moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kompatibilnost

Ići dole 
+6
Gogili
Capo UE
Dolly
Tabasko the Dika
snoopy
buduci_slavko
10 posters
AutorPoruka
buduci_slavko
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.12.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 5:01 pm

Pozdrav, drugari! Smile
Nameravam devojci da uzmem bigla i interesuje me koliko su biglovi kompatibilni s papagajima i ima li ko iskustva s time?
Znam da su lovacki psi, pa nisam nacisto kako moze da se ponasa. :/
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 5:27 pm

Ovakvo pitanje još nismo imali Smile
Kao prvo, biglovi jure sitnu divljač (uglavnom zecove) i to ako ih neko koristi za lov.
Što se tiče slaganja sa ostalim kućnim ljubimcima, to je totalno individualna stvar.
Sigurno će pokušati da ga "onjuši" i poigra se sa njim, ali bitno je i kako će papagaj doživeti malog bigla (pretpostavljam da je papagaj povremeno van kaveza pa treba voditi računa da ne kljucne biglića ako se naljuti).
U svakom slučaju interesantna situacija, baš me interesuje kakav će biti rezultat Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 5:51 pm

Ako se bigl i papagaj svojski potrude, rezultat može da bude veoma bučan Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 5:57 pm

Meni su dva papagaja (tigrice) uginula od straha, dok sam imala kokere. Za odnos prema biglovima, ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Capo UE
i'm bigl
i'm bigl
Capo UE


Broj poruka : 942
Godina : 46
Localisation : Uzice
Datum upisa : 08.06.2010

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 9:02 pm

Mi imamo papagaja - tigricu....Capo obozava da mu spustimo kavez i onda ga on njuska, a tigrica dodje i kljucka ga po njusci i igrala bi se sa njim...Njih dvoje se slazu...sve dok je Milica tigrica u kavezu, a kad bi se jednom usudili da je pustimo da leti po kuci (to joj je ukinuto kada se pojavio Capo), vec ne znam sta bi se desilo.... affraid
Nazad na vrh Ići dole
buduci_slavko
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.12.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 10:16 pm

hm, moguce je da bi se okej skontali kada bi pokusao da ga pustis.
ja nemam toliki strah da ce Mile (papagaj) uginuti od straha koliko da ce ga ker mozda ujesti tokom igranja.

kompatibilnost 183771_1759509142099_1070147920_2035605_5745875_n

ovako izgleda, dakle nije ni mali, ali ni preveliki za kontakt s kerom.
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyPon Dec 05, 2011 11:01 pm

Mi smo imali misa, i Ari je poludeo kad je video kavez, kad smo ga uneli u kucu. Ali, poludeo u smislu sto mu je bio shok STA JE SAD TO?? Njuskao je kavez (pogotovo sto misevi smrduckaju, pa mu je nos poludeo), pa malo zarezi, pa u rikverc, pa opet njuska. I onda je skontao da je to malo sranjce neinteresantno, i iskulurao ga je Smile
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyUto Dec 06, 2011 1:43 pm

Bigl jeste lovacki pas,ali njegova uloga nije da nesto ulovi,vec da goni,znaci samo da divljac istera na cistac.

Ovi moji su jako nezni prema svim malim zivotinjama,sa macicima se bas lepo igraju,posebno Bili Very Happy

Mozda bi bilo problema dok je biglic jos beba i nesvestan svoje snage,ali moze se nauciti da bude nezan.
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyUto Dec 06, 2011 1:55 pm

Klea od prvog dana otkad je dosla kod nas zivi sa hrckom Hrkijem.. Jos uvek je ziv Very Happy Ona ga njuska,laje,al sumnjam da bi ga povredila..
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptyUto Dec 06, 2011 4:47 pm

Hm, dakle imate malog aleksandra, najprgaviju i najtvrdoglaviju pticicu od svih... I ja sam imala takvog, ali mi je pobegao.... Sad U svakom slucaju vise bih se zabrinula za bigla nego za pticu, ptica se sigurno nece njega plasiti, pogotovu sto ce ga uvek gledati sa visine, cak i kada je pusten iz kaveza. Biglic ce verovatno hteti da ga onjusi i to je ok, a kada poleti pokusace da ga uhvati, zubima naravno, ne da bi ga povredio nego da bi ga zaustavio. Ali verujem da bi i to proslo kad naviknu jedno na drugo...
Nazad na vrh Ići dole
Vasica T
i'm bigl
i'm bigl
Vasica T


Broj poruka : 1527
Localisation : Beograd
Datum upisa : 07.08.2010

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptySre Dec 07, 2011 12:12 am

Vasilije živi morskim prasetom - nema problema sem što ga se prase plaši . I Ninfom koju izbegava i ne pokušava da ga lovi. Mi tu ne vidimo nikakav problem -kad donesete štene kuću upoznajte ih i neće biti problema dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost EmptySre Dec 07, 2011 10:37 am

I ja mislim da nece biti problema, papagaj ce ga brzo vaspitati
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kompatibilnost Empty
PočaljiNaslov: Re: kompatibilnost   kompatibilnost Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kompatibilnost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: