moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Streilizacija

Ići dole 
+14
Vuk
Flora
sonja-bombona
Lady
luce
Luna
elmer fudd
Lea2006
Ivana
jd_girl
pipi
Lilu The Great
Bunny's Nightmare
Dolly
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Vuk
bigl-manijak
bigl-manijak
Vuk


Broj poruka : 288
Godina : 36
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 12.04.2009

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyUto Jan 12, 2010 1:33 am

Flora ::
E i na nas red dosao... :S

Bas ubijate svi sa svojom pricom, a i veterinari takodje...svako tera neku svoju filozofiju...

Pojma nemam sta da radim...zapravo hocu da uradim ono sto je najbolje po nju, a po vasim komentarima, vasih veterinara, i tekstova sve je najbolje i nista nije najbolje... :S glavobolja velika

Ne planiram da je parim, ali opet, ako je dobro po nju, paricu je jednom, pa cu je sterilisati posle toga, ako je nebitno, sterlisacu je bez parenja, samo kad...pre, posle...



I ja sam u istom problemu sa Megi, uopste ne znam vise sta da radim....
A narocito me brine to gojenje, pogotovo sto su biglovi jako skloni gojenju... ee
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyUto Jan 12, 2010 1:47 pm

I jedna i druga odluka ima pluseve i minuse. Nije tako bezazleno ni ostaviti zensku kucu nesterilisanu ako je ne parite. Mi to vidimo sa Medom, ona je imala vec nekoliko laznih trudnoca. Ovaj put smo taman misli da je sve u redu, kad eto natekle joj sike... uzas. A sve zato sto ja zelim da je bar jednom parimo, pa onda sterilisemo, ali nikako da je odvedemo da dobije ocjenu. Jako me grize savjest zbog toga, i mislim da cemo je na kraju sterilisati i tacka jer ovakva situacija nije dobra ni za nju ni za nas. Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyUto Jan 12, 2010 3:51 pm

Mi cemo 99% da je parimo, kako bese u trecem teranju valjda, i posle toga da je sterilisemo. Kapiramo da je tako najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyUto Jan 12, 2010 9:21 pm

Mislim da je cista zabluda da kuju prvo treba barem jednom pariti pa tek onda sterilisati. Sve vise veterinara i kod nas i u svetu preferira cak i sterilizaciju pre prvog teranja,mada sam ja ipak za to da se to odradi posle prvog teranja da bi se kujica skroz razvila.

Samom sterilizacijom se smanjuje mogucnost dobijanja raznih kancera koji nastaju usled lucenja hormona.

A sto se gojaznosti tice,znam mnogo kuja koje su sterilisane a nisu debele,a isto tako znam jos vise onih koje su debele a nisu sterilisane. samo treba malo pripaziti i kuju redivno setati i sve je u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Vuk
bigl-manijak
bigl-manijak
Vuk


Broj poruka : 288
Godina : 36
Localisation : Novi Beograd
Datum upisa : 12.04.2009

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyUto Jan 12, 2010 9:49 pm

I nas veterinar preferira da ako se pas sterilise, to treba da se ucini nakon prvog teranja, a ne pre, kako bi se pas u potpunosti razvio.

Ono sto mene najvise iznenadjuje je cinjenica da i psi progresuju sa bolestima kao i ljudi - sve je vise pasa koji dobijaju rak, sve je vise vrsta raka kod pasa...
Dok sam imao prethodnog psa, zenku rase cau-cau, ne secam se da sam od bilo kog vlasnika cuo probleme sa laznim trudnocama, rak je bio veoma retka pojava, i uglavnom se desavalo da se pojavi u poznim godinama.
Tako je bilo i u slucaju mog psa, koja je uginula od raka sa 12 godina, posle jednogodisnjeg lecenja i 5 hirurskih intervencija, sto je u sustini i dotuklo, jer nije prezivela poslednji post-operativni period.
Ali, mladi psi nisu imali toliko zdravstvenih problema, koliko je to danas slucaj.
Pufna (tako se zvala) je zbog problema sa reproduktivnim organima i zadnjom nogicom koju je operisala jednom (to je kod cau-cau pasa osetljiva tacka) spadala u jako bolesljive pse, da ne kazem kilave...
A danas mi se cini da je to uobicajena pojava...
Nazad na vrh Ići dole
DP
bigl-manijak
bigl-manijak
DP


Broj poruka : 309
Godina : 36
Datum upisa : 24.03.2008

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Jan 15, 2010 2:54 pm

da kazem i ja nesto na ovu temu,jer smo pre dva meseca malte ne bili primorani na sterilizaciju,kad je Jana imala piometru...sva sreca pa smo je izlecili bez sterilizacije... Jana je imala tek dva teranja za njene dve godine,prvo je proslo super dok je u drugom imala jak nagon za parenjei verovatno je zbog toga doslo do tog hormonskog disbalansa-piometrije... ja imam jaku zelju da Jana ima bebice,ali se sad postavlja pitanje zbog njenih ociju,da li bi to prenela na bebice,ako bi,naravno da je ne bih parila,i u tom slucaju bi je sterilisala... toliko sam istrazivala o zenkama i njihovimproblemima,i verujte da je to zapravo idealno resenje,i ponasanje kao i telesno stanje zenke posle operacije je zaista individualno i mislim da ima vise veze sa vlasnikom nego sa psom.. oko moje zgrade svi ti divni psi su sterilisani,i debeljuskasti su zato sto ih hranimo minimum dvadesetak puta dnevno,a sto se tice ponasanja veoma su druzeljubivi i veseli,i uvek se igraju sa Janom,koja ih baj d vej maltretira! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Jan 15, 2010 3:25 pm

Ja sam moje kokerke sterilisala sa oko 6 godina i nisu se toliko ugojile, koliko im se dlaka promenila! Umesto meke, svilene, počela je da raste mnogo grublja i vunasta i rasla je mnogo brže i ružnije, a rasla im je i brada, kao da su terijeri, pa je često šišanje bilo neophodno i skupo. To ih nije poštedelo tumora na dojkama. Narav je ostala ista.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
DP
bigl-manijak
bigl-manijak
DP


Broj poruka : 309
Godina : 36
Datum upisa : 24.03.2008

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Jan 15, 2010 4:26 pm

sad je tu furminator,mora da je zbog toga Smile hehe
Nazad na vrh Ići dole
DP
bigl-manijak
bigl-manijak
DP


Broj poruka : 309
Godina : 36
Datum upisa : 24.03.2008

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 1:17 pm

eto sterilisan mi je pas...tako je moralo...
ljudi,ona i dalje naskace na noge kao luda... to je ludacki pas!
vet kaze da se ovom intervencijom smanjuje rizik od raka mlecnih zllezda...
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Mar 12, 2010 6:59 pm

Smanjuje se rizik od svega i svacega...to je spisak, neka oboljenja cak ne moze ni da dobije posto je sterilisana... Podeljena su misljenja, ovo moje govance je jos malo(nije imalo prvo teranje) pa cemo videti...ni sam nisam pametan :s
Nazad na vrh Ići dole
DP
bigl-manijak
bigl-manijak
DP


Broj poruka : 309
Godina : 36
Datum upisa : 24.03.2008

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyUto Mar 16, 2010 10:47 pm

ako necete da je parite,onda nema razloga za ne...
u ponasanju i bilo cemu drugom nema promene...ona cak i dalje naskace,helooou??? nenormalno..
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptySre Mar 17, 2010 4:39 pm

Gotovo sam siguran da cemo je pariti, ali ima da cekamo do tad jos dosta...
Nazad na vrh Ići dole
klokkende
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
klokkende


Broj poruka : 143
Godina : 52
Localisation : Uzice
Datum upisa : 20.04.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Mar 19, 2010 4:51 pm

Flora ::
Gotovo sam siguran da cemo je pariti, ali ima da cekamo do tad jos dosta...
Brzo to proleti cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Mar 19, 2010 5:18 pm

DP ::
ona cak i dalje naskace,helooou??? nenormalno..
Ne brini, nema tu nista nenormalno, jer ona ne naskace iz seksualnih poriva, nego da dokaze dominaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptyPet Mar 19, 2010 8:31 pm

Medena ::
DP ::
ona cak i dalje naskace,helooou??? nenormalno..
Ne brini, nema tu nista nenormalno, jer ona ne naskace iz seksualnih poriva, nego da dokaze dominaciju.

Upravo tako, i nemojte je pustati da to radi.
Kao sto cete videti sterilizacija nije nista strasno, samo je bitno paziti da se pas ne ugoji, a dobro je sto je sterilisana kao mladja, jer starije kuce se brzo ugoje pa samim tim i ulenje.
A sto se tice karaktera mislim da tu nema promena, komsijama setam tri zenkice koje su sterilisane pre par meseci, ostale su apsolutno iste. Ako su bile aktivne pre, aktivne su i sad, odnos prema psima takodje isti.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptySre Maj 25, 2011 1:27 am

Cula sam da ce uskoro krenuti neka akcija besplatne sterilizacije, navodno ce drzava dotirati i privatne veterinarske ordinacije da to rade - da li neko od vas zna nesto o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 EmptySre Maj 25, 2011 12:16 pm

Medena ::
Cula sam da ce uskoro krenuti neka akcija besplatne sterilizacije, navodno ce drzava dotirati i privatne veterinarske ordinacije da to rade - da li neko od vas zna nesto o tome?
Takvih akcija je već bilo, a mislim da će i ova, kao što su bile i pređašnje, biti namenjena usvojenim mešancima.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Sponsored content





Streilizacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Streilizacija   Streilizacija - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Streilizacija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: