moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bono iz Beograda (Cerak)

Ići dole 
+15
Simply Royal
Tabasko the Dika
Niche
Ksenija
bari91
Nemi
Snoopy:)
snoopy
Natali
.Marija.
Niva
Dolly
Snoopy Gang
Sarah Lee
nsimic87
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyPon Nov 05, 2012 10:15 pm

Cestitke cheers !
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyUto Nov 06, 2012 11:44 am

Čestitke na rezultatima!
nsimic87 ::
E super je slika! Smile

Sad sam se setio, mene je sudija totalno poremetio jos prilikom ocenjivanja sto se tice stavljanja u stav... Nije mi dao da ga ''mamim'' sa poslasticom i da mu drzim rep!! Kaze ne smes to da radis sa hranom i pusti mu rep, mora sam da ga drzi! Poludeo sam, vezbao sam sa hranom i to 2 dana pred izlozbu a bez hrane nece nista da uradi... Smile Nije toliko lose ispalo na kraju...
Kaze mi sudija kad je bilo biranje za BOB - drugi ste, ne drzi dobro rep... Za hranu ajde ali da rep ne sme da se drzi prvi put cujem...

Jel neko nekad od iskusnijih izlagaca ima slicno iskustvo sto se toga tice?
vidjela sam kod Rafe na topicu pa cu vam ovjde odgovorit.
meni se slicna sitacija desila u Sloveniji s slovenskim sucem, mislim da se Zidar preziva. Izlagala sam gordona i sve super, psa postavim, glavu sam mu drzala podignutu uzicom, i primila rep i kaze meni sudac da mu pustim rep. Ja dobro, pustim rep, a on meni "a sto mu drzis glavu? pusti mu glavu treba on sam stajat" i dobro pustim ja glavu i izvadim keksic i postavim ga na free. kad evo opet sudac "ne, ne, ne. pusti ga. ne diraj ga, ne mami ga keksima, treba sam stajat." Tu smo se malo krenuli raspravljat. Al sudac je inzistirao da pas sam stoji i da ga nitko ne dira, jer kao on mora vidjet kako pas nosi rep i kako mu je vrat usaden. Rolling Eyes Sto je uzasno glupo jer se nosenje repa ionako gleda kad se pas krece, a isto tako i nosenje glave. Usadenjost repa i vrata se bez problema napipa rukom kad pas stoji u stavu, jer koliko god se psu podigne glava ili pravilno postavi rep, rukom se moze osjetit linija kraljeznice, a samim ti nepravilno usaden rep ili vrat. Sve je na kraju dobro proslo, dobili bob, i grupu, al sam se posteno nazivcirala u ringu. Samo je nas toliko maltretirao u ringu, ostale gordone i ne bas. Svi okupljeni gledaoci, medu kojima je bilo i dugogodisnjih izlagaca, profesionalnih hendlera, pa cak i sutkinja, su se zgrazavali nad takvim prohtjevima. To je jednostavno ono kad sudac krene izmisljat toplu vodu kako bi se stekao dojam da on nesto zna. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyUto Nov 06, 2012 12:23 pm

Bravo, čestitamo na odličnim rezultatima top gun
Nazad na vrh Ići dole
nsimic87
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Godina : 36
Datum upisa : 16.10.2012

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyUto Nov 06, 2012 1:32 pm

Pazi, iskreno, meni to i jeste logicno i prilicno je da kazemo ''vestacki'' da se toliko namesta pas i da mora da stoji kao kip u perfektnom stavu... Sto ti kazes, uglavnom se sve vidi iz hoda a kad pas stane kako je stao to mu je... Nema pridrzavanja, podizanja i slicno ali da to bude pravilo za sve i da se sudije drze toga a ne neko da uci na jedan nacin i onda u samom ringu sudija kaze da ne mozes da se sluzis sa tim...
Nazad na vrh Ići dole
nsimic87
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Godina : 36
Datum upisa : 16.10.2012

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyUto Nov 06, 2012 2:05 pm

Evo jos jedne slike iz vecernjih novosti, malo boljeg kvaliteta... Smile

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 403472_4736694053203_794181689_n
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyČet Nov 08, 2012 12:28 am

super, baš je sladak cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyČet Nov 08, 2012 12:21 pm

Mi smo bili na velikoj evropskoj izlozbi u Budimpesti kad je Dika bio mali i svi izlagaci, a bilo je tu i evropskih i svetskih sampiona, drzali su rep svojim psima... prvi put cujem da se to ne sme...

Mi Diki nekad drzimo, nekad ne, ali niko nam nije ovde rekao da se to ne radi.
Nazad na vrh Ići dole
Simply Royal
bigl-manijak
bigl-manijak
Simply Royal


Broj poruka : 269
Localisation : Kać
Datum upisa : 05.10.2012

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyČet Nov 08, 2012 7:04 pm

Obećao sam fotografije,međutim, nemam boljeg kvaliteta...
Evo jedna ( a na Rafinom FB profilu imate vise Very Happy Nata, ipak, ima profi opremu, pa su i fotografije takve top gun )

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 2qwlbbl

Prvi put čujem da je zabranjeno pridržavati rep psu, a za nagradice u ringu sam čuo da su zabranjene. U Turiji nam je sudila Biljana Dzigurski, i ja sam Mašu postavio u stav pomoću granulice, gospođa sudija mi je samo napomenula da je to zabranjeno, ali nam je oprostila pošto je Maša bila u razredu beba Very Happy
Pozdrav! fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.simplyroyalkennel.com
nsimic87
novajlija
novajlija



Broj poruka : 10
Godina : 36
Datum upisa : 16.10.2012

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptyČet Nov 08, 2012 8:26 pm

Hvala na slici, odlicna je... Smile Ovde je jos i dobro stao ali odmah nakon toga me je sudija ''izgrdio''... Smile
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 EmptySub Nov 10, 2012 2:15 am

Mozda ti je sudija rekao da pustis rep posto ga nepravilno drzis...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bono iz Beograda (Cerak)   Bono iz Beograda (Cerak) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bono iz Beograda (Cerak)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Arci iz Beograda- Cerak
» Ari iz Beograda
» Ema iz Beograda
» Eli iz Beograda
» Ema iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: