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 10, 2008 1:17 pm

Dolly ::
Lea2006 ::
Dolly ::
Mislim da Dolly ima lažnu trudnoću. One zadnje sike su joj baš nabrekle. Ima li neko iskustva s tim i neki savet? Koliko to traje i treba li išta ja da uradim?
Ne sekirajte se, samo joj sklonite sve igračke i neka što više ide u šetnje! I mi smo sa Leom imali ta iskustva!
Ne skuplja igračke i krpice, samo su joj nabrekle sike, a ja ne bih da je stiskam da vidim ima li mleka.

Kupite povidon jod i mazite joj sike,ali nikako bradavice i brzo ce proci.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 30, 2008 8:28 pm

Ima vec nekoliko mjeseci otkako je tjeranje proslo ali Medina stomak je i dalje opusten! Dobro, malko se bucnula, ali ovaj stomak vise onako visi, nego sto "stoji" kao kod buca-kuca. Question
Nazad na vrh Ići dole
jd_girl
novajlija
novajlija
jd_girl


Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.05.2008

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 30, 2008 9:22 pm

Mozda zvuci glupo ali sto je to lazna trudnoca? Nisam upoznata sa tim izrazom Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 30, 2008 9:28 pm

jd_girl ::
Mozda zvuci glupo ali sto je to lazna trudnoca? Nisam upoznata sa tim izrazom Embarassed

a pa to je veoma cesto stanje kod zenki
ima blaze oblike, a bogami i teze, koji zahtevaju veterinarsku pomoc.
hormonski poremecaj kod kog kujica ima simptome slicne trudnoci
nateknu sisice, menja ponasanje, pravi gnezdasce, ponasa se kao da ocekuje okot
u tezim slucajevima pocne i mleko da tece, a neku igracku mazi i pazi kao da je stene
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 30, 2008 9:30 pm

Medena ::
Ima vec nekoliko mjeseci otkako je tjeranje proslo ali Medina stomak je i dalje opusten! Dobro, malko se bucnula, ali ovaj stomak vise onako visi, nego sto "stoji" kao kod buca-kuca. Question

tako ce biti do sledeceg teranja, a onda ce se sve povuci
nista ne brinite, vasa devojcica je adolescent Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 30, 2008 10:41 pm

Nasa Serena kada je imala laznu trudnocu cuvala je igracku kao da je njeno stene, a sto je najgore u to vreme se nekako i macka omacila pa je Serena cuvala mace i jedva smo joj sklonili mace jer je rezala i lajala na nas,ali je sve to brzo proslo
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyPet Maj 30, 2008 10:55 pm

ksenija ::
Nasa Serena kada je imala laznu trudnocu cuvala je igracku kao da je njeno stene, a sto je najgore u to vreme se nekako i macka omacila pa je Serena cuvala mace i jedva smo joj sklonili mace jer je rezala i lajala na nas,ali je sve to brzo proslo

mukica mala.
a sad ima svoje kuce... jos malo Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
jd_girl
novajlija
novajlija
jd_girl


Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.05.2008

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySub Maj 31, 2008 11:15 pm

hm,nikad nisam cula ni dozivila to sa mojom bivsom bebom. ali dobro da znam sada. Jel' se to dogada i kad je se sterilizira? Nekako bi mi logican odgovor bio ne ali neznam,a i moja logika je upitna,hehe...
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyNed Jun 01, 2008 1:41 am

jd_girl ::
hm,nikad nisam cula ni dozivila to sa mojom bivsom bebom. ali dobro da znam sada. Jel' se to dogada i kad je se sterilizira? Nekako bi mi logican odgovor bio ne ali neznam,a i moja logika je upitna,hehe...

Bas zbog toga se i radi sterilizacija,da ne bi dolazilo do laznih trudnoca i ostalih propratnih komplikacija. Logika ti je dobra.
Nazad na vrh Ići dole
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyUto Okt 11, 2011 9:25 pm

Pegi ima laznu trudnocu . Totalno je iskopala krevet u kome spava napravila je rupu u sundjeru . Da li to znaci da pravi gnezdo ili staa? Sike su joj natekle Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyUto Okt 11, 2011 10:07 pm

Ja bih rekla da je to to No
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptyUto Okt 11, 2011 10:40 pm

Tabasko the Dika ::
Ja bih rekla da je to to No
Da, to je ipak to. Mora se voditi raćuna i o vremenu sterlizacije, da to bude negde na sredini između dva teranja, kada hormoni miruju, inače se može desiti da i dalje ima lažne trudnoće iako je sterilisana.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySre Okt 12, 2011 3:22 pm

Uzaas Crying or Very sad Mi smo hteli da Pegi mozda ima mlade , ali sta sad No ...Ne moze da prodje bez sterilizacije? Koliko to otprilike kosta? ( Mislim nije nas briga za cenu , ako je to za Pegino dobro, nego cisto da znamo ) Sad
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySre Okt 12, 2011 4:05 pm

Ja nisam strucnjak, ali koliko shvatam, moze ona da ima mlade, pa posle da je sterilisete... ili tako nesto. Nije ovo razlog da ih nema.

Neka odgovori neko sa zenkom, bas me zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySre Okt 12, 2011 4:31 pm

To što Pegi ima lažnu trudnoću ne znači da ne može imati štence kada za to dođe vreme.
Sada samo vodite računa da ne doće do upale mlečnih žlezda.
Ona je pre 60 dana imala teranje (pretpostavljam) i sada sprema mleko za štence (zato se i zove lažna trudnoća) - hormoni rade. Zbog toga treba da pratite da li su joj sise natekle, tople i tvrde. Mleko koje pravi može da se usiri u njoj i da dovede do upale - povišene temperature, bolova i ozbiljnih komplikacija.

Kuju treba držati na dijeti nekoliko dana, kako bi prestala da pravi mleko, pokušati da je aktivirate šetnjom ili igrom, oduzeti joj igračke koje podvlači pod sebe i namešta na sise kao da ih doji, stavljati hladne obloge na sise da ne bi došlo do upale (zelena konjska mast, obloge od belog vina, ihtiol-kamfor mast koja mnogo smrdi na naftu i ostavlja fleke).

Možete da je odvedete kod veterinara da pogleda koliko je stanje ozbiljno i da li ima mesta brizi, možda joj da i neku inekciju protiv upale.

Nemojte da se uplašite od ovolikog mog pisanja.
Lažna trudnoća često prođe sama od sebe i bez upale. Samo kuju dobro posmatrajte da vas upala ne iznenadi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySre Okt 12, 2011 4:35 pm

Ima kuja koje posle svakog teranja imaju lažnu trudnoću (hormoni su kod njih jači nego kod drugih)

Moji roditelji su letos sterilisali kuju od 12 kg u Pančevu i platili oko 6.000,00 dinara, ako se dobro sećam (možda i sedam). Cena zavisi od kilaže zbog anestezije. Rez je dugačak samo santimetar, ali tako sterilišu samo vrsni hirurzi, kod drugih je i deset cm.

U Beogradu je akcija besplatne sterilizacije pa se raspitajte koje ambulante to rade i koji su uslovi (ako ste iz Bg)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
lili
bigl-manijak
bigl-manijak
lili


Broj poruka : 257
Datum upisa : 04.02.2010

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySre Okt 12, 2011 4:41 pm

Hvalaa punoo Smile Mi bismo voleli da prodje samo od sebe naaravno . Drzacemo joj dijetu i pratiti je svaki dan . Danas sam bila sa njom oko sat vremena napolju. Naravno ici cemo do veterinara! Hvala svima mnogo tr
Nazad na vrh Ići dole
soffijov
bigl-manijak
bigl-manijak
soffijov


Broj poruka : 255
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća EmptySre Okt 12, 2011 5:08 pm

Nasoj Santi su uvecane sike(one zadnje),nabrekle su i meke,ne curi nista iz njih.Proslo je mesec dana od zavrsetka teranja.To smo primetili pre par dana.Za sada nema drugih simptoma...Probacemo to sa dijetom,da joj smanjimo hranu pa da vidimo.Ako ne prodje samo od sebe verovatno cemo da je odvedemo kod veta da pogleda.U svakom slucaju hvala na savetima,ovo joj je bilo drugo teranje a prvi put se ovo desava fff
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažna trudnoća   Lažna trudnoća Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lažna trudnoća
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: