moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 JA KAO BUDUĆI VLASNIK

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Mirela
novajlija
novajlija



Broj poruka : 7
Godina : 40
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2013

JA KAO BUDUĆI VLASNIK Empty
PočaljiNaslov: JA KAO BUDUĆI VLASNIK   JA KAO BUDUĆI VLASNIK EmptySre Jan 09, 2013 9:37 pm

Ćao svima. Već samo postavila jednu temu na oglasima ali nije na odmet i ovde da se predstavim i da Vas nešto priupitam Smile? Najpre srećna Nova godina i Hristos se rodi.

Ja se nalazim u fazi potrage štenca naravno Bigla, pa mi i tu svakako treba vaša pomoć, ako znate ko ih prodaje i ima. Moja situacija je takva da radim i da ako uzmem štene mogu uzeti nešto slobodnih dana ali da ne znam da li je to pametno i šta u tom slučaju preduzeti. Da li otići na godišnji, bolovanje i sl. pa posle kada krenem da radim ga ostaviti u čudu ili ga odma od starta ostavljati u čudu? Jedino što je dobro u celoj priči je što mi je ratko radno vreme i što idem od kuće oko pola osam a već sam u pola tri nazad.
Kako se uopšte to ukombinuje, kada si sam i kada radiš a kada najviše na svetu što hoćeš je Bigl? Da li ga možeš odmah tako od starta ostavljati samog?
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

JA KAO BUDUĆI VLASNIK Empty
PočaljiNaslov: Re: JA KAO BUDUĆI VLASNIK   JA KAO BUDUĆI VLASNIK EmptySre Jan 09, 2013 11:37 pm

Nadam se da će ti brzo odgovoriti neko ko je bio u sličnoj situaciji. Ja mislim da je bolje da jedno vreme budeš kod kuće da se i štene malo oslobodi i navikne, jer i za njega je stres odvajanje od mame i ostatke legla i da ga polako navikavaš na kraća odsustva, koje ćeš polako produžavati. Ne uzimaj štene mlađe od dva meseca i kad ga ostavljaš, gledaj da to bude u prostoriji gde ne može da napravi štetu i da se povredi.
Iščitaj malo neka stara iskustva https://bigl-srbija.editboard.com/t79-kada-bigl-ostane-sam-kod-kuce, pa proceni šta ti je činiti, zavisno od tvojih uslova. Srećno!
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Mirela
novajlija
novajlija



Broj poruka : 7
Godina : 40
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2013

JA KAO BUDUĆI VLASNIK Empty
PočaljiNaslov: Re: JA KAO BUDUĆI VLASNIK   JA KAO BUDUĆI VLASNIK EmptySre Jan 09, 2013 11:54 pm

Ok. Hvala u svakom sličaju. Moj plan i jeste zato da uzmem malo slobodnog vremena i da krenem recimo da ga ostvaljam prvi dan desetak min, drugi dan dvadesetak i tako redom da produžavam vreme, svaki put malo da ga nagradim pa polako.
Nazad na vrh Ići dole
kassia
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
kassia


Broj poruka : 112
Godina : 35
Localisation : velenje
Datum upisa : 06.12.2012

JA KAO BUDUĆI VLASNIK Empty
PočaljiNaslov: Re: JA KAO BUDUĆI VLASNIK   JA KAO BUDUĆI VLASNIK EmptyPet Jan 11, 2013 10:32 am

Dobro jutro!
Da i ja podijelim svoje iskustvo sa ostavljanjem biglića samog:)
Kassiu smo uzeli sa 9 tjedana i savršeno se je meni i dečku uklopilo radno vrijeme tako, da prvi mjesec nije trebala da bude sama 8 sati. Ali smo ipak je ostavljali svaki dan pomalo samu, da se navikne. Znači izmorili smo je i onda došli u sobu i dali joj nešto za grickat i zatvorili vrata, sačekali 5 minuta in unutra i onda je pomazili i dali nagradicu. Vreme smo produživali. Naravno na početku je bilo malo plača ali trajalo je kakva 3 dana, da se dama navikne, da je lepo biti sam Smile Uvjek je ostavljaj negdje, gdje znaš, da ne može štetiti sebi i napraviti nešto što bi ti uzrokovalo glavobolju kad dodješ kući Smile
Ja obično uvek kad dođem izmazim je i dam joj kakvu čokoladicu, a ujutru prije nego što je ostavljam samu idemo na šetnju i onda sama legne, da spava Smile
Ah, da i to ako imaš mogućnost, da ti možda neko dođe jednom tokom dana dok si na poslu, da je izvede da piški. Nama je uvjek kakav kolega ili kolegica došao oko 11 i izveli su je. Sad to vrjeme već pomjeramo pa za kakav mjesec neću više trebati bejbisitericu Smile
Biće sve ok, znam jih puno što imaju psiće i sami su za sve i sve se uklapa SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





JA KAO BUDUĆI VLASNIK Empty
PočaljiNaslov: Re: JA KAO BUDUĆI VLASNIK   JA KAO BUDUĆI VLASNIK Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JA KAO BUDUĆI VLASNIK
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Konan
» Potencijalni vlasnik bigla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: