moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/

Ići dole 
+14
b.
Noa
Tabasko the Dika
Vladimir Nbgd
Medena
Lino
Natali
Lea2006
snoopy
Rona
Ksenija
Snoopy Gang
Dolly
Mitzi95
18 posters
AutorPoruka
Mitzi95
pronadjen
pronadjen
Mitzi95


Broj poruka : 3
Datum upisa : 18.05.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyPet Maj 18, 2012 9:12 pm

Imam bigla ,ženku staru 9 meseci.Ona me sluša tu i tamo ,ali najveci problem predstavljaju mi šetnje. Na primer izvedem je u šetnju na neko mirnije mesto i sve je ok ,njuši i malo vuče ali kada udjemo u grad ona poludi,a ja ne mogu da je kontrolišem.Čas je mirna ,a za čas poludi-valjda vidi neku zivotinju ili namiriše nešto!Vuče povodac na sve strane ,njuši, trči,a takođe spusti se na zemlju i ne želi da mrdne. ee Pokušavala sam da je korigujem tako što joj malo povučem povodac kada želi da ode na drugu stranu ,ali to ne pali,a neki put je zaustavim ali kada krenemo ,ponovo trči kao luda!Imate li neke savete? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyPet Maj 18, 2012 9:35 pm

Mitzi95 ::
Imam bigla ,ženku staru 9 meseci.Ona me sluša tu i tamo ,ali najveci problem predstavljaju mi šetnje. Na primer izvedem je u šetnju na neko mirnije mesto i sve je ok ,njuši i malo vuče ali kada udjemo u grad ona poludi,a ja ne mogu da je kontrolišem.Čas je mirna ,a za čas poludi-valjda vidi neku zivotinju ili namiriše nešto!Vuče povodac na sve strane ,njuši, trči,a takođe spusti se na zemlju i ne želi da mrdne. ee Pokušavala sam da je korigujem tako što joj malo povučem povodac kada želi da ode na drugu stranu ,ali to ne pali,a neki put je zaustavim ali kada krenemo ,ponovo trči kao luda!Imate li neke savete? scratch
Svi oni povuku kada vide drugog psa, ili mačku, ili osete da su skoro tuda prošli. Inače, vremenom se smire i idu normalno, samo imaj strpljenja. Brzo to prođe.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyPet Maj 18, 2012 11:28 pm

Kod nas još nije prošlo ee

Nando, Stela i Đole reaguju na korigovanje povodcem i primire se, par sekundi, onda opet vuku.
Oksa uopšte ne reaguje na korekcije, vuče iz sve snage aaa

Pristojna šetnja je tek kada se vraćamo kući, posle sat natezanja, kada se umore Embarassed

Kada imam nagradice u ruci, gaze pored noge, ko dobermani cheers

Na ovim mestima možete da pročitate više o dresuri psa koji vuče na povodcu
http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=8&t=31446
http://www.kdzemun.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=18

Pozdrav od Bandita
i uživajte sa vašim biglom fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Ksenija
i'm bigl
i'm bigl
Ksenija


Broj poruka : 3425
Godina : 48
Localisation : Subotica
Datum upisa : 02.05.2007

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Maj 19, 2012 8:19 am

Ja sam nasla ovaj savet i primenila na Blanki i Blanka sada hoda za sve pohvale i samo smo sa ovim nacinom uspeli da je naucimo da hoda i naravno sa strpljenjem

Prva stvar, jeste da psu ne dozvolite više da vas vuče. Trebat će vam mnogo omiljenih poslastica za psa i još više živaca. Ali verujte, isplati se! Psu kao i uvek stavite povodac i krenite u željenom pravcu. Istog trenutka, kada je povodac zategnut, bez reči stanite i čekajte. Kuca će vas čudno pogledati ali šta sad, još čudnije gledajte vi nju! Nemojte se pomaknuti dok povodac ne postane labav, što znači da vam se pas približio. To je trenutak, u kojem psa pohvalite sa komadićem omiljene hrane i slatkim rečima. Za nagradu nemojte koristiti igračku, jer će se mali još više razigrati. Hrana, pa neka bude komad viršle ili briket [suve hrane] je najbolja nagrada. Krenite dalje i kada pas počne vući, ponovite priču. Verovatno prvih nekoliko dana nećete puno šetati nego manje više stajati na mestu. Ne gubite strpljenje! Cela vežba, od trenutka kada ste krenuli od kuće pa se vratili, ne sme biti duža od 10-15 minuta. Budite svesni da psa učite novom ponašanju. Način učenja je isti, svejedno da li se radi o štencu ili već odraslom psu. Kod kuce koja već godinama vuče će naravno trajati mnogo duže. Ali, svakog psa je moguče naučiti normalne šetnje. Pas će posle nekoliko treninga shvatiti da nagrada dođe u određenom trenutku – kada povodac nije zategnut. Polako ćete umesto jednog koraka moći napraviti tri, četiri i tako dalje do cele šetnje. Ponavljam, najbitnije je vaše strpljenje i to, da ne odustanete od svog kriterijuma. Ako se na povocu ne vuče, onda se ne vuče!
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Maj 19, 2012 1:03 pm

Ksenija, odlican savet!! top gun top gun top gun
Nazad na vrh Ići dole
Mitzi95
pronadjen
pronadjen
Mitzi95


Broj poruka : 3
Datum upisa : 18.05.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Maj 19, 2012 4:03 pm

Hvala vam na savetima Very Happy I isprobaću ovu ksenijinu vežbu,sigurno će se poboljšati df
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Maj 19, 2012 6:02 pm

Ksenija je toliko detaljna da sam stvorio sledeću sliku u glavi:

Punim džepove viršlama i krećemo sa Limbom u šetnju... i posle pola sata još uvek smo ispred ograde lol!

Šalu na stranu, odličan savet i dobra vežba za bilo koji radnju. Najbitnija pouka iz Ksenijine priče je da treba biti strpljiv i dosledan, tj. tvrdoglaviji od BIGLA Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Maj 19, 2012 10:52 pm

snoopy ::
Ksenija je toliko detaljna da sam stvorio sledeću sliku u glavi:

Punim džepove viršlama i krećemo sa Limbom u šetnju... i posle pola sata još uvek smo ispred ograde lol!

Šalu na stranu, odličan savet i dobra vežba za bilo koji radnju. Najbitnija pouka iz Ksenijine priče je da treba biti strpljiv i dosledan, tj. tvrdoglaviji od BIGLA Smile

i da viršlice čine čuda... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Maj 19, 2012 11:57 pm

snoopy ::
Punim džepove viršlama i krećemo sa Limbom u šetnju... i posle pola sata još uvek smo ispred ograde lol!
smeh smeh smeh

Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyNed Maj 20, 2012 3:02 am

"Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/"
Nikako!
Pustis samo bigla da tebe seta! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyNed Maj 20, 2012 3:36 am

Mi jos imamo srece jer su biglovi ipak psi srednje velicine i kilaze. Jedan se zlatni retriver, vidjevsi Medenu, tako zaletio prema nama da se sirota vlasnica, sredovjecna zena, samo prostrla po trotoaru i skroz zgulila koljena... No
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyNed Maj 20, 2012 11:42 am

Sve češće ide bez vezivanja i dogod je trajala ona ledena zima, išla je slobodno, da me slučajno ne povuče, mada ona sasvim pristojno hoda i dok je na povocu.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Vladimir Nbgd
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.05.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySre Maj 23, 2012 8:03 pm

Probajte da podignete povodac u najviši položaj - da mu dođe do ispod same glave. Tako se ostvaruje mnogo bolja kontrola nad psom. Ako, kojim slučajem, koristite am (ono što ide oko tela, ispod nogu... ma znate) može Vam se lako desiti da "poletite" za mališom. Biglići su jaki psići :-) Koliko sam shvatio amovi su se uglavnom koristili za vuču - tako je psu najlakše da vuče teret, ništa ga ne davi. I meni su pre nekog vremena amovi bili mnogo "humaniji" od običnog povoca, ali onda, bre, vuče kuče kao vo.
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySre Maj 23, 2012 9:18 pm

Ksenija, super savet
Nazad na vrh Ići dole
Mitzi95
pronadjen
pronadjen
Mitzi95


Broj poruka : 3
Datum upisa : 18.05.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyPon Maj 28, 2012 3:58 pm

Ne koristim am ,vec obican povodac(kao kanap) i zakacim za ogrlicu Smile Probacu da povucem ogrlicu vise.Hvala na savetu .A moram priznati da se smirila.Juče kada sam je šetala u blizini nije uopste vukla- za divno čudo df Sada ću da probam i po gradu da je šetam, biće valjda lakše Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Noa
novajlija
novajlija
Noa


Broj poruka : 13
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 12.01.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Jun 23, 2012 2:09 pm

Biglove je stvarno tesko kontrolisati u setnji, sa kim god da sam pricala ista iskustva imaju. Medjutim ja sam mojoj Noi nasla resenje! Verovali ili ne Noa ide uz nogu i odaziva se svaki put kad' je pustim da trckara po parku. Stane kad' joj kazem, sedne i ceka da joj kazem da krene.

Resenje je vrlo jednostavno, prekinite da jurite svoj biglica. dok mi njih jurimo oni beze jer misle da se igramo. Batine ne pomazu i mogu samo da pogorsaju. Nekoliko puta sam bacila povodac i otisla kuci. Cim je videla da sam ozbiljna krenula je za mnom. Vec posle treceg puta je pocela da slusa i seta se normalno.
Mi smo vodje copora, treba oni nas da prate a ne mi njih da jurimo. Cim to shvate nema problema. Sa biglicima jeste teze jer su tvrdoglavi a i lovci su pa im je u genima da odlutaju njuskajuci.
Ja sam sa mojom malenom prsla sa komande "dodji" na zvizduk, odmah zna da je njen zov i dodje Smile
Pametni su oni samo treba naci nacin komunikacije koji razumeju.
Nazad na vrh Ići dole
b.
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.06.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyNed Jun 24, 2012 6:39 pm

Evo par saveta, pas ce najbolje slusati kad je potpuno iscrpljen... E sad, kako ga umoriti, pa recimo moj prosli pas i ja smo isli zajedno na trcanje (po 3-4 km bez pauza smo znali da pretrcimo) i da vidite kako slusa nakon toga. Verovatno mnogi ne mogu da istrce ovoliko pa preporucijem voznju bicikla ili rolera. Iskreno, sa biciklom je malo teze jer pas zna da povuce korman bicikla pa moze doci do pada ali roleri su top gun ... Nakon sto je pas umoram jako lako ga mozete nauciti i nekim novim trikovima, jako je zanimljivo i lako "upravljati" sa njim (nije to pravi izraz "upravljati" ali razumete sta hocu da kazem).
Preporucujem, ako bas neko nema vremena za fizicke aktivnosti, a pas je nestasan u setnji, da povodac samo trgne na gore (nikako u stranu) i pas odmah staje i podize glavu. Taj trzaj ako treba neka bude i malo jaci da se zna ko je gazda.
Nadam se da sam nekom pomogao ali sto vise fizicke aktivnosti i nikakvih bas nikakvih problema necete imati.
Nazad na vrh Ići dole
Kathy
novajlija
novajlija
Kathy


Broj poruka : 13
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.10.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyUto Jul 17, 2012 5:24 pm

I mi smo imali problema sa vucom na povocu.. Dok je bila mala, mogli smo da je iskontrolisemo, ali kad je porasla odlucili smo se za davilicu i posle pola godine, nema vise vuce i natezanja Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bach
novajlija
novajlija
Bach


Broj poruka : 27
Godina : 34
Localisation : Beograd
Datum upisa : 19.03.2013

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySre Apr 24, 2013 4:23 pm

Moraću da primenim ove savete, deluju mi jako korisno. Bah je tek počeo sa šetnjama, pa verujem da mu je sada sve novo i sve bi da onjuši i vidi, ali od početka sam počela da ga učim da neće on mene šetati nego ja njega. Uz malo korisnih saveta (kao što su ovi vaši), verujem da će savladati šetnje. Jedno pitanje - kada ste počeli da ga puštate sa povoca? Smile Meni je to najveći strah. Plašim se da će da pobegne... Jer je mnogo lud Smile (pretpostavljam kao i svaki drugi bigl)
Pokušaćemo sa vežbama, pa ćemo javiti napredak Smile cmok za sve Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ivamarinkovic.com
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyČet Apr 25, 2013 2:17 pm

Mi što se Nađe tiče nemamo neke posebne primedbe, ali da je bezobrazna u šetnji, jeste. Smile Koristimo fleksi, pa smo se uveštili u kontrolisanju. Kad idemo trotoarom, gde god ima trave pored, otpustim fleksi i pičimo, ja po trotoaru, ona po travi. Smile Kad zaostaje i zastaje, okrenem se samo da vidim jel piški ili kaki (pošto sam se par puta ispalio, mislio da njuška i zastaje, a ona obavlja nuždu), a ako ne, trgnem joj povodac i povučem ka sebi, a ako neće, vučem je pa kom opanci... Uglavnom popusti.
Što se puštanja tiče, mi smo odmah počeli, samo što sam birao mesta i vreme bez puno saobraćaja, mada je puštam i na livadici koja se nalazi na uglu jedne prometne raskrsnice, ali još nije pokušala da beži preko puta. Suspect Sve u svemu, od nedavno sam skontao da se plaši stava i glasa kako joj prilazim ili vičem nešto. Npr. kad se udalji i vidim da se zaputila negde, viknem "stani" i sa rukama iza leđa krenem ka njoj i polako ponavljam "gde si pošla", pa se onda pokunji, spusti uši i onda sledi onaj neprocenjiv pogled kada zgreši nešto. tr Ili druga varijanta, ne jurim je, već joj okrenem leđa i krenem... Međutim, nikada nisam čist sa njom i ne verujem joj još uvek, natežemo se često. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bach
novajlija
novajlija
Bach


Broj poruka : 27
Godina : 34
Localisation : Beograd
Datum upisa : 19.03.2013

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyČet Apr 25, 2013 2:22 pm

Hahahaha, mi imamo dosta parkova ovde u kraju, pa ću pokušati to sa puštanjem. Ali slatko sam se nasmejala za "neprocenjivi pogled". To je prava reč Smile)) Jedino čega se plašim kod tog puštanja je da ne jede sve i svašta, a i krpelja po travi. Ali, moraću da pobedim taj strah Smile Hvala za savete!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ivamarinkovic.com
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptySub Jun 08, 2013 10:16 pm

Evo i mi da se javimo po pitanju setnje... Sobzirom da smo poceli sa dresurom, imamo neke nove trikove...

Flexi su rekli da POTPUNO IZBACIMO iz upotrebe,vec kratak povodac i davilica... Kad pas pocne da vuce,moramo da stanemo i da sacekamo da nam se vrati pa tek onda da nastavimo dalje da bi on shvatio da smo mi vodje Smile

Sto se tice pustanja,tj setnje bez povodca (prvo treba da nauci na povodcu) dobili smo predlog da kupimo kanap od 30ak metara,da ga vezemo i da na drugom kraju stanemo nogom,pa da krenemo sa dodji, stani i tako dalje... Jos ucimo da setamo na povodcu pa kad primenimo tehniku sa kanapom javicemo rezultate Smile))
Nazad na vrh Ići dole
NađaNS
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
NađaNS


Broj poruka : 115
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 27.11.2012

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyNed Jun 09, 2013 3:04 pm

Konan ::
Evo i mi da se javimo po pitanju setnje... Sobzirom da smo poceli sa dresurom, imamo neke nove trikove...

Flexi su rekli da POTPUNO IZBACIMO iz upotrebe,vec kratak povodac i davilica... Kad pas pocne da vuce,moramo da stanemo i da sacekamo da nam se vrati pa tek onda da nastavimo dalje da bi on shvatio da smo mi vodje Smile

Sto se tice pustanja,tj setnje bez povodca (prvo treba da nauci na povodcu) dobili smo predlog da kupimo kanap od 30ak metara,da ga vezemo i da na drugom kraju stanemo nogom,pa da krenemo sa dodji, stani i tako dalje... Jos ucimo da setamo na povodcu pa kad primenimo tehniku sa kanapom javicemo rezultate Smile))

A koliko je Konan star i jeste li koristili fleksi dugo? Ja ne mogu da zamislim šetnju bez fleksija, pošto mi dobro dođe da ja šetam po trotoaru, a ona trčkara po travi. Svakako javljajte kako napreduje trening, jako me interesuje! Smile Ja dobijam rogove, pošto ona mene ne vuče, već zaostaje. Mad Spodoba mala. Smile Spusti glavu i boli je ona stvar što ja hodam. Ona ako hoće da njuši, ukopa se u mestu i ćao.
Nazad na vrh Ići dole
Konan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Konan


Broj poruka : 223
Localisation : Bulbuder.. Zvezdara...
Datum upisa : 05.11.2011

Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ EmptyPon Jun 10, 2013 1:36 am

Konan ima godine, danas smo ZVANICNO I USPESNO zavrsili "dresuru"... Do sada je uvek isao na flexiju,koristili smo i kratak povodac medjutim mnogo redje. Dobra stvar je to sto ona ne ide ispred tebe, vec te na neki nacin prati. Kad pocne da zaostaje tj da njuska sta ona zeli, odlucno je povuces (tj cimnes je) i samo kazes Hajde i krenes svojim putem,desice se naraavno da je povuces ali drzis do toga da ti nju setas a ne ona tebe.

Mi smo na dresuru krenuli iz drugih razloga, al jednostavno sve to ide uz lepu setnju... I bitno je da u tome oboje uzivate...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/   Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/ Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako da kontrolišem bigla dok ga šetam???? :/
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Blamovi-kako vas je izblamirao vas pas
» Kako da se pripremim za curu
» Kako sa biglom na godisnji odmor?
» Kako nauciti psa da trazi da izadje napolje?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: