moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Teranje

Ići dole 
+29
Natali
King i Maša
Tabasko the Dika
snoopy
Emanuela
tedibi
Snoopy Gang
stefani
Flora
Rona
jok.mi
Vuk
Aćim
Teodor-Tedi iz S.Palanke
dusan
Zvoncica
DP
Dika
Niva
Ksenija
Lilu The Great
Janchee
Bunny's Nightmare
luce
elmer fudd
Lea2006
Dolly
Andrijana
Medena
33 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 5:24 pm

E pa posto nas sad ima nekoliko koji imamo slicne muke, mogli bi i da otvorimo temu pa da se tu jadamo!

Kao sto rekoh, Medi je izgleda pocelo tjeranje ovog utorka. Nista ne bismo ni primijetili da nam na novom kaucu nije ostavila fleku. No

Medjutim, ono sto me malo brine jeste da od tada vise nikakvog flekanja nije ni bilo... mozda kasnije treba da se pojaca? Raspolozenje (tacnije neraspolozenje) joj je ostalo isto: vecinom je nenormalno mirna, samo spava i lezi, nece ni da se igra - vrlo cudno za nasu Medu! Da li ti sad znaci da je ona k'o fol odrasla, ili ce se opet vratiti na staro cim ova frka prodje?

PS: Koga zanima ova tema, pisali smo vec malo o tome na topicu "Medena iz Subotice" stranice 31 i 32.


Poslednji izmenio Medena dana Čet Mar 06, 2008 5:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 5:40 pm

Heheheeh. Jeste da ja nemam iskustva s tim stvarima, ali čisto sumnjam da će ostati tako mirna uvek.
Mene zanima koliko je Meda stara?
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 5:42 pm

Meda sada ima 9 mjeseci i 1 nedelju, rodjena je 24. maja 2007.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 7:40 pm

Dan pre nego što sam primetila fleke od krvi, Dolly je, takođe, iznenađujuće dugo spavala tokom dana. I sad dosta spava, ali, kad je budna, nije mirna. Možda je Meda ozbiljnija jer je malo starija. Inače, mi imamo kapljice po kući i danas (drugi dan).
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 8:22 pm

Iz mog iskustva sa Leom, koja je imala 3 teranja, mogu da vam kažem da će ta mirnoća proći posle teranja, a tek sa godinu i nešto postaće "ozbiljnija" u ponašanju, Vezano za krvarenje, prvih nekoliko dana to je slabo vidljivo-dakle manje svetlije flekice koje postaju sve vidljivije i češče /otprilike 2 dnevna uloška na dan su potrebna/ako pas živi u stanu. U pet šopovima možete da kupite specijalne gaćice u njihovoj veličini, kao i uloške. One će se buniti u početku, smetaće im, ali brzo će se navići na ritual skidanja i oblačenja pri izlasku i dolasku u kuću. Više je komplikovano vlasnicima...i tako vam je to.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 8:29 pm

Isla sam da joj kupim gacice ali nije bilo njenog broja smeh smeh
Gacice, kako sam shvatila, mogu da se peru, a uloscici mogu da se kupe i zasebno?
Ne znam kako ce to nama ici, posto je Meda navikla da sama izlazi u dvoriste i obavlja svoje poslice kad god joj to padne na pamet - bice tesko voditi racuna kad joj treba skidati gaćkice. gfd
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 8:41 pm

A joj, Bože koje su to muke! smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyČet Mar 06, 2008 9:04 pm

Medena ::
Nista ne bismo ni primijetili da nam na novom kaucu nije ostavila fleku. No Medjutim, ono sto me malo brine jeste da od tada vise nikakvog flekanja nije ni bilo...
Jeste li sigurni da se počela tjerati? Tamno smeđa fleka može biti i od analne žlijezde. Kad počne tjeranje, vulva natekne i dosta je veća nego inače. Kad uđe u plodno razdoblje, krvarenje se smanjuje i postepeno nestaje. Pred kraj tjeranja se javlja tamniji iscjedak. Samo trajanje tjeranja i plodnih dana je individualno, pa bi je bilo dobro čuvati tijekom cijelog tjeranja. Obično kujice više spavaju tijekom tjeranja, a dva mjeseca nakon tjeranja su dosta mirnije, ne odvajaju se od vlasnika, traže svoj kutak, neke uzimaju igračke, trbuh im se spušta, cice rastu, imaju čak i mlijeko - to su neki od simptoma lažne trudnoće. Nemaju ih sve kujice, niti se javljaju nakon svakog tjeranja...

Mislim da ćete biti potpuno sigurni da se zapravo tjera. I mi smo Brittino prvo tjeranje iščekivali, a kad je počela krvariti nije bilo sumnje o čemu se radi Wink .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyPet Mar 07, 2008 4:56 am

i da, ima jos jedan znak - cesto pisuckaju po sitno
(ja to zovem mali oglasi)
pa ako primecujete da Meda trcka u dvoriste i "oglasava"
to vam je to Smile

a ako zelite ekspertsko misljenje, sa mogucnoscu greske od 0,001%
samo pozovite komsijskog psa Smile
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyPet Mar 07, 2008 5:25 am

@Masha: kod nas je komsijski pas jos jedna curica! Very Happy

@Elmer Fudd: veterinarski konzilijum (muz & ja) je strucnim pregledom (citaj: digli rep i zagledali) ustanovio da se ipak radi o tjeranju! Neki nevidljivi organčići se sad bas vide!! Zasto krvi nema, to ne znamo...
Nazad na vrh Ići dole
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyPet Mar 07, 2008 10:19 am

Možda jer joj je prvo tjeranje pa manje krvari, ili će tek početi za nekoliko dana. Ja kod Britte znam dva dana prije da će se početi tjerati, kod Kali je to malo teže. Prvo tjeranje Kali gotovo da nije krvarila, još su se cure tjeraje u isto vrijeme pa jedva da smo primijetili da se i Kali tjera. No, drugo tjeranje je nadoknadila sve sa obilnim krvarenje...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySub Mar 08, 2008 12:27 am

Koliko dana traje krvarenje?
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySub Mar 08, 2008 1:33 am

Dolly ::
Koliko dana traje krvarenje?
Koliko sam shvatila, to je jako individualna stvar...
Znate sta, meni se ovo tjeranje sve manje svidja... Meda je totalno deprimirana, i samo se pomija iz sobe u sobu. Jedino je zivnula kad smo krenule u setnju - hajde, rekoh, da je izvedem malo, ionako izuzetno rijetko srecemo pse na ulici, a nisu joj valjda jos ni kriticni dani. Ne lezi vraze, nisam ni kapiju zatvorila, kad eto nekog psa sa druge strane ceste, a Meda - kad ga je vidjela - razlajala se radosno k'o najgora radodajka!!! Evil or Very Mad
Pas srecom utece a ostatak setnje je prosao mirno... I bila je mirna do nocas, kada se mrtva-'ladna, na moje oci, POPISKILA NASRED TEPIHA u spavacoj sobi... Kako sam se naljutila!! Pa mislila sam da smo sa tim stvarima zavrsili prije pola godine!!! Znam sta radi, markira teritoriju, ali pored onolikog dvorista i ulice da to radi nasred kuce?! No
Sad je izgrdjena, kaznjena i izbacena u trpezariju, i nema joj ulaska u ostatak kuce do daljnjeg. Imamo goste za vikend, i samo mi fali da pred njima nesto napravi. Embarassed
Jos jedna stvar koja je ovih dana dosla do ekstrema: kradja hrane. Na ulici vuce kao sumanuta cim vidi neku koricu, a u kuci stvarno cetvoro ociju moramo da drzimo otvorene! ee
I stvarno, kad ce kraj ovome svemu... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySub Mar 08, 2008 5:07 am

hah! mali oglasi!
ali tek je pocelo. treba jos dve nedelje da se zabavljate.

kod nas je flekanje trajalo dve i nesto nedelje
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySub Mar 08, 2008 12:33 pm

luce ::
hah! mali oglasi!
ali tek je pocelo. treba jos dve nedelje da se zabavljate.

kod nas je flekanje trajalo dve i nesto nedelje

I kod nas toliko!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySub Mar 08, 2008 12:55 pm

Dolly nije ni malo deprimirana, samo još manje jede. Fleka na sve strane. Nisam očekivala da će biti ovako, pošto je kod mojih kokerki to bilo skoro neprimetno, tu i tamo neka razvodnjena fleka, po koja kap na podu, dva-tri dana i to je sve što se flekanja tiče. Nikakve gaće, ni ulošci nisu bili potrebni, pa nisam znala da to i postoji.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySub Mar 08, 2008 6:19 pm

Kao i kod zena,tako i kod pasa krvarenje je individualno.
Moguce je da kuja u toku teranja ima i retku stolicu.

Ko ne zeli potomstvo svoje kuje bolje da je sterilise. Psi nisu ljudi i svoje nagone ne mogu da kontrolisu. Oni imaju urodjenu potrebu za razmnozavanjem i svako narusavanje njihove prirode moze da ima posledice,najbanalnija je lazna trudnoca,a tu su i razni tumori. Sterilizacijom kuja prestaje da luci mnoge hormone i tako je manja verovatnoca da oboli od mnogih bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyUto Mar 11, 2008 2:40 pm

Ja sam potpuno zbunjena. Krvi nema ni dalje. Pisica joj nije otecena, tek malo se vidi crvenilo - prije nekoliko dana, kada smo je detalno pregledali, vidjelo se puno jasnije. Raspolozenje, odnosno neraposlozenje, joj i dalje kriticno! Vode pije kao sumanuta, ne pretjerujem - pije 4 puta vise nego inace! Medjutim, prekjuce veterinarka rece da ona nije u tjeranju, ili da je mozda tek na pocetku. Question Exclamation
Skroz smo zbunjeni, ali skroz! Ja sam zabrinuta, a nista mi nije jasno. Evo vec punih deset dana se ovo sve desava a Meda je potpuno bezvoljna. Nemam utisak da je neki fizicki problem u pitanju, u setnji se npr ponasa sasvim normalno, ali kod kuce- samo lezi i spava. Mozda joj je i bilo pocelo tjeranje ali se organizam zbunio zbog antibiotika koje je dobijala zbog okica - ovo je mozda totalno nerealno ali mi vise ne znamo sta da mislimo. Zbunjeni smo, a jako mi je zao da gledam Medu u ovakvom stanju.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyUto Mar 11, 2008 3:49 pm

Ja sam kod Dolly krv primetila pre 6 dana i sad je još uvek ima puno. Sva joj je guza otečena, a ona stvar joj se izvrnula skroz napolje, a crtica sva crvena, k'o da se posekla. Od pozadi je kao majmunče. Njoj se ponašanje nije promenilo, samo je prvih dva tri dana više spavala. Ali, sve je to individualno na početku. Mislim da je najbolji pokazatelj zainteresovanost muškog roda.
Na ovoj avatar sličici Meda baš deluje depresivno. Valjda će uskoro biti sve OK!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyUto Mar 11, 2008 3:51 pm

Dolly ::
Ja sam kod Dolly krv primetila pre 6 dana i sad je još uvek ima puno. Sva joj je guza otečena, a ona stvar joj se izvrnula skroz napolje, a crtica sva crvena, k'o da se posekla. Od pozadi je kao majmunče. Njoj se ponašanje nije promenilo, samo je prvih dva tri dana više spavala. Ali, sve je to individualno na početku. Mislim da je najbolji pokazatelj zainteresovanost muškog roda.
Na ovoj avatar sličici Meda baš deluje depresivno. Valjda će uskoro biti sve OK!

Cini mi se da je kod Dolly tjeranje bas onako kako treba da bude...
A slicica je iz oktobra, medjutim odgovara raspolozenju u potpunosti. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyUto Mar 11, 2008 4:51 pm

A da nije nesto drugo u pitanju?
Da li ste Medi merili temperaturu?
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyUto Mar 11, 2008 5:26 pm

a veterninar nije rekao nista drugo?
ucestalo pijenje vode moze da bude simptom nekih bolesti
nedajboze

Medoooo! ne daj se!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptySre Mar 12, 2008 1:41 am

Najbolje da joj sami izmerite temperaturu!!! Tako sam ja shvatila na vreme da Ziggy ima krpelja. Pu pu pu daleko bilo

Medo, drzi se!!!! Svi te volimo tr
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyPet Mar 21, 2008 11:00 am

Samo da vam javim da je Medena danas opet musava po guzi dole - ide svakako kod veterinara danas pa će je pogledati, da vidimo hoce li najzad našoj curici krenuti to tjeranje!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje EmptyPet Mar 21, 2008 1:15 pm

Ne žurite, dosadiće vam kad krene ee
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Sponsored content





Teranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Teranje   Teranje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Teranje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: