moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Radni Ispit

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 47
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyNed Jun 17, 2012 11:36 pm

Zanima me neko ko ima iskustva sa polaganjem radnog ispita za biglove,dali se moze poloziti negde kod nas,sta je potrebno pas da radi na ispitu,gde se moze polagati itd,i ako neko ima polozen radni ispit a polagao je kod nas gde je polagao
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyPon Jun 18, 2012 8:55 am

Prije polaganja radnog ispita, mora se poloziti IPO (ispit prirodenih osobina).
A sam radni ispit se moze polagati na krvnom tragu, na divlju svinju u gateru i klasicni radni ispit gdje treba obaviti posao gonica i nac zeca. Meni se ovaj zadnji cini najtezi jer puno toga ovisi i o sreci, treba pogodit mjesto di ima zeceva. Ovaj na divlju svinju mi izgleda najlakse, pas treba oblajavati svinju, drzat je na jednom mjestu i onda na poziv doc. Al problem je s divljim svinjama sto znaju bit opasne, cesto psi nastradaju. Sad
Na krvnom tragu se postavi trag koji pas treba pratit, za to vrijeme dat "signale" da prati trag i na kraju traga je divljac na koju traba lajat, na kraju na poziv opet doc. Za vrijeme pracenja traga ne smije pokazivat interes za ista drugo, boduje se i lajanje i ne smije za vrijeme pracenja traga stat na sekundu da obavi nuzdu. Mora bit 100% koncentriran...
Sigurno se moze polagat u Srbiji, jer vidim da imate hrpetinu radnih utakmica CACT i CACIT. Najbolje mozda nazvat kinoloski savez pa oni kazu kad su radni ispiti i ipo ispiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Nika
novajlija
novajlija
Nika


Broj poruka : 19
Localisation : Pancevo
Datum upisa : 04.05.2015

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyČet Apr 21, 2016 7:54 pm

Zamolio bih iskusnije da mi kazu sta tacni znaci pojam "razred radnih uz potvrdu". Ova rec potvrda sta tacno znaci za rasu bigl.Posedujemo na obrazcu Kinoloskog Saveza Srbije Ocenski list Ispit urodjenih osobina pasa gonica ........Ukupno osvojeno 116 poena ,I nagradni razred sa potpisom sudije I pecatom sudije I Kinoloskog drustva,ovo je uneseno I u eksterno-radnu knjizicu I na bazi toga izdata Identifikaciona kartica lovackog psa KSS.Pitanje : Da li su ovi papiri,dokumenti dovoljno da prijavim psa u kategoriji razred radni pas.

Hvala unapred
Pozdrav
P.s nisam nasao prikladnije nesto da postavim pitanje na forumu,napominjem da mi je sudija rekao da je to dovoljno za razred radni pasa.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyPon Apr 25, 2016 2:27 pm

Ispit urođenih osobina je uslov za učestvovanje na utakmici goniča gde se  polaže radni ispit.

Najbolje je da se o utakmici i radnom ispitu informišete kod istih ljudi kod kojih ste polagali ispit urođenih osobina.

Na internetu sam pronašla oravilnik o ocenjivanju rada goniča, ali nisam sigurna da li je to i važeći pravilnik.
neka vam posluži makar kao vodič o čemu se radi na ispitu http://www.ksrs.org.rs/upload/vesti/Pravilnik_gonica.pdf
Pravilnik
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyPon Apr 25, 2016 2:28 pm

Na eksterijernim izložbama u razredu radnih se prijavljuju psi koji imaju potvrdu od KSS da je pas položio radni ispit (najmanje sa vrlo dobar).
Ova potvrda je međunarodna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Nika
novajlija
novajlija
Nika


Broj poruka : 19
Localisation : Pancevo
Datum upisa : 04.05.2015

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyPon Apr 25, 2016 4:29 pm

Postovana komsije,
Prvo jedno veliko hvala sto me pratite I pomazete u nasem odrastanju I tumacenju propisa.Uvek ste tu kada treba pomoc.
Nisam slucajno postavim ovo pitanje jer imam utisak da nije sve barem meni potpuno jasno,a moze da pomognete I drugima.
Prvo:U kancelarijama KSS postvio sam ovo pitanje gospodjama koje rade na izdavanju Identifikaciona kartica za lovackog psa I titulama sampiona lepote,(one dve kancelarije) I sve su mi rekle da je to sto imam da je dovoljno da prijavim psa u radni razred.
Drugo:Kinoloskog sudija koji je ocenjivao gonice,rekao je da je to dovoljno I da  prijavim Niku u razred radnih pasa sa dokumentima koje posedujem.
Trece:Postoji neki propisal ili preporuka koja zabranjuje da gonici u gaterima traze divlje svinje.(mislim da je iz 2015te).
Cetvrto:Svuda se spominje na izlozbama da je za radne pse potrebna potvrda ili sertifikat,a u cenovniku KSS takav terminal ne postoji,a oni naplacuju sve.
Na kraju sam resio da je prijavim u razred radnih sa papirima koje posedujem,pa ako sudija to ne prihvati,bicu u otvorenom razred I nikom nista.
Hvala Vam na trudu da mi pomognete te.Javicu kako sam prosao kada budem otisao na prvu sledecu izozbu!
Pozdrav iz Panceva
Od Nike I Duleta
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyPon Apr 25, 2016 5:58 pm

Potvrda o položenom radnom ispitu se dobija od KSS kao rezultat izveštaja koji sudija dostavlja posle utakmice savezu.
Takmičari samo plate prijavu za utakmicu.
Pogledaću da li kod kuće imam skeniranu potvrdu nekog našeg psa (a sigurno imam jer smo on line slali prijave za izložbe) pa vam šaljem da vidite da li je to to što imate.
Gonjenje divlje svinje u gateru je zabranjeno, ali ne znam kojim propisom. Posle donošenja Zakona o dobrobiti životinja mnogi pravilnici su promenjeni pa tako je uvedena i zabrana gonjenja divlje svinje u gateru, jazavaca u veštačkim tunelima (ili kako se to već zove).
Problem sa lovačkim psima je u tom smislu što je zabranjeno simulirati uslove lova u kojima je divljač u zatvorenom prostoru, a sa druge strane, ako pustite neobučenog psa u lov može nastradati od životinje za koju nije obučen da lovi.
Ukoliko Vam je sudija koji je ocinjivao psa rekao da je to to, onda je to to Smile
Njemu verujem više nego gospođama u kancelarijama KSS Smile

Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Nika
novajlija
novajlija
Nika


Broj poruka : 19
Localisation : Pancevo
Datum upisa : 04.05.2015

Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit EmptyPon Apr 25, 2016 6:21 pm

Hvala Vam!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Radni Ispit Empty
PočaljiNaslov: Re: Radni Ispit   Radni Ispit Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Radni Ispit
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: