moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D

Ići dole 
+10
maks malisha
BiGi-bigl
Natali
tedibi
Anja..
Snoopy Gang
Tabasko the Dika
Dolly
Lea2006
Amigo
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
maks malisha
novajlija
novajlija
maks malisha


Broj poruka : 13
Datum upisa : 14.02.2012

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptySre Feb 15, 2012 10:36 pm

Nas biglic ima 3 godine kada je kao stene dosao kod nas mislili smo da cemo odlepiti jeo je SVE!!! od namestaja do koznih rukavica. Promenili smo bar 4 garniture kucnih papuca, ali sve prodje sa otprilike 2 godine, sada obicno kada trazi paznju nesto capi i sakrije se iza stola. Inace kada je sam u kuci pravi je andjeo, a kada smo mi tu- dijabola. Obozavam ga i mislim da ne postoji tako divna i zanimljiva rasa kao sto su biglovi. Inace moze li mi neko pomoci kako da stavimo slike, mnogo smo lepi?
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptySre Feb 15, 2012 10:40 pm

maks malisha ::
Nas biglic ima 3 godine kada je kao stene dosao kod nas mislili smo da cemo odlepiti jeo je SVE!!! od namestaja do koznih rukavica. Promenili smo bar 4 garniture kucnih papuca, ali sve prodje sa otprilike 2 godine, sada obicno kada trazi paznju nesto capi i sakrije se iza stola. Inace kada je sam u kuci pravi je andjeo, a kada smo mi tu- dijabola. Obozavam ga i mislim da ne postoji tako divna i zanimljiva rasa kao sto su biglovi. Inace moze li mi neko pomoci kako da stavimo slike, mnogo smo lepi?
probajte za slike iz upustva da skontate:
https://bigl-srbija.editboard.com/t974-postavljanje-slika-u-poruku

I otvorite malisi temu u podforumu snoopy. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
.Marija.
i'm bigl
i'm bigl
.Marija.


Broj poruka : 952
Godina : 28
Datum upisa : 17.01.2011

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptySre Feb 15, 2012 10:44 pm

Joj, zaboravila sam da u stvari ne moze sedam dana nakon registracije da se kace slike. Ako hocete, posaljite meni u privatnoj poruci na forumu (isto ono uputstvo od posta iznad) ili mozete preko imejla, poslacu vam ga preko privatne poruke ako zelite.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
maks malisha
novajlija
novajlija
maks malisha


Broj poruka : 13
Datum upisa : 14.02.2012

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyPon Feb 20, 2012 3:50 pm

Snasli smo se hvala puno.
Nazad na vrh Ići dole
gimnastikamozga
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 2
Godina : 44
Datum upisa : 14.04.2012

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyNed Jun 10, 2012 3:57 pm

Moj Debeli glodje sve po stanu...a moje prste na rukama i nogama pogotovo...sva sam izgrebana......nije uopste prijatno...ja ga stvarno obozavam aili to nekako moram da sankcionisem...ili da cekam da mu prodje ta faza.....ima i igracke i kosku od bivolje kosti ali ne vredi.....inace je super..pametan ..tvrdoglav kao mazga.....eto.....pa ako imate neku ideju....kazite...pozzzzzzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Bjanka
novajlija
novajlija
Bjanka


Broj poruka : 42
Godina : 40
Datum upisa : 08.11.2011

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyNed Jun 10, 2012 8:11 pm

Ugrizite i Vi njega. smeh smeh smeh

Ono sto su nama ljudi savetovali je da je najvaznija stvar koju treba da naucite psa je da odredi jacinu ugriza. Naucite ga gde je granica i gde je dosta. Ako Vas pas za vreme igre i sl. ugrize, kaznjavajte ga samo za one "jake" ugrize. Kada nauci da kontrolise jake ugrize, pocnite da ga kaznjavate za one osrednje ugrize, pa sve dok mu potpuno ne zabranite "grickanje" ljudske koze, odece i sl.
Svaki put kada pas pocne da grize jace, nekim uzvikom mu dajte do znanja da je preterao. Posle toga ne gledajte ga i potpuno ignorisite nekoliko sekundi. Na taj nacin ce pas izgubiti Vasu paznju i postepeno poceti da shvata da ne sme to da radi.
Sto se glockanja stvari po stanu tice, namazite ljuti sos na delove namestaja koje gricka, ili kupite sredstva za odbijanje pasa (nama se korisnijim pokazao ljuti sos Smile ).
Nazad na vrh Ići dole
irena76
novajlija
novajlija
irena76


Broj poruka : 5
Datum upisa : 22.02.2015

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyČet Apr 09, 2015 9:15 pm

Cao svima!
Mi smo novi drugari i pomno citamo sva vasa iskustva i sve vase predloge.... Posto vidim da neki imaju problema sa nestaslukom (ali dok su vlasnici kod kuce), da li neko ima savet sta raditi kada ostane sam? Nas Buzz tada bukvalno demolira sve prostorije koje su mu dostupne, a ako ga ogranicimo sa kretanjem po stanu onda strada njegov jastuk na kome spava. Nikada ga nismo ostavili samog duze od tri sata, redovno se seta, istrcava, ima puno drugara u kraju. Inace Buzz ima cetiri meseca. Hvala unapred na pomoci!
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyNed Apr 12, 2015 11:03 pm

Buzz je beba i ograničite mu kretanje na prostoriju u kojoj ne može da pravi štetu.
Ostavite mu samo vodu i igračku i neku prostirku za koju vam neće biti žao. Na primer, karton   Smile
I strpljivo čekajte da poraste Smile

Dobrodošli u klub Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
irena76
novajlija
novajlija
irena76


Broj poruka : 5
Datum upisa : 22.02.2015

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyPet Apr 17, 2015 3:26 pm

Uglavnom tako i postupama kada nismo kod kuce, ogranicimo ga na hodnik izmedju prostorija. Tu "lekciju o izolaciji" smo naucili nakon sto smo ga ostavili u dnevnoj sobi dok se ne vratimo. Bili smo odstutni manje od sat vremena, a kada smo dosli imali smo sta i da vidimo... Shocked
U taj hodnik mu iznesemo jastuk na kome spava i nekoliko igracaka. Vodu i hranu mu ne ostavljamo jer sve prosipa pa nema svrhe, vec ga nahranimo i damo mu da pije vode koliko mu je potrebno pre nego sto izadjemo.
Zao nam je sto ga ostavljamo tako jer mislimo da se oseca kaznjenim sto je tu... Citajuci iskustva drugih vidim da to njihovi psi rade kada su svi kod kuce a ne kada su sami, pa smo mislili da neko ima iskustva i posavetuje nas zasto je to tako i sta mozemo da ucinimo da se to promeni, kako ga vise ne bismo ogranicavali u kretanju po kuci.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptySub Apr 18, 2015 10:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
irena76
novajlija
novajlija
irena76


Broj poruka : 5
Datum upisa : 22.02.2015

Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 EmptyPon Apr 20, 2015 8:59 pm

Procitala sam temu, hvala jos jednom na pomoci! Ima veoma korisnih saveta i dobrih ideja kako resiti problem...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D   Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomagajte molim vas, sve mi pojede u kući :D
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» pomagajte
» Novosadjani pomagajte!
» Pomoc, iskustvo MOLIM
» Molim za pomoc za Jack Russela

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: