moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kleo - Beograd

Ići dole 
+22
Kaan
Bigi ♥
Monika
Lino
Lea2006
snoopy
Bjanka
hazarskirecnik
.Marija.
soffijov
King i Maša
Gogili
Tabasko the Dika
Snoopy Gang
Ksenija
Snoopy:)
Anja..
Niva
Dolly
Natali
tedibi
Cofilence
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 07, 2012 5:25 pm

Ok, hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 07, 2012 5:30 pm

Uglavnom grizu povodac, dok se ne naviknu. Mi sad kad kazemo "idemo napolje", on sam odlazi po povodac i donosi ga Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 07, 2012 6:53 pm

Sa vremenom se naviku.Kad idemo napolje,bilo da on spava ili se igra,kazem "Ajmo" i on ojde do mjesta gdje mu je povodac i ogrlica Cool !
Nazad na vrh Ići dole
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyČet Avg 09, 2012 4:34 pm

Snoopy:) ::
Sa vremenom se naviku.Kad idemo napolje,bilo da on spava ili se igra,kazem "Ajmo" i on ojde do mjesta gdje mu je povodac i ogrlica Cool !
Iz najdubljeg sna se Felix trzne kad kazem 'Ajmo!' Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyNed Avg 12, 2012 10:13 am

Filip se pritajio, ko zna koju lekciju savladava sa svojim odlikašem Question
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyNed Avg 12, 2012 3:10 pm

Heh, ne ucimo nista novo, vodim ga u dvoriste da se izjurca i to je to vec danima. Malo ga dozivam, to vezbamo i to je to.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyPon Avg 13, 2012 1:08 pm

Od sinoc ucimo da hodamo unazad Very Happy javljam napredak Very Happy

edit: bonus 2 fotkice, "in d dzangl majti dzangl" i "skunt"

Kleo - Beograd - Page 10 11082012328

Kleo - Beograd - Page 10 11082012330
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyPon Avg 13, 2012 3:55 pm

Taj mališan će uskoro i da dubi na glavi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyPon Avg 13, 2012 4:30 pm

Joooj koliko je sladak bounce
Javljajte kad' ste u setnji negde da se upoznaju Smile
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyPon Avg 13, 2012 4:46 pm

Od petka krecemo, jel ste vi na Brdu ili okolini bese?
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyPon Avg 13, 2012 4:57 pm

Mi smo na Kosutnjaku, tako da smo relativno blizu..
Super da se upoznaju kad' krenete malo vise da lutate top gun
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyPon Avg 13, 2012 4:59 pm

Tu smo i mi odma'
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 7:54 am

Mnogo ti lepa ova lutka na fotelji cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 10:59 am

Kakvu ogrlicu preporucujete za pocetak setnje? Obicnu, onu sto ide kroz noge ( Very Happy ), davilicu ( Rolling Eyes )... Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 11:06 am

Ja bih počeo sa običnom, am (ono što ide kroz noge Smile ) mi se ne sviđa jer sam video nekoliko, doduše starijih pasa, kojima je "spljoštena" dlaka na leđima ali to verovatno ima veze sa tim koliko jako vuku u šetnji. Obzirom na tvoje dosadašnje rezultate u "dresuri", ne sumnjam da će, za šta god se odlučiš, Cleo biti dobar i poslušan.
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 11:06 am

Mi smo krenuli sa amom (ili sto neki zovu brushalter Laughing ), sto se pokazalo kao neprakticno jer je on stalno grizao donji kais, i vukao je. Onda smo odmah nabavili klasicnu ogrlicu i na to se navikao. Po mom misljenju, to je najbolja varijanta.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 11:11 am

Gogili ::
Mi smo krenuli sa amom (ili sto neki zovu brushalter Laughing ), sto se pokazalo kao neprakticno jer je on stalno grizao donji kais, i vukao je. Onda smo odmah nabavili klasicnu ogrlicu i na to se navikao. Po mom misljenju, to je najbolja varijanta.

I mi smo prvo koristili am/ da je ne "davi" ogrlica/, ali smo posle mesec, dva, prešli na običnu ogrlicu!
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 11:14 am

Ok, hvala ljudi!
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 12:21 pm

Prvo am,onda obicna ogrlica Very Happy !Am smo koristili jer nam je veterinar rekao da je tad bilo najbolje da koristimo am da ne povrijedi vrat jer je bio jos mali Smile ...
Nazad na vrh Ići dole
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 2:04 pm

Imam i jedno i drugo, pa cemo videti.. Hvala jos jednom.
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 5:09 pm

Ako kreneš odmah da ga vodiš uz nogu sigurno će se otimati. Mislim da je bolja ogrlica i fleksi tako da ga u početku pustaš da se slobodno kreće i neće ni biti svestan da je vezan. Onda postepeno smanjuješ slobodu kretanja dok ne stignete do hodanja uz nogu, a kako ste vas dvojica fenomenalni u savladavanju svega novog mislim da ćete brzo postići cilj top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 6:07 pm

Niva ::
Ako kreneš odmah da ga vodiš uz nogu sigurno će se otimati. Mislim da je bolja ogrlica i fleksi tako da ga u početku pustaš da se slobodno kreće i neće ni biti svestan da je vezan. Onda postepeno smanjuješ slobodu kretanja dok ne stignete do hodanja uz nogu, a kako ste vas dvojica fenomenalni u savladavanju svega novog mislim da ćete brzo postići cilj top gun

u potpunosti se slazem sa Milankom. Mi smo radili na isti nacin. Rezultat- Rafa ide uz nogu Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 6:14 pm

Milanka, mislim da tvoj savet zavisi od karaktera psa.

Ako ga u početku nauči da može kako on hoće, posle će teže da se privikne na ograničenje.
Možda naizmenično da vežba hod uz nogu, sa nekom komandom , kao recimo "pored", a posle par sekundi dobro urađene vežbe da mu da slobodno (na fleksiju) i uz komandu "idi" ili "dosta" (nešto što će da ga otpusti sa časa) da ga pusti da nesputano švrčka na fleksiju, pa onda opet malo trening uz nogu. Tako će švrćkanje na fleksiju da dođe kao nagrada za dobro poštovanje komande "pored".

Ako je neko tvrdoglav kao Oksa, onda ni sa četiri godine ne nauči da ide uz nogu. Ona ima jak nagon gonjenja i bez obzira da li je na povodniku ili nije, vuče kao magarica.
Stela, Nando i Đole povuku, ali čim ih korigujem poslušaju, idu polako, pa opet povuku kad nešto namirišu, pa ih korigujem, pa idu polako, pa povuku... dasdas veselje šetnje sa biglovima.
Đole i Stela mogu čak i bez povodnika.
dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 7:39 pm

Ja sam mislila na prve izlaske posle karantina, pa to je radoznalo dete koje se prvi put sreće sa mnogobrojnim mirisima a nos je jači od svih komandi i treba mu dozvoliti malo zadovoljstva. Osim toga ovo naše dete je vukovac koji ima odličnog učitelja i ne sumnjam da će se njih dvojica snaći i kasnije nam demonstrirati naučene lekcije.
Ah, da, neki ne nauče da ne vuku ni sa četiri ipo ali razlozi su različiti, nadam se da Kleo taj deo nije povukao na mamu Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Cofilence
bigl-manijak
bigl-manijak
Cofilence


Broj poruka : 253
Localisation : Banovo brdo
Datum upisa : 18.06.2012

Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 EmptyUto Avg 14, 2012 8:42 pm

Snoopy Gang ::

Ako ga u početku nauči da može kako on hoće, posle će teže da se privikne na ograničenje.
Možda naizmenično da vežba hod uz nogu, sa nekom komandom , kao recimo "pored", a posle par sekundi dobro urađene vežbe da mu da slobodno (na fleksiju) i uz komandu "idi" ili "dosta" (nešto što će da ga otpusti sa časa) da ga pusti da nesputano švrčka na fleksiju, pa onda opet malo trening uz nogu. Tako će švrćkanje na fleksiju da dođe kao nagrada za dobro poštovanje komande "pored".
Hvala na savetima, ovo mi deluje kao dobar nacin. Nagrada za hod uz nogu mu bude malo jurcanja Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kleo - Beograd - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kleo - Beograd   Kleo - Beograd - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kleo - Beograd
Nazad na vrh 
Strana 10 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Kleo of Golde Crane
» Leo Beograd
» Kaja- Beograd
» BADI - Beograd
» Cali /Novi Beograd/

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: snoopy-
Skoči na: