moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Chipiranje

Ići dole 
+7
tatjana
milena
Zvoncica
Medena
jeca
bambucha
bucki
11 posters
AutorPoruka
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Chipiranje   Chipiranje EmptySub Dec 30, 2006 6:58 pm

Zanimaju me vasa iskustva sa chipiranjem...Da li se to odnosi samo na podatke o samom psu i vlasniku ili pored toga postoji i mogucnost lociranja?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 45
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptySub Dec 30, 2006 7:12 pm

mislim da ne postoji mogucnost lociranja
inace, ako ti nadju psa u slucaju da se izgubio, i onda mogu tebe lakse da pronadju, jer sada vec dosta veterinara, ima "citace" koda, i postoji zajednicka baza podataka, i mogu da te nadju.
mozes i na netu, web stranica proizvodjaca, da ukucas broj koda, izbacice ti podatke tvog psa, i da si ti vlasnik , mislim da i adresu ali nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyNed Dec 31, 2006 3:27 am

Ubace sve podatke, vlasnici, adresa, telefoni, ali i sve vakcine. To je ujedno njima i pasos i zdravstveni karton Very Happy
I ja mislim da lociranje nije moguce, to bi bilo odlicno da moze
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 45
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyNed Dec 31, 2006 3:34 am

kad bude dryva platila koriscenej satelita, onda ce i to moci lol!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptySre Jun 25, 2008 11:04 am

Meda je danas najzad cipovana, vakcinisana protiv bjesnila, a "usput" su joj dali i nesto protiv stenecaka. Do sada to nije uradjeno jer kad god bi nam palo na pamet bio je neki problem - ili nema vakcine, ili nema knjizica, ili je Meda na nekoj terapiji. Uglavnom, danas je to rijeseno, medjutim kada su dosli kuci vidim sljedece: Medi je i u pasos i u potvrdu o uradjenom cipovanju i cijepljenju (onaj papiric za zaglavljem RS koji popunjava veterinar) upisano pogresno ime (upisali su Meda, a ona je u stvari Ella), pogresan datum rodjenja (3.3. umjesto 24.5.), i nas pogresan broj telefona... E sad, telefon sigurno nije bitan, ali sta je sa imenom i datumom rodjenja? Je li to bitno, da trazimo da se ispravlja, ili nema veze? Ne pitajte me samo kako su ovo tako bezveze ispunili, nisam bila prisutna, sad je svakako gotovo...
Nazad na vrh Ići dole
Zvoncica
i'm bigl
i'm bigl
Zvoncica


Broj poruka : 1011
Godina : 48
Localisation : Mladenovac
Datum upisa : 12.05.2008

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptySre Jun 25, 2008 11:14 am

Ljudi se ne unose u posao to znaci da rade nesto do cega im nije stalo,stvarno sramota.
Nazad na vrh Ići dole
milena
i'm bigl
i'm bigl
milena


Broj poruka : 658
Datum upisa : 14.04.2008

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptySre Jun 25, 2008 3:37 pm

Zvoncica ::
Ljudi se ne unose u posao to znaci da rade nesto do cega im nije stalo,stvarno sramota.

Slazem se! Urade SVOJ POSAO tek da bi ga zavrsili!!!
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
i'm bigl
i'm bigl
tatjana


Broj poruka : 720
Localisation : Beograd
Datum upisa : 08.04.2008

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptySre Jun 25, 2008 4:43 pm

milena ::
Zvoncica ::
Ljudi se ne unose u posao to znaci da rade nesto do cega im nije stalo,stvarno sramota.

Slazem se! Urade SVOJ POSAO tek da bi ga zavrsili!!!

Niti ih zanima da li su to dobro zavrsili!!
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyČet Jun 26, 2008 12:20 am

Medena ::
Meda je danas najzad cipovana, vakcinisana protiv bjesnila, a "usput" su joj dali i nesto protiv stenecaka. Do sada to nije uradjeno jer kad god bi nam palo na pamet bio je neki problem - ili nema vakcine, ili nema knjizica, ili je Meda na nekoj terapiji. Uglavnom, danas je to rijeseno, medjutim kada su dosli kuci vidim sljedece: Medi je i u pasos i u potvrdu o uradjenom cipovanju i cijepljenju (onaj papiric za zaglavljem RS koji popunjava veterinar) upisano pogresno ime (upisali su Meda, a ona je u stvari Ella), pogresan datum rodjenja (3.3. umjesto 24.5.), i nas pogresan broj telefona... E sad, telefon sigurno nije bitan, ali sta je sa imenom i datumom rodjenja? Je li to bitno, da trazimo da se ispravlja, ili nema veze? Ne pitajte me samo kako su ovo tako bezveze ispunili, nisam bila prisutna, sad je svakako gotovo...

Evo ja da odgovorim. Cip nema veze sa rodovnikom,znaci ne mora biti ime iz rodovnika upisano. Moji psi se vode kao Bili (a pravo ime je Dzambo),Beba (Teuta) i Dica (da ne pisem sad celo njeno ime).
Ostale podatke mozes promeniti,mada ni to nema neke veze.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyČet Jun 26, 2008 9:58 am

Hvala na odgovoru. Juce popodne je Ivan ponovo otisao kod veterinara, i to su mu i rekli, da je najvaznije da je broj cipa pravilno upisan.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Ivana


Broj poruka : 190
Godina : 38
Datum upisa : 07.02.2008

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyPon Jul 21, 2008 3:54 pm

Emu jos nismo cipirali, ovih dana bi trebalo to da odradimo.
Zanima me posto je i da li ima veze gde je cipiram. Cula sam da ima vise tih spiskova, pa ako je cipirana kod jednog veterinara, ne znaci da ce me naci ako je odvedu kod nekog drugog. Ima li istine?
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyPon Jul 21, 2008 4:07 pm

Mi smo Leu čipovali odmah kada je prve vakcine primala, ne sećam se cene, ali ne verujem da je više od 20 e, a ja mislim da je baza jedinstvena!
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyPon Jul 21, 2008 5:24 pm

Cena cipa i vakcine protiv besnila je 100 dinara,baza podataka je jedinstvena za ceo svet,svaka zemlja ima svoju sifru po kojoj se raspoznaje.
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje EmptyPon Jul 21, 2008 6:09 pm

Ako veterinar ima čitač čipa lako je ući u trag vlasniku psa preko baze u kojoj su upisani svi podaci o psu i vlasniku, bez obzira da li je kod tog veterinara čipiran pas. Tako je barem kod nas. Kali ima belgijski čip i kad je došla u Hrvatsku, veterinar je očitao čip i broj je zalijepio u hrvatsku knjižicu. Po novom pravilniku u Hrvatskoj se neće više morati tetovirati psi već će uzgajivač moći birati da li će čipirati ili tetovirati štence Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Sponsored content





Chipiranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Chipiranje   Chipiranje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Chipiranje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: