moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kilaza

Ići dole 
+28
King i Maša
snoopy
Natali
Tabasko the Dika
Anja..
stefana
Flora
mini
klokkende
Zvoncica
Monika
xd
Dolly
Dika
Bigl Bole
luce
Medena
tedibi
Bunny's Nightmare
Lea2006
dusan
Andrijana
Janchee
lina
Admin
jeca
bambucha
bucki
32 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Kilaza   Kilaza EmptySub Dec 30, 2006 5:18 pm

Ja Archija merim svake subote(tako ujedno vodim evidenciju i o svojoj kilazi Very Happy ).Kada je dosao imao je 5,5kg, a danas (posle 3 nedelje) ima citavih 6,9kg.Imam par pitanja...Sa koliko meseci ce steci njihovu konacnu tezinu i u kom dobu najvise porastu?
A mozete i vi takodje da kazete koliko su teski vasi ljubumci ukoliko oni nemaju nista protiv!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 45
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptySub Dec 30, 2006 6:12 pm

kala ima 15 kg i to je ja mislim konacni njen stadijum, odavde se samo nadam da nece da se ugoji previse sa godinama. misiim da preko 16 kg zenke ne bi smele da budu. zavisi i od ledjne konstitucije, vaseg bigla, jer tu moze malo vise da povuce kila, ako su ona jaka. negde sam procitao da je tezina i do 18 kg, ok, mada ??????, ne znam mozda je i to ok. morace na to da ti odgovori jeca ili jancee, ne znam koliko njihovi biglovi iamju kila, a oni nisu debeli!
dosta zavisi i od visine bigla,, ako je visok znaci da je tezi; kala mislim da ima 37 cm. meri se visina ledja iznad prednjih nogu.

sto se tice rasta, ja sam citao da rastu do 18 meseci, a najvise , ne znam ni sam, ma do 10 meseci bi vec trebali da dostignu pravu visinu. a za rast nisam primetio, jer je to islo postepeno, a nisam merio:)
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyNed Dec 31, 2006 3:31 am

Sparki je upravo napunio 16kg, letos je bio oko 14, tako da tek sa 2 pune godine dodju do svoje prave gradje. Ako se setate redovno ne brini za kilazu, jede mnogo a izgleda ok
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 241
Datum upisa : 04.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyNed Dec 31, 2006 12:33 pm

pazite na kilazu vaseg bigla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

biglovi su psi koji posle pete godine pocinju da "usporavaju", i zato obratite paznju na kolicinu hrane koju im dajete.

najbolji komentar koji sam ja cuo, za kilazu pasa, je ovaj. zamislite da ste covek koji ima 180 cm, i da imate 130 kg, kako bi se vi osecali i kako bi se vi kretali. zato obratite paznju na kolicinu hrane koju dajete biglu, jer on svakako to nece da radi.

i jos nesto, povecana kilaza je uzrocnik mnogih bolesti koje mogu da zadese bigla. a kao prvo je srce!
Nazad na vrh Ići dole
https://bigl-srbija.editboard.com
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyNed Dec 31, 2006 1:33 pm

Ja Archija hranim sa Purinom Pro Plan za stenad.Podelim 120g na cetiri obroka i sat vremena pre nego sto mu dam da jede potopim je u mlaku vodu.A on bi mogao da pojede ja mislim 120 kg dnevno!Jos uvek mu retko kada dam nesto od domace kuhinje,sem supice i malo belog mesa.Moramo da drzimo liniju svakako!
Nazad na vrh Ići dole
lina
novajlija
novajlija



Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptySre Jan 03, 2007 5:10 pm

Lina je ljetos imala 13 kg sad ima 15 kg. jede kao sumanita nikad dosta Very Happy u 3 mj. ce imati 2 godine pa pretpostavljam da je sad to-to.. iako mi se ponekad cini da je buca Smile jednom sam zaboravila spremiti vrecu hrane u kojoj je ostalo cca pola kila mozda malo vise i sve je pojela mislila sam da ce puknuti kad joj se to napuse u stomaku ali nista joj nije bilo cak je navece opet obljetala oko nas kad smo vecerali Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyČet Jan 04, 2007 8:02 pm

Ziggy ima oko 16kg, mozda malko vise Embarassed , ali mi se trudimo da ga ne prejedamo, i da dobije taman onoliko klope koliko mu je i potrebno. Naravno, on bi uvek mogao jos ali on svakodnevno dobije izmedju 230 i 250g hrane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPet Feb 02, 2007 5:27 pm

Moj Ogi ima 20 kg.... Ali je lep! I vejiki!
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPon Apr 09, 2007 7:50 pm

Archie je prvi put odrzao kilazu od prethodnog merenja tako da je stao na 14kg!Bar za sada!Inace je u proseku od subote do subote dobijao konstantno oko 500g!
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyUto Apr 10, 2007 7:39 pm

Evo i ja izmerio Djuru prvi put u zivotu i ima oko 16,5 kg a hrana mu stoji u ciniji ceo dan i jede kad hoce i stalno mu se dosipa . Tako je od kada je dosao ali on jede samo nocu posle poslednje setnje oko 2 .
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyUto Apr 10, 2007 11:22 pm

"DEBELA LEA" SA 9 MESECI I 7 DANA IMA TAČNO 9KG I 900gr!!!
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptySub Apr 14, 2007 11:04 pm

Loru je Ivan stesao na 14 kg ali sada je opet kod nas , nadam se da nece preci 16kg. Ona bas voli da jede ovde i pojede i Djurinu porciju . Pa me posle pitate kako je Djura mrsav.
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyNed Apr 15, 2007 2:24 pm

Blago Djuri kad njegova sestra brine o njegovoj kilazi
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyČet Apr 19, 2007 11:03 am

Pošto sumnjamo na "lažnu trudnoću" juče smo ponovo bili kod drugog veterinara, a on kaže ma kakva lažna trudnoća, ona vam je debela!!!!!!!!!!MORA DA JE NEKI RODJAK SUDIJI UROŠEVIĆU!! Baš nas je "uvredio"!
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyČet Apr 19, 2007 12:31 pm

bili zdere ceo dan kao svinja ali uspeva da odrzi kilazu vec mesecima. mnogo trci i trosi se. on provede 7 sati dnevno u akciji sa psima iz komsiluka. ima 16kg i sav je u misicima. najvise voli da jede palacinke,bas niskokaloricno.
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyČet Apr 19, 2007 2:27 pm

E ako je ona debela onda stvarno ja ne znam kako bigl treba da izgleda. A sto je ne odvedete na veterinarski fakultet, iza zgrade imaju ambulantu ja sam bila i vise nego zadovoljna njima dok smo ziveli u Bg a Sparki je obozavao da ga gnjave studenti tamo.
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyČet Apr 19, 2007 2:30 pm

Pa Bili je pravi bigl, naravno da voli palacinke...
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyČet Apr 19, 2007 3:15 pm

bili je prase alavo a ne bigl. ja sam imala velikih problema na fakuteltu sa vucijakom. dali su mi pogresan rastvor protiv buva pa su mu skroz spalili kozu. 2 meseca je bio kao velika pokretna rana.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPet Apr 20, 2007 10:23 am

jeca ::
E ako je ona debela onda stvarno ja ne znam kako bigl treba da izgleda. A sto je ne odvedete na veterinarski fakultet, iza zgrade imaju ambulantu ja sam bila i vise nego zadovoljna njima dok s
mo ziveli u Bg a Sparki je obozavao da ga gnjave studenti tamo.
Ta veterinarka je baš sa fakulteta, tako da je ipak rodjaka Uroševicu!!!
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptySub Apr 21, 2007 9:35 am

Drugarica mi je nahvalila i onu ambulantu u ulici 29tog novembra, kad se krene ka karaburmi. U svakom slucaju nije lako naci dobrog veterinara.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptySub Apr 21, 2007 7:00 pm

Mi imamo karton kod VETGATE-a na Vračaru, u Debarskoj, skroz su super, a komšinica nam je zaposlena na faksu, tako da uvek sve pitamo na obe strane.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPet Feb 15, 2008 8:29 pm

Nemamo nikakav topic o hrani, ili ako ga ja ne vidim neka me neko ispravi...
Nasa bigleta ovih dana krade hranu kao sumanuta. U posljednjih desetak dana dvaput mi maznula dorucak a danas olizala tanjir od rucka :O
Razmisljajuci da li se obezobrazila ili je mozda malo hranimo, pogledam na vrecu Eukanube (medium puppy/junior) koju sad jede. Tamo pise da bigl Medinog uzrasta (malo manje od 9 mjeseci) treba da pojede DNEVNO 130 gr granula. Da to nije malo malo?! Cini mi se da je za Royal Canine granule (koje ona obicno jede, ali sad ga ne nadjosmo u radnji u Segedinu) norma oko 200 gr dnevno za taj uzrast. Pogledam one Pedigree konzerve, tamo pise da pas kao Meda treba da pojede oko 2 konzerve dnevno, a svaka konzerva je 400 grama - da to nije mnogo???
Sasvim su me zbunili, a mozda i lupetaju, pa rekoh da cujem kakva su iskustva ostalih. Ja joj obicno za jedan obrok [PS: a dobije 2 obroka dnevno] dam ili 100gr granula, ili 200gr ostale hrane (meso+prilozi). Ima oko 10 kila, rekla bih da nije ni debela ni mrsava. Ali eto, siroto kuče, mora da krade hranu! Smile


Poslednji izmenio dana Pet Feb 15, 2008 8:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPet Feb 15, 2008 8:34 pm

Ogi ima 20 kg i jede oko 300g granula dnevno. Meda je duplo manja od njega, i pretpostavljam da bi onda trebala da jede oko 150g.
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPet Feb 15, 2008 8:41 pm

Royala oko 200gr dnevno i bez konzervi tu nema nista hranljivo , ali mozes da je pocastis ponekad jer to sigurno obozava. Ja Djuri dajem samo granule od rodjenja i uz to malo hleba umocenog u nas danasnji rucak . Ince u njegovoj ciniji uvek ima granula i sam sebi dozira koliko mu treba. Mnogi mi neveruju ali je tako. Par puta se prejedao i povracao kao mali i onda je shvatio da hrane uvek ima , samo kad dodje Lora on je brze pojede.
Nazad na vrh Ići dole
dusan
i'm bigl
i'm bigl
dusan


Broj poruka : 715
Godina : 43
Datum upisa : 05.03.2007

Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza EmptyPet Feb 15, 2008 8:44 pm

Andrijana ::
Ogi ima 20 kg i jede oko 300g granula dnevno. Meda je duplo manja od njega, i pretpostavljam da bi onda trebala da jede oko 150g.
Nije to isto , puno zavisi od hrane i Meda je mladja i treba joj vise da se bolje razvija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kilaza Empty
PočaljiNaslov: Re: Kilaza   Kilaza Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kilaza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: