moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Diarrhea - proliv

Ići dole 
+7
.Marija.
svrco75
Snoopy:)
Gogili
Tabasko the Dika
snoopy
hazarskirecnik
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 2:03 pm

Drugari, Wilson poslednja 2 dana ima diareju.. Danas ide kod Vet-a..
Ima li neko slicnih iskustava sa bebama? On sada ima nesto manje od 2 meseca i do sada je sve bilo ok.. Od vakcina je dobio samo prvu, druga tek za 3 nedelje..
Dao sam mu probiotik, vec drugi dan, ali se ne smiruje..
Please ako neko ima bilo kakav savet neka pise..
Pozz svima!
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 2:15 pm

Uvek kontaktirajte izabranog veterinara, šta god vam padne na pamet pitajte njega, ako neće da sarađuje - izaberite drugog!
Iz našeg iskustva, razlog može biti prehlada (iako su visoke temperature), poremećena crevna flora zbog promene vrste hrane ili zbog nekog predmeta koji je smazao a da niste videli.
Nadam se da će brzo proći, čekamo izveštaj!
fff
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 2:20 pm

Cool, taj redosled smo i izabrali.. Veterinar je skroz super (i ima Bigla), dugo smo pricali telefonom, a danas cemo se i videti.. Ja se malo zabrinuo.. Nadam se da je samo nesto prolazno a neka Dr. radi sta je potrebno..
Javicu svakako sta je bilo kada se vratimo veceras!
Thanks drugar top gun
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 3:56 pm

Javi kako mu je
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 5:12 pm

On je za sada ok, igra se kao i obicno, ali kad' se vratimo od Vet-a, javicemo svakako sta je bilo...
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 5:14 pm

Javi kako je malisa, i koji ti je to veterinar, i gde je.
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 5:23 pm

Veterinar je na Vidikovcu, Patrijarha Joanikija - Dr Nikola Stefanovic...
Javite ako ga znate, kao i iskustva..
Detalje saljem kada se vratimo.
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 6:13 pm

Puno srece,bebac top gun !Drzimo ti palceve uaua top gun !
Nazad na vrh Ići dole
svrco75
novajlija
novajlija



Broj poruka : 11
Datum upisa : 23.06.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 10:18 pm

Nama je veterinar savjetovao kad ima proljev Razz da posti cijeli dan,znači 24 sata ništa jest a onda da joj skuhamo riže bez ikakvih začina i lešo piletine....i zaista sve se stabiliziralo ali nam je rekao ako potraje i nakon toga obavezno mu se javiti.....
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 10:24 pm

svrco75 ::
Nama je veterinar savjetovao kad ima proljev Razz da posti cijeli dan,znači 24 sata ništa jest a onda da joj skuhamo riže bez ikakvih začina i lešo piletine....i zaista sve se stabiliziralo ali nam je rekao ako potraje i nakon toga obavezno mu se javiti.....
To je nama isto Koletov veterinar rekao, isti slucaj je bio kad je povracao ceo dan jednom.
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 10:37 pm

Drugari, bili smo kod Vet-a i ostali prilicno dugo, ali caskali smo o svemu..
Rekao je da ne treba previse da brinemo i da bi trebalo za dan-dva da prodje. Dao nam je nekakvu pastu koju ce dobiti veceras i ujutru, pa cemo videti.. Cini mi se da je vec malo bolje.
Hvala vam na paznji i savetima, uvek su dobrodosli :-*
Javicemo kako ide..
Pozz svima!
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 10:43 pm

Bas mi je drago bebac dasdas !Nadam se da ce sjutra ujutru sve proci top gun Very Happy !
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 11:03 pm

I mi se tome nadamo drugar ;-) Promenili smo i hranu, pa cemo videti..
Keep in touch!
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyČet Jun 28, 2012 11:49 pm

Koju ste prije koristili?
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 12:35 am

Koristili smo Brit Care, sada smo presli na Royal Canin Starter...
Brit Care-a nema da se kupi, a i pronasli smo crva danas unutra, pa smo odustali...
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 9:23 am

Ja mislim da je u pocetku je najbolje Royal Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 2:39 pm

I mi smo na Royal-u - odlicna hrana Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 3:01 pm

gospodin Limbo je demonstrativno prestao da jede Royal, sad smo na N&D Smile
Obzirom da je ova tema u vezi "čvrstine", dodao bih samo da kod naših ljubimaca to nema veze za hranom. Ponekad im je "ređa" stolica iako jedu istu hranu, ko će ga znati šta sve progutaju dok su na dvorištu, koru od drveta, grančice, šišarke, zemlju, bube, travu, ...
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 5:42 pm

I ne mislimo da je od hrane, ali obzirom da on ne izlazi jos uvek - malo sta je mogao pojesti u kuci.. A oko promene hrane sam vec pominjao - nasli smo zivog crva u Brit Care pa smo zato izabrali Royal.. On jede kao blesav i uvek mu je malo.. :-/ A dajemo iskljucivo onoliko koliko pise na pakovanju, mada bi on mogao bar duplo toliko smazati.
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 7:26 pm

Mi smo prvih godinu dana kupovali Royal, do tad je bas bitno da ima kvalitetnu (nazalost, samim tim i skupu) hranu. A sada jede i Belcando i Bento Cronen. I supu kojom to sve prelijemo da bi pristao da pojede Smile
Samo se drzite te gramaze sto pise tamo, ne nasedajte na taj mili pogled.
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 8:49 pm

kad već pominjemo crve, prelistajte temu "Limbo iz Obrenovca" pa ćete videti da i u Royal-u ima vanzemaljaca affraid
Jednom prilikom sam u pet centru stajao ispred Hils hrane i video tatu i mamu od tih crva kako šetaju po rafu, mali zelenkasti kukci Smile
To su magancinski moljci i obzirom na količine hrane koju veliki šopovi skladište, očigledno neadekvatno, nije ni čudo da se pojave bubice. Dovoljno je da je pakovanje mikroskopski oštećeno i eto prilike da se nezvani gosti usele. Ovom prilikom bih pohvalio našeg drugara Nikolu i ostale vlasnike pet šopova koji to praktikuju, jer razmerenu hranu pakuje u odgovarajuće kesice, a čini se da je to bolji način da se sačuva hrana nego kada je u džaku.
Naš vet je tada rekao da to nije ništa strašno, tj. škodljivo, ali naravno ne treba takvu hranu koristiti !!!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 10:19 pm

Sta fali pojesti pokojeg crva, pa to su dodatni proteini Very Happy Wink
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptyPet Jun 29, 2012 11:00 pm

Jasno mi je sve, ali stvarno ne bih mogao to da mu dam da klopa.. U redu mi je da nastavimo sa Royal-om u prvim mesecima, nekako im najvise verujem..
Da, ko zna kako se tolika kolicina hrane skladisti, ali sta da se radi..
Ako imate neki savet/predlog gde kupovati hranu - prihvatamo predloge.

Inace, Wilson je danas dosta bolje bounce
Mnogo je i raspolozeniji (ali i mi zajedno s njim).

Hvala svima na svim savetima, zaista su dobrodosli i znace.

Pozdrav svim drugarima fff
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptySub Jun 30, 2012 12:04 am

hazarskirecnik ::
Jasno mi je sve, ali stvarno ne bih mogao to da mu dam da klopa.. U redu mi je da nastavimo sa Royal-om u prvim mesecima, nekako im najvise verujem..
Da, ko zna kako se tolika kolicina hrane skladisti, ali sta da se radi..
Ako imate neki savet/predlog gde kupovati hranu - prihvatamo predloge.

Inace, Wilson je danas dosta bolje bounce
Mnogo je i raspolozeniji (ali i mi zajedno s njim).

Hvala svima na svim savetima, zaista su dobrodosli i znace.

Pozdrav svim drugarima fff

Vama je verovatno blizu Ivanin pet shop https://bigl-srbija.editboard.com/t934-pet-shop-delight
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv EmptySub Jun 30, 2012 12:06 pm

snoopy ::
kad već pominjemo crve, prelistajte temu "Limbo iz Obrenovca" pa ćete videti da i u Royal-u ima vanzemaljaca affraid
Jednom prilikom sam u pet centru stajao ispred Hils hrane i video tatu i mamu od tih crva kako šetaju po rafu, mali zelenkasti kukci Smile
To su magancinski moljci i obzirom na količine hrane koju veliki šopovi skladište, očigledno neadekvatno, nije ni čudo da se pojave bubice. Dovoljno je da je pakovanje mikroskopski oštećeno i eto prilike da se nezvani gosti usele. Ovom prilikom bih pohvalio našeg drugara Nikolu i ostale vlasnike pet šopova koji to praktikuju, jer razmerenu hranu pakuje u odgovarajuće kesice, a čini se da je to bolji način da se sačuva hrana nego kada je u džaku.
Naš vet je tada rekao da to nije ništa strašno, tj. škodljivo, ali naravno ne treba takvu hranu koristiti !!!

Nema to veze sa tim da li se hrana razmerava odmah po dobijanju dzaka ili tek kad kupac trazi posto su jajasca tih zverova vec u dzaku i verovatno ih ima u svim hranama,ali im pogoduje vlaga a u Pet centru ima puno akvarijuma pa su se malko razmileli.


Poslednji izmenio tedibi dana Ned Jul 01, 2012 9:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diarrhea - proliv Empty
PočaljiNaslov: Re: Diarrhea - proliv   Diarrhea - proliv Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Diarrhea - proliv
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: