moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fotografija

Ići dole 
+4
snoopy
Niva
Snoopy Gang
Medena
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 1:16 pm

Hajde da otvorim temu za biglice i njihove dvonosce ljubitelje fotografije i one koji se fotografijom bave. Ja spadam u prvu grupu. Smile
Volim fotografiju, i najzad sam se zimus odvazila da krenem na kurs na Otvorenom univerzitetu. Steta je samo sto nisam prije kursa kupila bolji aparat, a mogla sam. Uglavnom ovih dana narucujem Canon EOS 550d sa 18-135mm i 50/F1.8, ali pitam se sta bi mi jos od kojekakve dodatne siće trebalo (savjeti dobrodosli).
Uglavnom, kad fotić stigne imacu pitanja za vas iskusnije, a po fotkama na nekim temama rekla bih da vas ima. Usput, obecavam i da cu vise fotkati Medu, skroz sam je zanemarila u tom pogledu. Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 3:34 pm

Divno!
Tu možete da iskoristite moju ideju da od fotki naših biglova, Klub napravi kalendar koji ćemo prodavati i tako, i popularisati rasu i zaraditi pare za biglijadu ili deo troškova za biglijadu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 4:20 pm

Snoopy Gang ::
Divno!
Tu možete da iskoristite moju ideju da od fotki naših biglova, Klub napravi kalendar koji ćemo prodavati i tako, i popularisati rasu i zaraditi pare za biglijadu ili deo troškova za biglijadu Very Happy

Ideja je odlična, treba je realizovati top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 5:46 pm

Lepa ideja i za foto kutak i za kalendar naravno top gun
Mi smo prošle godine uzeli 550d sa kit objektivom Smile Sledeća kupovina će verovatno biti neki jeftini zum objektiv!
Imamo i profesionalce u ekipi pa će valjda da nam otkriju i poneki trik i nauče nas da iskoristimo aparaturu Smile

Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 6:30 pm

Mi imamo Nikon D40x i 2 objektiva 18-55 i 75-300
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 9:37 pm

Za pocetak koga zanima kupovina opreme npr. nove ima na ovom linku:
http://www.fotoglasi.com/useritems.php?user_siteid=25980

To je oprema iz madjarske i jeftinija nego kod nas, ja licno nisam jos uzimao od njega ali kolege fotografi koji su uzimali nisu imali nikakvih problema. Ja licno cu od njega uzimati ubuduce kad mi bude trebalo.

Takodje moguce je kupovati opremu iz madjarske direktno i povratiti porez i dodje na isto, s'tim sto na nasoj granici treba sakriti da ne pronadju Very Happy

Vecina njih kupuje odavde: http://www.220volt.hu/ , pa posle vraca afu(pdv) oko 20% u odnos na cenu na sajtu.

Koga zanimaju polovni aparati i oprema ima na dva sledeca linka:
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?s=08a018fe00b4528035a49cd2548ddc89&showtopic=89680&st=260
http://www.foto-berza.com/

Naravno ko uzima polovnu opremu obavezno da pre kupovine proveri u servisu, za Canon-e Pixel plus, za Nikon-e Refoto.

I jos jedan zanimljiv link, u pitanju je fotograf koji mi se svidja kako radi a usput dosta toga objasnjava kako se radi, i dosta opreme testira, ajde tako da kazem narodskim jezikom.
http://mansurovs.com/

Ja se izvinjavam ako reklamiram na sajtu, nije mi to bila namera vec da pomognem ako nekome zatreba.
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 9:52 pm

@Medena,

Nemoj da zuris uskoro izlazi Nikon 3200 koji bi trebao da bude ubica tog canon-a za iste pare.
Tako da ako nista onda bi tom canon-u morala da padne cena.

I ono sto je bitno po mom iskustvu Nikon je mnogo vise user friendly nego Canon za pocetnike.

http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/Product/Digital-SLR-Cameras/25492/D3200.html

Primeri fotografija napravljeni sa njim:
http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d3200/sample.htm

I ono sto je meni neverovatno da su fotke toliko dobre sa kit objektivom 18-55

Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 10:09 pm

Eh Mario, pa gde si bio prošle godine u ovo vreme lol!
Hvala na linkovima i savetima top gun
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 10:22 pm

@ Mario Ovo nije specijalizovani sajt za fotografiju tako da niko neće imati ništa protiv da vidi par korisnih linkova ( a i ako neko bude imao njega će mo ubediti aaa aaa da nema Very Happy Very Happy )
Smatram da su linkovi sasvim korisni i drago mi je da hoćeš da pomogneš .
Ovo je jedan vrlo lep hobi (za nas amatere) i velika navlaka Very Happy Kao propisno navučen (kanim se već više meseci da pribavim D90 +18-200 ali me MARFI progoni i uvek ispadne nešto drugo Mad ) imam samo nešto da kažem na ovu temu . Škljocajte ljudi sa onim što imate. Vežbajte kadriranje ,probajte različite uglove, razne kombinacije sa svetlom itd...... Što više fotografija naravite bićete bolji ,a kad dođe bolja mašina -samo će te podići kvalitet na viši nivo. Zašto sam imao potrebu ovo da kažem . Slušam ljude kako se žale "ma ono moje sr..nje od aparata malo MPIX ,mali zoom nemože ovo ,ne može ono .... " a nisu okinuli ni 200 puta sa njim za par godina. Neke od najlepših slika na ovom forumu napravljene su baš takvim malim spravicama ,malim jednostavnim ,relativno jeftinim a opet efikasnim za nas amatere. Ne želim da sporim tehničku superiornost ovih AŽDAHA kojim je opremljeno par drugara na forumu ,samo želim da vas podstaknem da se igrate sa onim što posedujete ,videćete da se mogu postići sasvim lepi rezultati .
P.S. I što je možda najbitnije (bar meni) imaćete finu , poveliku zbirkulepih trenutaka iz prošlosti ,koju će te za godinu dve..... sa zadovoljtvom pregledati
dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 10:33 pm

@Vasica T,

Slazem se sa tobom to je samo alat, bitno je fotkati i ekperimentisati. Jedina prednost ovih aparata u odnosu na ostale je u uslovima slabog osvetljenja, kad ima dovoljno svetla skoro svaki aparat je dobar.
Ali kad udjes u ove vode i isprobas razlicita stakla(obj.) skroz se navuces i pocnes jurcas za njima ko Vasa za kerusama Smile)))

P.s Dobro je da nisi uzeo 18-200 jako los i skup objektiv.

@Medena,

Sta da se radi, marfi je to Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 10:54 pm

@ Mario Ideja je biila sledeća
Odabrati proizvođača tela ,sistema montaže objektiva itd(u ovom slučaju NIKON ) i gore pomenuti 18-200 kao zamenu za više PRAJM objektiva (fali mi vitamina E Very Happy ) planirao Sigmu (zbog vitamina E -dosta je povoljnija a ne toliko lošija) a kasnije sa dotokom vitamina odabrati bolja NIKON-ova stakla .Nisam PRO tako da ni tu nebi divljao ali opet nešto srednje klase .
Dali negde grešim ????? svaka sugestija je dobrodošla dobar dan
P.S. ZA razliku od Vase ja svoje ludilo još držim pod kontrolom (mada se neki nebi složili sa tim Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy )
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyPon Apr 23, 2012 11:00 pm

@Mario: I ja se zahvaljujem na savjetima! Mi smo na granici pa sam svakako mislila kupovati direktno u Madjarskoj, sva tehnika osim tv-a nam je odatle. Smile
Nisam znala za d3200! Ja sam se pitala da li da sacekam malo jer navodno i Canon 650d treba da izadje uskoro, ali vec nekoliko puta su ga odgadjali, ali sada kada se pojavio d3200 tek sada nece izaci skoro... Vidim da je otvoren za narudzbe ali ga jos ne isporucuju, navodno od sredine maja.
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 1:18 am

@Vasica T

Ideja ti je dobra, ali 18-200 nije toliko jeftin koliko nudi, za te pare bolje kupiti Nikon 18-105vr i jednog lepog dana kad dodje vitamin E Smile 55-300vr, imas mnogo veci spektar pokriven.

Moje iskustvo sa sigmom je sledece: Ako ubodes dobar piremarak imao si srece ako ne z****ano. Pogotovo za Nikon, jer kod nas ne postoji servis koji bi podesio fokus na sigmi, sto je ujedno jedno od njenih najvecih mana. Naime sta se desava, npr fokusiras neku osobu u prvom planu, aparat zapisti da je ok, ali ispostavi se da je pozadina ostra a ne ono sto si fokusirao (ako si gledao tesove i kad vidis probleme front/back focus problem to ti je to. Kod canon-a postoji servis koji namesta fokus zajedno sa telom aparata, dok kod Nikona ne rade objektive drugih proizvodjaca osim svojih.

Konkretno ja od sigmi imam 12-24 4.5-5-6, i to sam birao primerak, tako sto sam od prodavca trazio 3 komada i isprobava koji je najbolji. I stvarno u tom trenutku kad sam kupovao izabrao sam dobar primerak.
Sta se desava dalje, kad slikam preko dana gde ima dovoljno svetla slike su super-odlicne, cim udjem u zatvoren prostor katastrofa gde ja manje svetla, slike su mutne. A sto je najveci crnjak uzeo sam ga bas zbog slikanja poslovnog prostora, enterijera Smile. Ja sam moj problem resio tako sto slikam sve manuelno jer ova vrsta slikanja ne zahteva brzinu pa imam vremena da sve podesim.

A opet 2003 god. tada na canonu 20D kupio sam sigmu 18-125 i ispostavilo se odlicno staklo.

I da ne zaboravim korisitio sam i 17-70 2.8-4 sigma objektiv tacnije testirao sam 15-ak dana i on je bio dobar nikakvih fokus problem nisam imao, cak sta vise odlicno staklo.

Tako da su moja iskustva sa sigmom ispomesana. Da mogu izbegao bih, mnogo zivaca sam izgubio zbog sigmi Sad

Licno ja najvise volim prajmove i najvise na mom d300 koristim 35 1.8, 50 1.4 i 85 1.8. iako imam 24-70 ali mi je mnogo glomazan i tezak, pa kad idem negde privatno ili za svoju dusu uglavnom nosim prajmove jer mi je mnogoooo lakse, i kvalitet slike ne moze da poredi ni sa jednim zum objektivom.

Obj. 35 1.8 je neverovatno dobar obj. vredi svaku paru i svima bih preporucio pored standarnog objekitva. Sledeci u nizu posle 18-55 je apsolutno 18-105vr, takodje sasvim dobar objetiv, mnogo je bolji cak nego 18-200 Nikonov.

Ovde mozes da vidis primere koje sam napravio sa 35 1.8 bez upotrebe bilca.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2714058764502.2133904.1047918251&type=3

@Medena
U pa vama je super to! Gde bas tv da ne kupiste odande, Madjarska je bas hit sada zbog tv, makar u mom okruzenju. Ja bih na vasem mestu sacekao ako ne zurite. I koliko sam nacuo prvo bi trebalo da izadje 1200D od canona.

Sad malo off. Ja inace mnogo volim canone dugo sam bio na njima i igrom sudbine zavrsio sam na Nikon-u. Medjutim da bi se dobile odlicne fotke na canonu potrebno je malo predznanja o fotografiji. Zato kad god me neko pita ko prvi put ulazi u dslr vode preporucujem Nikon. Ono sto mene malo nervira kod Nikona su plasticne boje takoreci pomalo su nerealne. Ja sam poceo da slikam i ucim jos od filmova i nekeko jos uvek su mi oni reper za boje dinamiku kontrast itd. Very Happy

Nadam se da nisam dosadio sa mojim pisanjem, ali drugacije nisam mogao da docaram moje iskustvo. Very Happy
Ako nekog zanima jos nesto slobodno neka pita, ne mora samo o profi aparatima mozemo i ovim obicnim, rado cu da pomognem koliko mogu.




Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 10:21 am

df
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 11:39 am

Vidi Mario čuh sličnih stvari od nekih ljudi ali potpunije, iscrpnije se verovatne nemože dati .

Što reče Igor df df
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 1:11 pm

Hvala ma nije to nista, ja obozavam fotografiju, vise fotografa amatera ili naprednih, vise sanse da uzivamo u dobrim fotkama, i super mi je kad i druge inficiram ovim virusom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 4:12 pm

@Medena- bravo! svaka cast za temu! cheers bas nam je trebala jedna ovakva na forumu Very Happy

Moj hobi je isto fotografija. Na zalost nikako da se nekog tecaja uhvatim, samo nesto knjige proucavam, al pomalo napredujem sto je bitno. Od opreme imam Pentax K20D i kit objektiv ( No ) koji mi je neko vrijeme bio ok. Cak sam se na pocetku cudila zasto neki daju nekoliko tisuca dolara za objektive kad je i ovaj kit sasvim dobar. smeh Al kako je vrijeme proslo i ja stekla neka znanja i iskustva, kit sam prerasla i uopce mi vise nije toliki gust fotkat. U velikoj sam nedoumici, ocu bolji objektiv, a jako mi se svidaju Canon i Nikkor objektivi, sto ne ide nikako na Pentaxa. :/ Isprobala sam na njemu Tamron 18-55 f/2.8 al to je bio blagi uzas. Trebalo mu je skoro 5 sekundi da fokusira, nema full time manual focus, i jos nije odgovarao mom pentaxu pa je zezao front i back focus. Tako da ne znam sta cu, s tijelom sam zadovoljna (mislim uvijek moze bolje al i ovo je ok), al ne i s objektivima koji idu na njega. Citala sam da postoje adapteri tako da bi mogla na njega stavit Canon ili Nikkor objektive, al da to dosta samnji kvalitetu AF-a. jel imao itko ikakva iskustva s adapterima?

@Mario- kako to da si presao s Canona na Nikon? U foto svijetu je to vjecita dilema, al ono sto sam primjetila je da puno fotografa prelaze s Canona na Nikon, al nikad nisam cula da je netko presao s Nikona na Canon. Covjek se onda zapita Very Happy
I hvala puno na stranici! jako je korisna. vec sam nasla par dobrih savjeta. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 4:59 pm

E vidis Barbara ja imam prijateljicu koja je presla sa Nikona na Canon i sada se kune u Canon i mene zato na Canon nagovara. Very Happy Moram vam ispricati kako je doslo do tog prelaska: mali sin joj je polomio aparat i neke skupe objektive, uzeo je torbu sa opremom na kojoj poklopac nije bio zakopcan, i sve je istresao napolje. Naravoucenije izvucite sami!!
Meni ta prica o rivalstvu Canona i Nikona podsjeca na one vjecite "ratove" pobornika Apple-a i Microsofta. Ja imam vec treci Mac za redom i ne bih se nikada vise mogla vratiti na Windows, osim ako me finansije ne prisile, ali prije mislim da je to licna preference, sta kome vise odgovara, nego da je jedna firma zaista bolja od druge.
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 5:31 pm

@Lino

Nazalost u Srbiji je teska naplata, tako da sam do opreme dosao putem kompezacije, a kako sam tad imao 40D prelazak na nikon D300 veliki korak napred, pogoto sto se tice fokusa i wireless kontrole bliceva koja mi puno znaci na terenu.

Volim canon kao sto rekoh ali u ovoj novoj seriji aparata pocevsi od d700 mi pravi lepse fotke nego 5dmk2, zbog dinamickog raspona. Na primer napravimo presvetlu fotografiju, uz pomoc photoshopa ili bilo kog slicnog programa tipa acd, zatamnjivanjem dobijaju se mnogo vise detalja sto kod canon nije slucaj. Isto vazi i ako je pretamna fotografija.

Ali zato canononske boje kad se dobro slika su mi neprevazidjene. I to je ono sto se kod canona meni najvise dopada.

Koliko znam pentax ima dobre objetive i nisu mnogo skupi kao kod rivala.
Sto se tice adptera probao sam 5m2 sa potvrdom fokusa neke stare objektive tipa helios na 135 f4, i neka stara 50-ca na 2.8, radilo je to odlicno pogotovo video, mada generalno nije za neki posao vise je za situacije kad imas vremena da natenane to uradis.

Inace za Novu Godinu kod mene u radnji radili su fotografi jedan od aparata je bio 550d i drugi mislim da je u toj klasi pentax. Moram priznati da je canon bas bolje davao slike u takvoj situaciji, sto opet ne mora nista da znaci jer canon ima bolji blic.

Kod nikona trenutno jedna velika prednost u pocetnoj klasi su objektivi. Npr canon nema tako dobar pandan za 35 1.8 koji je mene kostao nov 160 eur. A pravi ''bas'' ''bas'' ''bas'' dobre fotke. Takodje 50-ca je bolja kod nikona 50 1.8g koj kosta 180-200eur
Za bliceve necu ni da pricam tu je nikon za sad tata Very Happy

@Medena
Sto se mene tice nisam ja ni na jednoj strani vec ono sto mi u trenutku odgovara po ceni tako i biram strane Very Happy, mada ''volem'' canonske boje.
Taman malo mozete da isprobate aparat od prijateljice pa da vidite kako vam odgovara.
A onda ako kojim slucajem dolazite na biglijadu mogu vam i pokazati i nikona.


P.S Ako ima neka pravopisna greska ili sam progutao rec ne zamerite kucam sa mobilnog Smile Smile Smile




Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 7:40 pm

Joj ti Canoni i Nikoni, svaki ima svoje mane i prednosti.
Za mene bi Canikon bio idelan. lol!
...
gledala sam pentaxove objektive, al nekako su mi cudni, imaju cudne raspone, a i nema ih bas puno s aperturom ispod 4. ma fora je sto mi je ok tijelo pentaxa, al mi se sve drugo vise svida kod konkurencije (canon, nikon). mislim da mi nema druge nego da prijedem na jednog od ta dva. e da su jeftiniji ne bi ni sekunde razmisljala.
za boje se slazem. Canon je definitivno bolji, kod nikona ako nije dobro osvjetljenje boje pocnu bacat malo na zelenu, sto mi se nikako ne svida.
Sto se tice usporedbe canona i pentaxa...bas smo nedavno imali fotkanje za jedan casopis i mogu rec da je u losem osvjetljenju bez blica, pentax k7d s tamronom 17-55 f2.8 (isti onaj koji je mene zezao uzasno, a na k7 radi ko zmaj) odradio puno bolji posao od canona 40d s fiksnom 50mm 1.4. tj white balance je na pentaxu bio neusporedivo bolji. na canonu su sve boje bile previse zute. dobro istina, pentax k7d spada u klasu iznad canona 40d. al smo onda stavili bliceve i naravno canon je bio nendamasan.

Slazem se s onim sto se pricalo na prethodnoj stranici, o tome da je Nikon bolji za pocetnike. Sestra mi ima Nikon d3100 s kit objektivom. Ona jadna do nedavno nije znala ni otvor blende namjestit, a slike su ispadale fantasticno. Stvarno su lagani za koristenje i ne treba puno truda da ispadne dobra fotka. Dobri su i Canoni al kod njih se ipak treba vise truda ulozit.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptyUto Apr 24, 2012 8:54 pm

Lino ::
Sestra mi ima Nikon d3100 s kit objektivom. Ona jadna do nedavno nije znala ni otvor blende namjestit, a slike su ispadale fantasticno.
E to je aparat za mene! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptySre Apr 25, 2012 7:31 am

@Lino
Nikon uglavnom vuce u plavo, a canon u zuckasto-crveno sto se meni dopada jer volim tople boje. Sa 40D nisam imao nikad problema osim fokusa.

Pazi ako ces da prelazis na sledeci aparat u drugom taboru, nekako logicno bi bilo 7D Very Happy . posto vidim da si potencijalni canondzija.

Ja sam na leto planirao d800 ali cu mozda odustati, jer nema sraw (umanjeni raw) format. Posta ja samo iskljucivo slikam u raw-u, jedan file na d800 je otprilike 50-70mb, sto mi je stvarno mnogo. Jer to povlaci nov komp, pa ko zna koliko jos hdd....Uglavnom prevelika investicja za sporedne stvari...
Uglavnom prelazim na full frame previse sam odlagao, sad da li ce biti d700 ili cu se ponovo vratim na canon ko zna...mada zena ce da me zadavi jer sve sto zaradim ja ulazem u opremu Very Happy

@Medena
Moj ti je savet ako ikako mozes isprobaj i jedan i drugi, jeste kvalitet slike najbitniji, ali ima tu jos sitnica koje odlucuju ergonomija, tezina, itd. Koji god da izaberes sigurno neces pogresiti.




Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptySre Apr 25, 2012 9:27 am

haha istina. nekako sam si u glavi vec odlucila da ako cu prelazit, prelazim na canon. razlog je najvise bio sto sam imala vise prilike radit na canonu nego na nikonu, a i svi moji prijatelji imaju canone, tako da je zgodnije razmjenjivat opremu.
...ona 32mp stvarno su nepotrebna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptySre Apr 25, 2012 12:47 pm

Ja stvarno imam problem da odlucim sta hocu, pogotovo sto ovdje nema radnje gdje mozes sve te aparate uzeti u ruku i pogledati... Taman se odlucim za nesto naidje novi zanimljiv prijedlog! Dobila sam jutros poruku iz Madjarske od firme od koje bih kupovala aparat i oni nemaju uopste predstavu kada bi mogli imati d3200. To bi se moglo oduziti.
Nazad na vrh Ići dole
Nina mandarina
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Nina mandarina


Broj poruka : 101
Datum upisa : 30.11.2011

Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija EmptySre Apr 25, 2012 3:20 pm

Za 32 mpx se slazem i to je jedno od stvari kojih me odbija. Zato sto povlaci sve ostalo komp. itd.

Ako mozes obj menjas onda nema razmisljanja.

Medena ja bih pricekao na vasem mestu, fotke koje pravi 3200 izgledaju jako lepo.
Evo i prvih fotoprimera:
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/nikon-d3200-preview-samples
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fotografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fotografija   Fotografija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fotografija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: